شماره تماس : 58925-021

انواع جکوزی و مزایای آن برای بدن

n fathizaden fathizade
32 بازدید
انواع جکوزی و مزایای آن برای بدن

جکوزی و فواید آن برای سلامتی

جکوزی چیست؟ چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد؟ استفاده طولانی مدت از آن چه تاثیراتی دارد؟ آیا استفاده از جکوزی معایبی هم دارد؟ تمامی این سوالات و سوالات دیگری که ممکن است در ذهن شما به وجود بیاید در ادامه مقاله پاسخ داده می شود.جکوزی ها و حمام های هیدرو تراپی از گذشته تا کنون برای تسکین درد و ارتقای سلامتی استفاده می شده اند. غوطه ور شده در یک وان آبگرم و آرامش بخش یک راه عالی برای استراحت و رفع خستگی است. آب گرم تسکین دهنده  و آرامش دهنده می باشد و به تسکین نگرانی ها و اضطراب های شما کمک می کند. همچنین استفاده از انواع جکوزی و مزایای آن برای بدن بسیار اهمیت دارد. مزایای وان آب گرم درمانی، از ترکیب گرما، آب و فشار ناشی از جت ها ناشی می شود. این عناصر برای درمان بیماری ها با هم کار می کنند و به طور فعال از سلامتی حمایت می کنند. با غوطه ور شدن منظم در جکوزی، می توانید از مزایای وان آب گرم برای سلامتی، وضعیت روانی و زندگی اجتماعی خود به راحتی بهره مند شوید.

انواع جکوزی

انواع جکوزی را براساس گنجایش می توان به دو نوع یک نفره و چند نفره دسته بندی کرد. پمپ تصفیه به کار رفته در ساختار جکوزی با پمپ تصفیه استخرها مشابه است. این پمپ ها آب را از کف جکوزی می گیرند و پس از گذروندن از صافی اولیه به طرف صافی های اصلی منتقل می کنند. جکوزی ها یا به صورت از قبل ساخته شده و آماده هستند که در این صورت فقط لازم است در محل مورد نظر نصب شوند و یا در محل از ابتدا شروع به ساخت و تهیه و نصب آنها می کنند. برخی از جکوزی های پیشرفته شامل امکاناتی مانند اسپیکر ضد آب، ریموت کنترل، ماساژور و سایر تجهیزات دیگر می باشند.

جکوزی های یک نفره به شکل وان حمام هستند. این نوع از جکوزی برای تامین فشار مورد نیاز جت های موجود در ساختار خود از یک پمپ استفاده می کنند. جنس بدنه جکوزی های یک نفره به طور معمول از فایبرگلاس است که در حمام و ساختمان ها نصب می شود و برخی از آنها قابل حمل است. همچنین در این نوع جکوزی ها، آب جکوزی پس از هر بار استفاده تخلیه می شود. نوع دیگری از جکوزی ها، جکوزی های چند نفره هستند که بسته به اندازه گنجایش آنها در ابعاد و اشکال متفاوتی ساخته می شوند. هنگامی که داخل جکوزی از آب پر می شود،آب توسط جت هایی که در ساختار آن تعبیه شده اند از اطراف محفظه جکوزی، با فشاری معین دمیده می شود. لوازم و متریال به کار رفته در جکوزی های چند نفره از مصالح ساختمانی و با شرایطی مشابه شرایط ساخت دیوار استخرها می باشد.از جکوزی های چند نفره در ساختمان ها و محل های عمومی استفاده می شود.

انواع جکوزی و مزایای آن برای بدن

 

مزایای جکوزی برای سلامتی انسان

برای بزرگسالان در هر سنی، استفاده از جکوزی فواید باورنکردنی بسیاری دارد. گذراندن زمان شناور در هنگام غوطه ور شدن در آب با گرما و فشار افزوده بر بدن انسان به طرق مختلف تأثیر می گذارد و مزایای سلامتی وان آب گرم فراوانی را ارائه می دهد. کسانی که ممکن است به دلیل آسیب، بیماری، سن یا عوامل دیگر برای حفظ یک سبک زندگی سالم تلاش کنند، می توانند به ویژه از مزایای استفاده از جکوزی لذت ببرند. یکی از اثرات وان آب گرم بر روی بدن ناشی از شناوری در آب است، جایی که بدن بالا می رود و به سمت سطح شناور می شود. این تجربه باعث کاهش فشار روی مفاصل و عضلات برای کاهش درد و افزایش تحرک می شود. این جنبه از بودن در جکوزی به نفع کسانی است که کشش یا کار کردن با بدنشان دشوار است.

استفاده از جکوزی برای سیستم قلبی عروقی شما تاثیر بسیاری دارد. گرمای وان آب گرم ضربان قلب را به روشی کم استرس افزایش می‌دهد و به عضلات قلب تمرین می‌دهد. افزایش گردش خون یکی از مزایای مهم جکوزی است زیرا از کل بدن شما و توانایی آن برای عملکرد پشتیبانی می کند. این اثرات وان آب گرم بر روی بدن همچنین فشار خون شما را کاهش می دهد و به افرادی که در معرض خطر فشار خون بالا یا مسائل مرتبط هستند کمک می کند. سایر مزایای درمان با جکوزی شامل افزایش سطح اندورفین، تقویت سیستم ایمنی، کاهش درد، پاکسازی مجرای بینی و حتی باز کردن منافذ است.

زندگی سالم و جکوزی ها به دلیل راه های زیادی که افراد می توانند از مزایای جکوزی برای تامین نیازهای فردی خود استفاده کنند، سازگار هستند. مزایای دیگر درمان با جکوزی شامل تسکین شرایط خاص است، از جمله:

  • آرتروز
  • فیبرومیالژیا
  • دیابت نوع 2
  • فشار خون بالا
  • سردرد
  • آسیب عضلانی یا مفصلی
  • مسائل گوارشی
  • التهاب
  • سندرم پای بی قرار

جکوزی و مزایای آن برای ورزشکاران

هدف بسیاری از ورزشکاران با سبک زندگی فعال بدنی، زندگی سالم است. قرار گرفتن در آب گرم بخشی از فرآیند بازیابی آنها برای کاهش فشار روی بدن و شل کردن عضلات بیش از حد کار شده است. اگرچه وان های سرد و حمام های یخ در دنیای ورزش توجه زیادی را به خود جلب می کنند، اما مزایای زیادی از وان آب گرم درمانی وجود دارد. یکی از مهمترین تأثیرات جکوزی یا وان آب گرم بر روی بدن این است که باعث بهبودی می شود، بنابراین بدن شما می تواند به بهترین عملکرد خود را داشته باشد. بیشتر مردم می توانند با خیال راحت از مزایای سلامتی جکوزی استفاده کنند و آن را تجربه کنند. کسانی که دارای شرایط خاص سلامتی هستند، مانند بارداری یا مشکلات مربوط به قلب، باید با پزشک خود مشورت کنند. یکی از مزایای جکوزی، کاهش فشار خون، است که می تواند ضربان قلب را افزایش دهد و ممکن است برای کسانی که بیماری های قلبی و عروقی یا سایر بیماری های خاص دارند مشکل ساز باشد.

مزایای جکوزی برای سلامت روان

استراحت در یک آبگرم گرم می تواند برای سلامت روان شما معجزه کند. یکی دیگر از مزایای قابل توجه سلامت جکوزی این است که فضایی امن و راحت را برای استراحت و کنار گذاشتن نگرانی های شما فراهم می کند. قرار گرفتن در وان جکوزی و در معرض آب گرم باعث ایجاد آرامش ذهنی می شود، بنابراین می توانید استرس و اضطراب های زندگی روزمره را رها کنید. اضطراب، افسردگی، استرس و سایر مشکلات سلامت روان می تواند باعث تنش و فشار بر ذهن و بدن شما شود. خیساندن وان آب گرم به رفع این مشکلات کمک می کند زیرا جت ها عضلات سفت را ماساژ می دهند. شناوری ناشی از غوطه وری کامل بدن یکی دیگر از مزایای جکوزی است، زیرا مشکلات و نگرانی های شما از بین می رود.

کشمکش‌های مربوط به سلامت روان می‌تواند منجر به مشکلاتی در خواب شود که در توانایی شما برای عملکرد و مقابله مؤثر با مسائلی که با آن روبرو هستید تداخل ایجاد می‌کند. استراحت در جکوزی به وضعیت عاطفی شما کمک می کند. همچنین ماهیچه ها و اعصاب شما را تقویت می کند تا استراحت کنند و بتوانید سریعتر و عمیق تر به خواب بروید. وقتی با استرس دست و پنجه نرم می کنید، می توانید از جکوزی استفاده کنید.

فواید جکوزی در روابط اجتماعی

گذراندن زمان با دوستان و عزیزان می تواند در دنیای پرمشغله امروز می تواند یک روز فوق العاده برای شما بسازد. استفاده از جکوزی با فراهم کردن فضایی بدون حواس‌پرتی‌ها و استرس که دور هم جمع شوید، به روابط اجتماعی شما کمک می‌کند. شما و شریک زندگی، خانواده و دوستانتان می توانید با هم از مزایای جکوزی بهره مند شوید و در عین حال از مکالمات واقعی و معتبر لذت ببرید. یک محیط آرام و در عین حال ایجاد روابط قوی تر، می تواند از فواید و مزایای استفاده از جکوزی باشد.

انواع جکوزی و مزایای آن برای بدن

 

نگهداری از جکوزی

برای استفاده از فواید جکوزی، نباید نگران تأثیر باکتری ها و مواد شیمیایی بر بدن خود باشید. بنابراین برای تمیز نگه داشتن جکوزی و استفاده از فواید آن از برنامه های منظم نگهداری جکوزی پیروی کنید. حتما قبل از ورود به آبگرم عرق، لوسیون ها یا روغن ها را بشویید. این همچنین به تمیز نگه داشتن و عملکرد خوب بدن کمک می کند تا بتوانید هنگام استفاده از جکوزی لذت ببرید. همچنین از افزودن حمام حبابی یا روغن به اسپای خود خودداری کنید. اینها می توانند بر تعادل آب سالم و همچنین تجهیزات اسپا شما تأثیر بگذارند. برای جایگزینی طبیعی و سالم برای بسیاری از مواد شیمیایی خشن موجود در درمان های سنتی، از آب درمانی و حالت دهنده آب اسپا مارول استفاده کنید.

سخن پایانی

در خاطر داشته باشید، جکوزی شما زمانی عملکرد موثری خواهد داشت و شما می توانید از آن لذت ببرید که، اقدامات مناسبی برای مراقبت از آن انجام دهید. برای آنکه بتوانید از مزایای جکوزی بهره مند شوید، باید آنرا به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید، درست مانند ورزش کردن. بدین ترتیب اثرات مثبت آنرا بعد از چند جلسه احساس خواهید کرد. با این حال، با وجود مزایای بسیاری که استفاده از جکوزی دارد، مراقب باشید که زمان زیادی را برای ماندن در جکوزی صرف نکنید. استفاده از جکوزی و دریافت فواید آن نیاز به تعادل دارند. بدن شما ممکن است بیش از حد گرم شود، به خصوص اگر آبگرم را در دمای بالاتر نگه دارید. وقتی صحبت از فواید سلامتی جکوزی می شود، زمان طولانی تر ماندن در استخر لزوماً به معنای بهتر بودن نیست. فقط از بدن و احساس خود آگاه باشید و از مزایای جکوزی و تسکین آن لذت ببرید. شما می توانید از جکوزیهای پیش ساخته که در سایت دیجی پول مارکت(شرکت ساینا تصفیه آریا) به فرو ش می رسد نیز استفاده نمایید تا از مزایای یک جکوزی کامل بهره مند شوید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت