شماره تماس : 58925-021

اسکیمر استخر و کاربردهای آن

n fathizaden fathizade
160 بازدید
اسکیمر استخر و کاربردهای آن

اسکیمر استخر چیست؟

اسکیمر استخر فیلترهایی هستند که زباله های شناور را قبل از فرو رفتن در کف استخر می گیرند. هر استخر شنا دارای تجهیزات استخر ضروری برای سیستم نظافت است که با هم کار می کنند تا نظافت مناسب را ارائه دهند. یکی از این موارد “Skimmer” نام دارد و اسکیمر استخر و کاربردهای آن نقش کلیدی در تمیز نگه داشتن سطح آب استخر از زباله هایی مانند برگ، حشرات و گرد و غبار  است. اسکیمر یا کفگیر استخر تجهیزاتی است که آب قبل از رسیدن به پمپ و فیلتر استخر به آن می رسد و اولین خط دفاعی برای حذف زباله از استخر می باشد.

اکثر اسکیمرها در استخرهای داخل زمین در قسمت های بالایی آن تعبیه شده اند، جایی که مکش زباله ها را می کشد و آنها را به دام می اندازد. دسترسی به اکثر اسکیمرهای استخر از طریق قسمت عرشه استخر از طریق درب تله یا دریچه امکان پذیر است. اسکیمر همچنین در یک مکان مناسب برای اتصال یک خط مکش از استخر قرار دارد.

اسکیمر استخر چگونه کار می کند؟

هنگامی که پمپ استخر کار می کند، اسکیمر با کشیدن آب و زباله های شناور از سطح استخر از طریق یک دریچه چرخشی به نام سرریز کار می کند. پس از عبور زباله از سرریز، توسط سبد کفگیر جمع آوری می شود. این کار تا زمانی که پمپ استخر خاموش شود ادامه می یابد. هنگامی که پمپ استخر خاموش می شود، فلپ چرخشی به موقعیت اولیه خود باز می گردد، جایی که به جلوگیری از ورود مجدد زباله ها به استخر کمک می کند. در این مرحله، سبد اسکیمر حاوی زباله های سطح استخر است و باید  برای اطمینان از جریان آزاد آب و حداکثر قابلیت فیلتر کردن، به طور معمول تخلیه شود.

در حالی که برخی از صاحبان استخر ادعا می کنند که قرار دادن قرص های کلر، در سبد اسکیمر باعث کاهش آلودگی ها و ضذعفونی کردن آب استخر می شود، بسیاری از متخصصان این کار را توصیه نمی کنند. زیرا غلظت بالای اسید می تواند قطعات را تجزیه کند. در برخی از طرح های استخر، اسکیمر به عنوان اتصال شلنگ خلاء برای جاروبرقی استخر نیز استفاده می شود تا استخر تمیز بماند. در این موارد، شخصی که استخر را تمیز می‌کند، معمولاً سبد اسکیمر را برمی‌دارد تا ورودی آب را در معرض پمپ استخر قرار دهد. یک اتصال برای جارو برقی ایجاد می شود و پس از اتمام، سبد کفگیر و درب آن دوباره نصب می شود.

اسکیمر استخر و کاربردهای آن

 

نصب اسکیمر در انواع استخر

اسکیمر استخر نقش بسیار مهمی در تمیز نگه داشتن استخر و محافظت از تجهیزات استخر دارد. پس در هرنوع استخری باید از اسکیمر استفاده شود و نحوه نصب آنها در هر نوع استخری متفاوت می باشد.

اسکیمر برای استخرهای درون زمینی

اسکیمر سطحی معمولاً از پلاستیک (یا PVC) یا بتن پیش ساخته ، ساخته می شود و دارای مخزنی با گلوی بیرون زده در سمت بالایی آن است. عمل اسکیمینگ توسط سرریز انجام می شود که میزان آب ورودی به اسکیمر را تنظیم می کند. از آنجایی که حالت عجیب و غریب طوری تنظیم می‌شود که اجازه می‌دهد فقط یک لایه نازک از آب بریزد، آب به سرعت از سطح بیرون کشیده می‌شود و قسمت بزرگی از سطح استخر را شفاف نگه می‌دارد.

اگر اسکیمر در مکان مناسبی قرار گیرد، می تواند حدود 46.5 متر مربع از سطح خود را تمیز نگه دارد. اگر زباله های جمع آوری شده توسط کفگیر به حال خود رها شود تا انباشته شوند، می تواند فشار بیشتری به پمپ وارد کند. به همین دلیل، از جمله، سبد کفگیر باید هر روز در طول فصل شنا تمیز شود. یک اسکیمر باید با یک خط اکولایزر نصب شود که لوله ای است که از پایین سبد کفگیر از دیواره استخر و به داخل آب متصل می شود. اگر تبخیر باعث کاهش سطح آب به زیر سطح سرریز شود، اکولایزر به جلوگیری از مکش هوا به داخل سیستم کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که هوا وارد سیستم نمی شود، زیرا ممکن است باعث از کار افتادن پمپ شود.

اسکیمر برای استخرهای بالای زمین

از آنجایی که استخرهای روی زمین دارای دیواره های نازکی هستند، معمولاً از اسکیمر شناور استخر و همچنین اسکیمرهایی که در لبه استخر آویزان می شوند، استفاده می شود. برای اینکه کفگیرهای استخرهای سطحی و درون زمینی به درستی کار کنند، سعی کنید در طول فصل شنا، سبد کفگیر را هر روز تمیز کنید.

اسکیمر برای اسپا و جکوزی

اسکیمر جکوزی با جمع آوری زباله های شناور مانند برگ ها، گلبرگ های گل، خاک، شاخه ها، حشرات مرده و روغن به تمیز کردن سطح آب استخر ، قبل از اینکه زباله ها در کف استخر فرو بروند، کمک می کند. اسکیمر جکوزی معمولاً سبدی ندارند. و آب در حال جریان را مکش کرده و زباله ها را به یک صفحه پلاستیکی می کشند. برخی از اسپاهای قابل حمل دارای اسکیمرهایی با فیلتر کارتریج داخلی هستند.

اسکیمر رباتیک استخر

در سال های اخیر، اسکیمرهای شناور و رباتیک استخر وارد بازار شده اند و جایگزینی برای مدل ثابت ارائه می دهند. این اسکیمرهای خودکار که با باتری یا انرژی خورشیدی کار می کنند، روی سطح استخر شناور می شوند و زباله ها را در حین حرکت در استخر جمع آوری می کنند. طرفداران این تجهیزات مدعی هستند، که زمان و کار را کاهش می دهد، به ویژه در مناطقی که مستعد باد هستند که برگ ها و زباله ها را به داخل استخر یا مناطقی با تعداد زیادی حشرات می برد. همچنین می تواند هزینه قبوض انرژی را کاهش دهد.

اهمیت سطح مناسب آب در کارکرد اسکیمر

عملکرد کارآمد سیستم فیلتر استخر شما به شدت به سطح آب در استخر شما بستگی دارد، اما این واقعیت اغلب نادیده گرفته می شود. صاحبان استخرها ممکن است متوجه این موضوع نباشند، اما اگر نتوانید سطح آب ایده آل استخر را حفظ کنید، اسکیمر استخر شما ممکن است در خطر خاموش شدن باشد. سطح آب استخر یکی از مواردی است که باید همه چیز را در مورد آن بدانید. یافتن سطح آب عالی یک فرآیند ساده است و معمولاً می‌توان آن را تنها از روی دید قضاوت کرد. باید هدفتان این باشد که آب شما در نیمه راه دریچه اسکمیرتان (که در کنار استخر شما قرار دارد) بنشیند. توصیه می شود سطح آب خود را بین یک سوم تا یک دوم از دهانه جعبه اسکیمر استخر قرار دهید. اگر سطح بالاتر از آن باشد، ممکن است باعث کند شدن یا حتی جلوگیری از کشیده شدن زباله ها به داخل جعبه اسکیمر از طریق صفحه یا شیر شود. این بدان معناست که در نتیجه زباله های شناور روی سطح آب استخر شما باقی می ماند.

چه سطح آب استخر شما خیلی پایین بیاید یا خیلی بالا برود، باید اقدامات فوری انجام شود. اگر سطح آب استخر شما کمتر از حد مطلوب باشد، ممکن است، آسیب شدیدی به اسکیمر استخر شما وارد شود. به دلیل کمبود آب، اسکیمر شما شروع به کشیدن هوا به داخل سیستم فیلتر می کند. در نتیجه، موتور پمپ شما در خطر سوختن قرار می گیرد. تعویض سیستم فیلتراسیون استخر شما می تواند یک مسئله پرهزینه باشد، بنابراین ایده خوبی است که هر کاری که می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید.

اسکیمر استخر و کاربردهای آن

 

اگرچه بالا بودن سطح آب استخر به اندازه پایین بودن سطح آب استخر جدی نیست، اما همچنان می تواند تهدیدی خفیف برای اسکیمر استخر شما باشد. هجوم بیشتر آب می تواند کارایی اسکیمر شما را کاهش دهد، که احتمال بیشتری برای کار تعمیر و نگهداری ایجاد می کند. هنگامی که اسکیمر استخر کار نمی کند، تمیزی استخر شما عذاب آور می شود. وقتی فیلتر استخر از کار می افتد، شما باید به صورت دستی آب زباله ها را از استخر خارج کنید.

با بررسی سطح آب خود به صورت روزانه می توانیدهمواره سطح آب استخر خود را در وضعیت مناسب قرار دهید. در این صورت به ندرت مجبور خواهید بود آب را از استخرهای شنا خارج کنید، اما ممکن است لازم باشد هر از گاهی آن را پر کنید. اثرات سطح پایین آب بسیار فاجعه بارتر از سطح بالا است، بنابراین پر نگه داشتن آب شما یک مرحله حیاتی در نگهداری استخر است.

سخن پایانی

مهم نیست که چه نوع استخری دارید، داشتن یک اسکیمر استخری با عملکرد مناسب بسیار مهم است. بدون آن، شما می توانید با یک استخر که زیبای کمتری دارد،همچنین تمیزی استخر نامناسب می باشد و پمپ بیش از حد کار می کند. برای اطمینان از طول عمر پمپ استخر و فیلتر استخر، خالی کردن مرتب و مکرر سبد اسکیمر بسیار مهم است. در حین تمیز کردن، باید وضعیت سرریز، سبد و درپوش به درستی بررسی شود. در صورت وجود آسیب یا عملکرد نامناسب، اسکیمر باید تعمیر شود. دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه‌آریا) خرید اسکیمر استخر هایواتر را به شما پیشنهاد می کند تا بتوانید از استخر خود به طور مناسب نگهداری کنید و زباله ها و اجسام را قبل از فرو رفتن در کف استخر از آن خارج کنید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت