شماره تماس : 58925-021

ایمنی استخر و تجهیزات استخر ، چگونه؟

misrezaeimisrezaei
28 بازدید
ایمنی استخر و تجهیزات استخر ، چگونه؟

ایمن سازی استخر ، هم به ایمنی شناگر و هم به ایمنی تجهیزات استخر کمک می کند. ساخت استخر اولین مرحله یک استخر می باشد، اما در ادامه تهیه لوازم و تجهیزات استخر، زیباسازی استخر، ایمنی استخر و غیره از مهمترین فاکتورهایی می باشد که برای داشتن استخری مفید مورد نیاز است. برای ایمن سازی استخر، بررسی دوره ای تجهیزات استخر، آسیب  دیواره ها و کف استخر ، افزودن مواد شیمیایی به طور مرتب به استخر و در کنار همه اینها ، رعایت نکات بهداشتی توسط شناگر باعث می شود تا یک استخر ایمن و سالم داشته باشید. در ادامه در مورد ایمنی سازی تجهیزات استخر و رعایت بهداشت توسط شناگر گفت و گو می کنیم.

ایمن سازی تجهیزات استخر

داشتن یک استخر ایمن نیازمند داشتن تجهیزاتی با عملکرد درست و مطلوب می باشد. بررسی سیستم فیلتراسیون استخر ، سیستم ضدعفونی کننده استخر و همچنین سیستم گرمایشی استخر ، به عنوان یک برنامه منظم باید در دستور کار هر شخصی که مسئولیت یک استخر را برعهده دارد ، قرار داشته باشد. بررسی و نگهداری منظم تجهیزات استخر یکی از راه های داشتن استخری ایمن می باشد. این تجهیزات عبارتند از :

پمپ استخر

عملکرد درست و مطمئن پمپ استخر ، باعث می شود تا سایر تجهیزات استخر نیز دچار آسیب نشوند. پمپ استخر دارای قطعاتی می باشد که هر یک دچار مشکل شود، پمپ استخر ناکارآمد می شود. در مورد پمپ استخر به نکات زیر توجه نمائید:

  • استرینر پمپ به صورت روزانه و هفتگی بررسی شده و زباله ها از آن خارج شود.
  • قطعات را بررسی کرده و در صورت وجود شکستگی ، ترک خوردگی و پوسیدگی ، سریعا قطعه مربوطه تعویض گردد.
  • پمپ را از لحاظ نشتی آب بررسی نمائید، زیرا نشتی در طولانی مدت باعث آسیب به پمپ شده و باید پمپ تعویض گردد.
  • پمپ را از نظر شکستگی ، پوسیدگی و ترک خوردگی بررسی و تعمیر کنید.

به طور کلی ، سلامتی پمپ باعث می شود تا سیستم تصفیه آب استخر به درستی عمل کند و آب همواره در حال گردش و جریان باشد .

ایمنی استخر و تجهیزات استخر ، چگونه؟

فیلتر استخر

بررسی فیلتر از نظر تمیزی، آسیب دیدگی ، ترک خوردگی و یا هر نوع خرابی دیگری که باعث شود، فیلتر استخر عمل فیلتر آب را به درستی انجام ندهد و آب برگشتی به استخر شفاف نباشد، را شامل می شود و این باعث می شود تا آلودگی ها در استخر باقی مانده و ایمنی استخر و شناگر به خطر بیفتد. گیج های فشار نصب شده بر روی فیلترها همواره در یک محدوده ثابتی باید قرار داشته باشد و در صورتی که این عدد به میزان زیادی تغییرات را شامل شود، پس فیلتر استخر دچار مشکل می باشد. مهمترین دلیل این اتفاق کثیفی بیش از حد فیلتر می باشد و نیاز به بکواشی که فیلتر دارد. البته باید بدانید که تمیز کردن بیش از حد فیلتر، می تواند فرآیند فیلتراسیون را مختل کند، زیرا کمی کثیفی در فیلتر، باعث می شود تا تصفیه آب استخر عملکرد بهتری داشته باشد.

کلرزن استخر

ضدعفونی آب استخر، توسط کلر، برم ، ازن ، جلبک کش ها و سایر مواد شیمیایی انجام می شود. کلر به عنوان یکی از رایج ترین مواد شیمیایی می باشد که به استخر تزریق می شود تا با از بین بردن میکروب ها و آلودگی های آب ، ایمنی استخر را برای شناگر به وجود آورد. افزودن کلر به آب ، یا به صورت دستی و یا به صورت اتوماتیک و کلرزن انجام می شود. استفاده از دستگاه کلرزن ، میزان مشخص و معینی از کلر را به صورت روزانه به آب استخر وارد می کند ، تا تمیزی و نظافت آب تضمین باشد و آبی ایمن داشته باشید و در این حالت دیواره و کف استخر نیز از آسیب حفظ می شود.

ضدعفونی کردن آب برای ایمنی استخر

ایمنی استخر ، نیازمند ضدعفونی کردن منظم آب استخر می باشد. عدم ضدعفونی کردن آب استخر، باعث بوجود آمدن جلبک، باکتری، قارچ و زمینه ساز ایجاد بیماری در شناگر و همچنین باعث آسیب به تجهیزات استخر و بدنه و دیواره استخر می شود. از مهمترین فاکتورهای مربوط به شیمی آب استخر ، بررسی ph استخر می باشد. Ph  به میزان اسید یا باز موجود در آب استخر گفته می شود . ph  آب بین 7.4 تا 7.6 باعث تعادل شیمیایی آب استخر می شود . ph پایین نشان دهنده محیط اسیدی آب و ph بالا بیانگر محیطی بازی است. اضافه کردن شوک دهنده و مواد ضدعفونی کننده به آب استخر باعث ایجاد تعادل ph آب، کلر آب، کلسیم و سایر مواد معدنی آب می شود. در نظر داشته باشید ، باید به طور مرتب ، آب استخر را با دستگاه تست کیت بررسی کنید و در صورت عدم تعادل، آنرا به تعادل برسانید.

ایمنی استخر و تجهیزات استخر ، چگونه؟

آیا بهداشت فرد شناگر، در ایمنی استخر، موثر می باشد؟

ایمن سازی استخر شنا ، علاوه بر استفاده از تجهیزات کارآمد و بررسی روزانه و مداوم آنها، به استفاده کنندگن از استخر نیز بستگی دارد. رعایت برخی نکات بهداشتی باعث می شود تا هم شناگر و هم استخر از آسیب در امان بوده و برای استفاده ایمن باشد. نکات بهداشتی که یک شناگر با رعایت آنها به ایمنی خود و استخر کمک می کند عبارتند از:

  • لباس شنا

یکی از ملزومات برای شروع شنا، مایو (لباس شنا) می باشد. استفاده از یک لباس مخصوص شنا، باعث می شود تا فرد بتوانید به راحتی در استخر شنا کرده و نوع جنس لباس طوری باید باشد، که شما را در برابر مواد شیمیایی موجود در استخر محافظت کند.

  • کلاه

در زمان شنا حتما از کلاه های مخصوص شنا استفاده کنید. کلاه ازآسیب موها دربرابر کلر و مواد شیمیایی موجود در آب جلوگیری می کند. همچنین مانع از ریزش موی سر در آب و محیط استخر می شود و این امر باعث می شود تا هنگام گردش آب توسط پمپ یا اسکیمر موهای کمتری در سبد اسکیمر یا پمپ گیر کرده و آسیب به پمپ کاهش یابد.

  • عینک

برای شنا کردن ابتدا باید میدان دید خوبی داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت در اطراف شناگران دیگر در مسیر خود حرکت کنید و فاصله بین خود و دیوار را به درستی تشخیص دهید. هنگامی که کلر و آلودگی های سطحی پوست بدن (عرق، چربی و سایر مواد) با هم تعامل دارند، کلرامین تولید می کنند و موجب تحریک و قرمزی چشم می شوند، عینک می تواند چشمان شما را در برابر آنها محافظت کند.

  • گوش گیر و گیره بینی

برخی از شناگران هنگام شنا از گوش گیر برای جلوگیری از ورود آب به کانال گوش استفاده می کنند. ورود آب اضافی به گوش می تواند تا چند ساعت پس از شنا باعث ناراحتی شما شود و همچنین می تواند احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد. به همین دلیل استفاده از گیره بینی و گوش توصیه می شود.

  • دوش

دوش گرفتن قبل از شنا یکی از بهترین راه ها برای محافظت از خود و سایر شناگران در برابر بیماری های مختلف می باشد و در نتیجه ایمنی شناگر حفظ می شود. این امر موجب  مرطوب کردن موها،  از بین بردن چربی های پوست و مواد شیمیایی موجود  در آب که باعث خشکی و آسیب موها می شوند را کاهش می دهد.

 

 

در آخر

استفاده از تجهیزات استخر مناسب و بررسی دوره ای آنها ، افزودن مواد شیمیایی به طور منظم ، بررسی دیواره ها و کف استخر از نظر ترک خوردگی و آسیب، جاروی استخر به طور هفتگی ، باعث می شود تا استخر شما از نظر سلامت و ایمنی سالم باشد. ایمنی و سلامت آب استخر باعث می شود تا استفاده کنندگان استخر با خیالی آسوده و بدون ترس از وجود میکروب و آلودگی و باکتری هایی که باعث بیماری شود از شنا لذت ببرند. ما در شرکت ساینا تصفیه آریا(دیجی پول مارکت) به شما کمک می کنیم تا بتوانید با تهیه بهترین تجهیزات استخری و ضدعفونی کننده استخر ، استخری عاری از هر نوع آلودگی و قارج و کپک داشته باشید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت