شماره تماس : ۸۸۸۶۵۱۰۱-۸۸۸۶۵۱۰۵-۵۸۹۲۵

جاروی استخر

n fathizaden fathizade
49 بازدید
جاروی استخر

جاروی استخر چیست؟

جارو استخری یکی از تجهیزات استخر جهت تمیز نگه داشتن آب استخر می باشد. جاروی استخر یک پاک کننده خودکار استخر برای استخرهای شنا داخل زمین یا استخرهای شنا روی زمین است. جارو کننده های استخر و پاک کننده های استخر در اصل به عنوان جاروبرقی در استخر عمل می کنند تا زباله های بزرگ را از بین ببرند و در زمان برای تمیز کردن استخر به صورت دستی صرفه جویی کنند. جارو کردن استخر خود بخش مهمی از تعمیر و نگهداری استخر است. از بین بردن زباله های بزرگ نه تنها ظاهر استخر شما را زیبا نگه می دارد، بلکه با از بین بردن منابع غذایی از ورود حشرات به درون اسخر جلوگیری می کند. حشراتي كه از برگ ها و شاخه ها تغذيه مي كنند به نوبه خود حشرات گوشتخواري را جذب مي كنند كه مي توانند شناگران را نيز گاز بگيرند و به آنها آسیب برسانند.

جارو استخر وظیفه جمع آوری آلاینده های معلق سنگین و ته نشین شده در آب استخر را به عهده دارد و از مهمترین عوامل نگه داری و تمیز کردن استخر می باشد. همواره ذرات ریز و معلق در آب وجود دارند که با تزریق کلر به آب از بین نمی روند. این ذرات باید از آب جدا شوند و جدا شدن آنها فقط از طریق جاروی کف استخر انجام می شود. علاوه بر آن کف استخر و بین بندهای آن نیز ممکن است جلبک و یا خزه بسته باشد و یا زباله کف استخر ریخته باشد که با جارو کردن کف استخر از بین نمی روند. برای ته نشین کردن ذرات معلق در آب باید به آب مقداری سولفات آلوم یا همان زاج اضافه کنیم. سولفات آلوم باعث ته نشین شدن ذرات اضافی کف استخر می شود و پس از ته نشین شدن می توان کف استخر را جارو کرد. با استفاده از جاروی استخر دیگر لازم نیست به علت ایجاد جلبک در دیواره ها و کف استخر و هر نوع آلودگی ته نشین شده که توسط کف شور جمع آوری نگردیده، آب استخر را خالی کنید.

انواع مختلفی از جاروهای استخری وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در اینجا نگاهی به انواع جاروی استخر می اندازیم تا به شما کمک کند تا جارو استخری مناسب خود را پیدا کنید.

جاروی استخر

انواع جاروی استخر

جاروهای  استخر در سه مدل ارائه می شود که عبارتند از:

 • دستی اتوماتیک
 • نیمه رباتیک
 • رباتیک

که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. معمولا مدل های اتوماتیک ابتدا ، مسیر و مساحت را اندازه گیری می کنند،سپس مراحل شست و شو را به صورت متوالی انجام می دهند. در برخی مدل های جارو استخر به همراه پاکسازی استخر،عمل ضد عفونی کردن هم صورت می گیرد.

جاروی استخر دستی اتوماتیک

جاروی استخر دستی اتوماتیک متشکل از یک سری وسایل و تجهیزات استخر است، که شامل تجهیزات زیر می باشد:

 • یک دستگاه پمپ استخر که برای مکش آب استخر به همراه یک استرینر می باشد
 • یک گاری که پمپ بر روی آن قرار می گیرد،که حمل و نقل جارو آسان تر می گردد
 • شلنگ برای مکش آب از داخل استخر که یک عدد سر جارو استخر به آن وصل می گردد
 • دسته جارو استخر هم در اختیار اپراتور قرار دارد برای هدایت کردن جارو به نقاط آلوده تر استخر.

این روش به شما امکان می دهد تا به کناره ها و کف یک استخر عمیق دسترسی داشته باشید و تمام جلبک های سبز و زرد را جارو کنید.

انواع جارو استخری دستی اتوماتیک

 1. جارو استخر بدون فیلتر تصفیه نوع مدار باز
 2. جارو استخر به همراه فیلتر تصفیه نوع مدار بسته

جاروی دستی استخر بدون فیلتر تصفیه نوع مدار باز

در آن آب کشیده شده توسط جارو، مجدداً به صورت مستقیم به استخر باز گردانده نمی شود. بلکه این آب به اسکیمر وارد شده و پس از فیلتر شدن به استخر باز می گردد. در صورت نبودن اسکیمر و سیستم فیلتراسیون؛آب استخر به فاضلاب ، دورریز، باغچه و … هدایت می شود.

جاروی دستی استخر به همراه فیلتر تصفیه نوع مدار بسته

در این نوع آب کشیده شده از استخر توسط پمپ جاروی استخر به فیلتر که معمولاً کارتریجی می باشد؛وارد می شود و این کار باعث صرفه جویی در هزینه و آب می گردد. پس از تصفیه می توان آب را مجدداً به استخر بازگرداند.

جاروی استخر

اجزای تشکیل دهنده جاروی استخر دستی
 • پمپ استخر (قدرت و برند پمپ بستگی به سفارش خریدار،نیاز خریدار و حجم استخر مربوطه دارد.)
 • سر جارو استخر
 • دسته تلسکوپی
 • شلنگ خروجی جارو استخری(متراژ آن بنا به سفارش و نیاز خریدار تعیین می شود.)
 • یک گاری کوچک برای حمل پمپ
 • فیوز برق و کابل برق(طول کابل بر اساس نیاز خریدار)
 • شلنگ مکنده هرز گرد (هرز گرد جهت جلوگیری از پیچش و یا پاره شدن شیلنگ)
 • دسته جارو در دو مدل ساده و تاشو (یا همان تلسکوپی)

کار با جاروی دستی باید به صورت دستی انجام شود و نیاز به یک فرد هست که طبق برنامه و سر زمان جارو انجام بده.

مزایا و معایب جارو دستی استخر

مزایای این نوع جاروها عبارتند از:

 • جارو دستی اتوماتیک استخر قیمت پایین تری نسبت به مدل های رباتیک دارد.
 • مزیت دیگر این نوع جارو استخر کیفیت بالای جارو و تصفیه آب استخر می باشد.
 • از دیگر مزایای جارو استخر طول عمر دستگاه است که در صورت استفاده صحیح به ۱۰ سال و بیشتر هم می رسد.
 • هزینه های جانبی پایین بعد از استفاده در استخر نیز می تواند از دیگ مزایای این جارو ها باشد.

در مقابل آن معایبی هم دارد :

 • جدا بودن تجهیزات آن و آسیب دیدن هرکدام به طور جداگانه
 • نیاز به یک اپراتور  برای جارو کردن استخر
 • سختی و سنگینی کار هنگام جا به جا کردن جارو در آب
 • زمان بر بودن آن

نکته مهم دیگر این است که هرچه استخر بزرگتر باشد ، تمیز کردن استخر طولانی تر خواهد شد.

جاروی نیمه اتوماتیک استخر

در این مدل جارو استخری کافی است این جارو را به پمپ تصفیه یا اسکیمر استخر خود متصل نموده و در کف استخر قرار دهید. در این حالت با استفاده از پمپ و نیروی کششی آن،جارو به تمامی نقاط استخر حرکت می کند. جارو از قسمت زیرین شروع به جمع کردن تمام ذرات، آلودگی ها و ذرات و آلاینده های ته نشین شده در استخر می کند. پس از فرآیند تمیزکاری آب استخر این امکان را برای شما فراهم می کند تا آنها را از استخر بیرون آورید.

جاروی استخر اتوماتیک یا رباتیک

جاروی استخر روباتیک به عنوان لوکس ترین وسیله در نظر گرفته می شود. جارو استخر اتوماتیک به واسطه حذف نیروی انسانی دارای مزیت بهتری نسبت به دیگر انواع جارو می باشد. حجم کم نسبت به جارو دستی ، ظاهری زیبا، راحتی انجام کار، سرعت در انجام کار از مزایای این جارو می باشد. از معایب جارو استخر اتوماتیک به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • قیمت بالا نسبت به جاروی دستی می باشد.
 • کیفیت تصفیه در مدل اتوماتیک به سبب ضعیف بودن پمپ و هم چنین فیلتر نسبت به جارو استخر نیمه اتوماتیک (دستی) پایین می باشد.
 • از دیگر معایب جارو اتوماتیک می توان به هزینه های جانبی و مصرفی در آینده اشاره کرد.
 • نحوه استفاده از این جارو استخر به این صورت می باشد.
 • جارو به صورت رباتیک با یک برنامه ریزی شروع به کار می کند که یک بار وارد آب می شود و یکبار از آن خارج می شود.

عمق کارکرد جارو های استخری در مدل های مختلف متفاوت است. برخی مدل ها تا سه متر، برخی کم تر و حتی مدل هایی در عمق بیشتر می توانند عملیات پاکسازی را به درستی و بدون مشکل انجام دهند. به هر حال این بستگی به استخری خواهد داشت که شما برای شستشو از جاروی استخری استفاده می کنید. میزان فعالیت و قدرت کارکرد این جارو به صورت متر بر ساعت اندازه گیری خواهد شد.

در پایان

نظافت و تمیزی استخر شنا و زدودن آلودگی ها از کف و دیواره های استخر، دارای اهمیت زیادی است. استفاده از سیستم فیلتراسیون استخر و ضدعفونی کننده تا حدود زیادی می تواند استخر شما را آلودگیها محافظت نماید. اما در این بین وجود آلودگی هایی که به دیواره ها و کف استخر چسبیده و یا زباله های بزرگ که در استخر ته نشین شده اند، توسط جاروی استخر باید جارو شود و از استخر خارج شود. دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا)  جارو استخر دستی اتوماتیک را با بهترین تجهیزات تولید نموده و در اختیار استخرداران گرامی قرار می دهد. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت در تماس باشید.

دسته بندی آموزش
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت