شماره تماس : 58925-021

انتخاب بهترین اندازه فیلتر استخر

n fathizaden fathizade
86 بازدید
انتخاب فیلتر استخر با اندازه مناسب

انتخاب فیلتر استخر با اندازه مناسب

انتخاب فیلتر استخر با اندازه مناسب برای استخر همیشه کار ساده ای نیست، اما برای اطمینان از سالم بودن ، تمیز بودن و باز بودن استخر بسیار مهم است. اولین مرحله هنگام انتخاب فیلتر استخر با اندازه مناسب ، انتخاب پمپ استخر با اندازه مناسب است. بسیاری از افراد اشتباه می کنند و پمپی را خریداری می کنند که به مراتب بزرگتر از آن چیزی است که نیاز دارند. این می تواند یک اشتباه پرهزینه باشد. پمپ های بزرگتر گران ترند و ممکن است در مقایسه با پمپ های مناسب ، قبض انرژی شما را افزایش دهند. بدتر از آن ، پمپ خیلی بزرگ می تواند بر سیستم فیلتر شما غلبه کند. پمپی که خیلی کوچک است ممکن است فاقد توان لازم برای پمپاژ و فیلتر کردن استخر شما باشد. این می تواند منجر به تجمع باکتری ها و جلبک ها شود.

حتی اگر پمپ اندازه مناسبی داشته باشید ، اگر یک فیلتر خیلی کوچک انتخاب کنید ، پمپ فشار زیادی ایجاد می کند و باعث خراب شدن ماده فیلتر می شود و فیلتر را بی اثر می کند. تجمع فشار ناشی از فیلترهای کوچک باعث ایجاد فشار در پمپ شما می شود و در بعضی موارد منجر به انفجار یا آسیب جدی به پمپ شما می شود. فیلتر و پمپ با اندازه مناسب باید بتواند در حدود هشت ساعت به طور کامل آب استخر شما را فیلتر کند.

بسیاری از افراد این ذهنیت را دارند که پمپ بزرگ برای استخر خود انتخاب کنند، اما فیلتر استخر خود را کوچکتر بخرند. در واقع آنها می خواهند یک موتور بزرگ را در یک ماشین کوچک قرار دهند. انتخاب بهترین اندازه فیلتر استخر، تاثیر فوق العاده در زلالی و شفافیت آب استخر داد. انتخاب یک فیلتر استخر بزرگ یک انتخاب منطقی است و فواید زیادی نیز دارد. از جمله فواید فیلتر استخر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چرخه فیلتر طولانی تر
  • زمان شستشوی طولانی تر بین دو دوره
  • تصفیه بیشتر آب
  • پاکسازی سریعتر آب
  • عمر طولانی تر برای رسانه فیلتر(شن و ماسه،شبکه دیاتومه و کارتریج)

میزان آب استخر چه تاثیری در انتخاب فیلتر استخر دارد؟

اولین مرحله برای انتخاب فیلتر استخر با اندازه مناسب، تعیین میزان واقعی آب استخر می باشد. اگر استخر شما، یک مستطیلی ساده باشد، محاسبه میزان آب استخر بسیار ساده است و هر چه طراحی پیچیده تر گردد، دشوارتر می شود. به طور کلی استخرها در ۴ شکل مستطیلی، بیضی، دایره و طرح دار می باشد. که برای تعیین اندازه هر یک فرمول های ساده ای وجود دارد. برای محاسبه میزان آب استخر در تمامی مدل ها نیاز به ادازه گیری عمق استخر داریم. برای این کار به سادگی عمیق ترین قسمت استخر ، و کم عمق ترین قسمت را پیدا کنید و میانگین بین آنها را پیدا کنید.

  • محاسبه حجم استخرها در طرح های مختلف

استخرهای مستطیل شکل: ابتدا باید طول و عرض استخر خود را اندازه بگیرید و عمق متوسط ​​استخر خود را پیدا کنید. عمق متوسط ​​را در سطح ضرب کنید تا حجم کل را پیدا کنید.

نکته:اگر استخر شما به شکل “L” است ، آن را به دو مستطیل (یا بیشتر) تقسیم کرده و حجم هر یک را محاسبه کنید ، سپس حجم را با هم جمع کنید.

استخرهای گرد: تعیین سطح استخر گرد شما به فرمولی کمی پیچیده تر نیاز دارد. مساحت سطح برابر است با شعاع به توان دو ضربدر عدد پی(3.14). پس از به دست آوردن مساحت آنرا در عمق متوسط استخر خود ضرب نمایید تا حجم استخر را بدست آورید.

استخرهای بیضی: استخرهای بیضی کمی پیچیده تر هستند ، شما باید طولانی ترین قطر ، کوتاه ترین قطر و عمق متوسط ​​را اندازه بگیرید و از این فرمول استفاده کنید:

طولانی ترین قطر x کوتاهترین قطر x عمق متوسط ​​= حجم.

استخرهای طرح دار(کلیه ای): باید طولانی ترین عرض، کوتاهترین عرض و طول استخر خود را پیدا کنید. سپس حجم را با فرمول زیر محاسبه کنید:

حجم= (طولانی ترین عرض + کوتاهترین عرض) x طول x عمق متوسط

 

انتخاب فیلتر استخر با اندازه مناسب

 

پس از محاسبه حجم استخر می توانید آنرا در عدد 48.7 ضرب کرده تا میزان گالن در یک فوت مکعب به دست آید. هنگامی که ظرفیت کل استخر خود را در گالن محاسبه کردید، باید دقیقه ای را که می خواهید پمپ شما کار کند محاسبه کنید. به یاد داشته باشید که بیشتر دارندگان استخر به دنبال این هستند که پمپ خود را بیش از 8 ساعت کار نکنند. بنابراین شما باید تعیین کنید که چند گالن در دقیقه نیاز دارید. ابتدا حجم استخر خود را (در گالن) بر 8 تقسیم کنید ، این به شما گالن در ساعت می دهد. سپس آن عدد را بر 60 تقسیم کنید ،تا گالن بر دقیقه را محاسبه نمایید.

پس از مراحل بالا در مرحله بعد، شما باید لوله کشی بین استخر و پمپ را در نظر بگیرید. هرچه لوله کشی شما بیشتر باشد ، GPM بیشتر کاهش می یابد. همچنین باید هرگونه اتصالات و شیرهای لوله کشی را نیز در نظر بگیرید. حداقل باید تخمین بزنید که چند فوت لوله کشی بین استخر و پمپ شما فاصله دارد.

و در آخرین مرحله، هنگامی که GPM و لوله کشی خود را شناختید می توانید جستجوی پمپ مناسب را شروع کنید.

اندازه فیلتر استخر

اندازه فیلتر استخر معمولا به مساحت سطح بستگی دارد. هرچه قطر فیلتر بزرگتر باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت. مشکل زمانی ایجاد می شود که می خواهید سه نوع فیلتر استخر متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنید. زیرا هر یک از آنها به روش های مختلف آلودگی ها را به دام می اندازد.

در هر نوع فیلتر معمولا چهار یا پنج سایز فیلتر وجود دارد. از میان سایزهای مختلف فیلتر، فیلتر سایز کوچک برای استخرهای بالاتر از سطح زمین مناسب می باشد. فیلترهای سایز کوچک برای استخرهایی با حجم حدود 15000 گالن استفاده می شود و فیلترهای بزرگتر برای استخرهایی با حجم 25000 گالن عملکرد بهتری دارد. نرخ گردش آب و ماکسیمم دبی فیلتر بر روی بروشور فیلتر استخر نوشته شده است.

اندازه فیلتر استخر شما با اندازه پمپ شما ارتباط مستقیم دارد. اگر فیلتر خیلی کوچک است، ممکن است خراب شود و پمپ شما بسوزد. خطرات کمتری در خرید یک فیلتر بیش از حد بزرگ نسبت به فیلتر خیلی کوچک وجود دارد، بنابراین هنگام یافتن فیلتر خود این نکته را بخاطر بسپارید. سپس فیلتر خود را حداقل با ظرفیت پمپاژ پمپ خود مطابقت دهید ، بنابراین اگر پمپ شما با 42 GPM مناسب است ، فیلتری بگیرید که دارای امتیاز 42GPM یا بیشتر باشد.

فیلتر شنی استخر

برای فیلترهای شن و ماسه در استخرهای داخلی،میتوان از قطر مخزن 30 استفاده کنیم، که دارای یک سطح فیلتر 4.9 فوت مربع است و 600 پوند شن را در خود جای داده است. برای استخرهای کوچک (زیر 20،000 گالن)، اگر بودجه شما محدود باشد می توانید از سایز کوچکتر با قطر 24 استفاده نمایید. اما در استخرهای زیر زمین از فیلتر کوچکتر از این سایز استفاده نکنید.

فیلتر کارتریج استخر

یک قانون کلی برای فیلترهای استخر کارتریج وجود دارد:

100 فوت مربع سطح فیلتر، حداقل در هر 10000 گالن استخر

فیلتر کارتریج 400 فوت مربع، برای استخرهای زیر زمین بیش از 25000 گالن مناسب می باشد. این فیلترها در بیشتر موارد بدون تمیز کردن، یک فصل کامل را سپری می کنند.

فیلتر دیاتومه استخر

فیلترهای دیاتومه برترین نوع فیلتراسیون را ارائه می دهند. مردم تمایل دارند که از فیلترهای کوچک استفاده کنند. این یک اشتباه بزرگ است.از فیلترهای دیاتومه زیر48 مترمربع استفاده نکنید. اگر استخر شما حجم بیشتر از 25000 گالن باشد باید از فیلترهای 60 فوت مربع استفاده نمایید. اگر بودجه شما اجازه دهد از فیلتر دیاتومه بزرگ استفاده کنید.

تناسب پمپ و فیلتر

اگر شما دارای فیلتر استخر بزرگی هستید، دیگر نگران بزرگ بودن پمپ استخر خود نباشید. اگر پمپ استخر نسبت به فیلتر استخر خیلی بزرگ باشد، میتواند انواع مشکلات را برای سیستم فیلتراسیون استخر شما به وجود بیاورد. بر اثر فشار زیاد آب که توسط پمپ وارد استخر می شود و چون فیلتر نمیتواند به درستی آنرا تصفیه نماید، در نتیجه آلودگی از طریق فیلتر عبور داده می شود. در نتیجه شرایط آب در حالت ناکار آمد و غیر بهداشتی قرار می گیرد.

در پایان

شما همچنین باید تعدادی از عوامل دیگر را نیز در نظر بگیرید. اگر آبشار ، آبگرم یا سایر تزئینات استخر را دارید، GPM هایی به استخر شما اضافه می شود. اگر استخر بسیار بزرگی دارید (با GPM بیش از 60) در این صورت ممکن است نه تنها به یک پمپ بزرگتر بلکه به لوله هایی با قطر 2 اینچ که می توانند تا 100 GPM را تحمل کنند نیز نیاز داشته باشید. در این مقاله شما را با برخی نکات جهت انتخاب فیلتر با سایز مناسب آشنا کردیم. دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) وارد کننده و تولید کننده بهترین انواع فیلتر استخر، جهت خرید یا مشاوره در انتخاب فیلتر و پمپ و کلیه تجهیزات استخر در خدمت شما عزیزان می باشد.

دسته بندی آموزش
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت