شماره تماس : 58925-021

بهترین پمپ استخر

n fathizaden fathizade
82 بازدید
انتخاب پمپ استخر-بهترین پمپ استخر-دیجی پول مارکت

انتخاب بهترین پمپ استخر

شما استخر خود را طراحی کرده و ساخته اید. اکنون باید به دنبال تجهیزات استخر مناسب برای استخر خود باشید. یکی از تجهیزات مهم در استخر شما پمپ استخر می باشد. سوالی که ذهن شما را درگیر می کند این می باشد که، به راستی انتخاب بهترین پمپ استخر چگونه ممکن است؟
اولین موضوعی که در مورد پمپ استخر باید بدانید این است که، هر پمپ دارای مشخصات دبی متفاوتی می باشد. میزان دبی پمپ، بستگی به مدل پمپ و تولید کننده پمپ متفاوت خواهد بود.
نکته کلیدی که وجود دارد این است که برخی از موضوعات دیگر مانند نوع استخر، نرخ گردش جریان آب و نرخ جریان طراحی فیلتر باید مشخص گردد.

نوع استخر

نوع استخر شما چیست؟ استخر شما در زیرزمین طراحی شده است یا روی زمین؟ استخر شما ساده طراحی شده است یا پیچیده است؟ به عنوان مثال یک استخر کوچک با یک یا دو کفگیر یا یک فاضلاب اصلی می تواند از پمپ کوچکتر استفاده کند. اما استخرهایی که دارای امکانات بیشتری از جمله آبشارها، آبگرم متصل، هیتر یا تمیز کننده های داخلی هستند، ممکن است به پمپ بزرگتری نیاز داشته باشند.

نرخ گردش جریان آب

نرخ گردش جریان آب، به مدت زمانی که برای عبور آب از استخر در فیلتر لازم است، گفته می شود، نرخ گردش استاندارد 8 ساعت می باشد. جهت پیدا کردن نرخ گردش جریان آب نیاز است که شما اندازه و حجم استخر خود را بدانید.

به طور کلی برای یافتن نرخ گردش جریان آب از فرمول زیر استفاده می شود:

حجم استخر در گالن ÷ نرخ گردش جریان در دقیقه = نرخ جریان

نحوه محاسبه حجم استخر در مدل های مختلف به صورت زیر می باشد:

استخر گرد = قطر*قطر*عمق میانگین*5.9

استخر بیضی = طول*عرض*عمق میانگین*6.7

استخر مستطیلی = طول*عرض*عمق میانگین*7.5

برای بدست آوردن عمق متوسط استخر خود میتوانید کم عمق ترین قسمت استخر را با عمیق ترین قسمت استخر جمع کرده بر 2 تقسیم کنید تا عمق متوسط را بدست آورید.

نرخ جریان طراحی فیلتر استخر

هر فیلتر استخر طوری طراحی شده است که با دبی خاصی از آب بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر سرعت جریان طراحی فیلتر بیشتر شود، منجر به فیلتراسیون ضعیف و صدمه به فیلتر می شود. نرخ جریان پایین معمولا مشکلی ایجاد نمی کند. فیلترهای استخر بزرگتر با مساحت بیشتر دارای سرعت جریان طراحی بالاتری هستند. هر فیلتر استخر بسته به اندازه و نوع فیلتر استخر دارای جریان طراحی متفاوتی است. نرخ جریان طراحی روی برچسب فیلتر استخر نوشته شده است.

مقاومت تخمینی استخر

هر سیستم استخر دارای مقاوت کلی می باشد که پمپ استخر باید بر آن غلبه کند. آب باید از طریق لوله های پیچ خورده و پروانه ها و فیلترها و سیستم گرمایشی و همچنین به صورت عمودی از سطح آب به سطح پمپ برداشته شود. یک استخر ساده بدون کفگیر و هیتر دارای مقاومت نسبتا کمی در محدوده 15 تا 20 فوت بر ساعت می باشد. در استخرهای پیچیده تر که از کفگیرهای اضافی و سیستم گرمایشی و آبهای گرم استفاده می شود مقاومت در محدوده 45 تا 60 فوت بر ساعت می باشد. اکثر استخرهای درون زمین در محدوده 25 تا 45 فوت بر ساعت قرار دارد.

جهت محاسبه مقاومت سیستم از فرمول زیر استفاده می شود:

مقاومت قبل از پمپ = فشار فیلتر تمیز*31.2

مقاومت بعد از پمپ = خلا میژور*13.1

مقامت کلی = مقاومت قبل از پمپ + مقاومت بعد از پمپ

اکثر دارندگان استخر، قبل از پمپ دستگاه سنجش خلا ندارند. اگر می توانید از یک سنسور خلاء (مجهز به فشار سنج) استفاده کنید، شاخه تخلیه پمپ جلو را باز کرده و دستگاه را در جای خود قرار دهید. پمپ را روشن کرده و عددی را که نشان می دهد را یادداشت کنید.

روش دیگر برای محاسبه مقاومت سمت مکش، در صورت عدم وجود دستگاه اندازه گیری خلا، جمع کردن تمام بیت های لوله و شیرآلات قبل از پمپ می باشد.

جهت محاسبه تقریبی میزان مقاومت اندازه گیری شده که پمپ شما باید بر آن غلبه کند، در اینجا روش تقریبی وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای یافتن مقاومت کلی سیستم تمام این ها را باهم جمع کنید، در زیر مقاومت هر یک از سیستم های تصفیه آب استخر را حدودی بیان می کنیم.

فیلتر استخر                      10 فوت
بخاری استخر                    10 فوت
تمیز کننده استخر               10 فوت
لوله کشی استخر              1 فوت در هر 10 فوت
اتصالات 90 درجه                هر کدام 1 فوت
شیرهای جهت دار              هر کدام 1 فوت
Skimmers & Drains           هر کدام 2 فوت
بازگشت دیوار                    هر کدام 2 فوت

برای محاسبه مقاومت کل که باید بر پمپ استخر جدید شما غلبه کند، اینها را جمع کنید.

قسمت مهمی از فرایند سیستم انتخاب پمپ استخر مربوط به محاسبه جریان طراحی و میزان مقاومت است. زیرا شما می خواهید پمپ را هم با نرخ جریان طراحی و هم با میزان مقاومت لازم برای غلبه بر آن مطابقت دهید. ما از منحنی های جریان پمپ یا نمودارهای عملکرد پمپ برای یافتن Sweet Spot، جایی که مقاومت و میزان جریان با هم تلاقی می کنند، استفاده می کنیم.

انتخاب بهترین پمپ استخر

بهترین پمپ استخر برای استخر شما، پمپی می باشد که می تواند دبی را متناسب با میزان جریان طراحی فیلتر استخر به شما ارائه دهد و در عین حال بتواند بر مقاومت سیستم تصفیه آب استخر شما غلبه کند.در انتخاب پمپ استخر سعی کنید پمپ بزرگ را انتخاب نکنید. اگر دو پمپ دارید که یکی کوچک و دیگری بزرگتر می باشد و منحنی پمپ آنها به هم نزدیک است، پمپی را انتخاب کنید که کوچکتر است. هنگامی که زمان انتخاب پمپ برای استخر می رسد، افراد فکر می کنند که پمپ بزرگتر بهتر است اما در مورد پمپ های استخر این درست نیست، پمپ بزرگتر برای کارکردن هزینه بیشتری خواهد داشت. سر و صدای بیشتری ایجاد می کند و موتور بیش از حد کار می کند. همچنین پمپ های بزرگ موجب می شوند فیلتراسیون به درستی انجام نگیرد و حتی می توانند به فیلترهای کوچک آسیب برسانند.

پمپ استخر با سرعت متغیر

یکی دیگر از گزینه های پمپ استخر، خرید پمپ های استخر با سرعت متغیر می باشد. شما می توانید پمپ استخر خود را با توجه به تجهیزات استخر خود تنظیم کنید و چندین سرعت متفاوت بر روی پمپ تعیین نمایید. همچنین استفاده از پمپ های سرعت متغیر باعث کاهش مصرف برق به نصف می شود.

 

از بهترین برندهای پمپ استخر میتوان به :
  • پمپ تصفیه استخر داب (DAB)
  • پمپ تصفیه استخر هایواتر (Hiwater pool)
  • پمپ تصفیه استخر پنتیر (PENTAIR)
  • پمپ تصفیه استخر پولاریس (Polaris)
  • پمپ تصفیه استخر اطلس پول (Atlaspool)
  • پمپ تصفیه استخر ایمکس (Emaux)
  • پمپ تصفیه استخر لئو (LEO)

نکات کلی

به یاد داشته باشید که همه پمپ ها برابر نیستند. هر پمپ استخر بدون در نظر گرفتن قدرت اسب بخار، دارای دبی خاص خود است، پمپ استخر را بیش از حد بزرگ انتخاب نکنید. انتخاب پمپ استخر با سایز مناسب باعث صرفه جویی در انرژی، فرسایش و عملکرد بهتر و موثرتر فیلتر استخر می شود.
جهت انتخاب پمپ استخر برای استخر جدید خود و یا تعویض پمپ استخر قدیمی خود، با ما تماس بگیرید. مشاوران و متخصصان دیجی پول مارکت (شرکت ساینا تصفیه آریا) کلیه اطلاعات فنی مربوط به تجهیزات استخر را در اختیار شما قرار می دهند، تا شما بتوانید بهترین گزینه پمپ تصفیه را برای استخر خود انتخاب کنید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت