شماره تماس : ۸۸۸۶۵۱۰۱-۸۸۸۶۵۱۰۵-۵۸۹۲۵

راهنمای شیرهای چند راهه فیلتر شنی

lastweb-hiwlastweb-hiw
3,000 بازدید
شیرهای فیلتر شنی ساتخر

قطعات فیلتر شنی استخر

فیلتر استخر، از تجهیزات مهم استخر دارای نقش مهمی در تصفیه آب استخر می باشد. در میان انواع فیلترهای استخر، فیلتر شنی استخر، به دلیل قیمت پایین تر و کارایی بیشتر و طول عمر بالاتر دارای محبوبیت بیشتری در نزد استخرداران است. فیلتر شنی استخر دارای قطعات مختلفی می باشد. قطعات فیلتر استخر عبارتند از:

  • شیرهای چند حالته فیلتر شنی استخر
  • laterals and hubs
  • سیستم تخلیه
  • فشار سنج
  • سرپیچ
  • نوارهای گیره

عملکرد فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر، دارای مفهوم و عملکرد ساده ای است. آب از طریق یک بافر توزیع  به مخزن وارد می شود تا فشار آب ورودی را به طور مساوی در سراسر تخته فضای آزاد یا فضای بالاتر از بستر شن و ماسه ، که 2/3 مخزن را پر می کند ، پخش کند. همانطور که آب توسط پمپ تحت فشار قرار گرفته یا مجبور می شود از بستر شن عبور کند ، خاک ، روغن و ذراتی به اندازه 20 میکرون را در فیلتر استخر و میان شن و ماسه، به جا می گذارد. یک فیلتر شن و ماسه که کمی کثیف است، در مقایسه با فیلتر تمیز، عملکرد بهتری دارد. وقتی آب به کف مخزن فیلتر رسید، به داخل لترال ها فرو می ریزد، که شکاف هایی دارند تا اجازه عبور آب را بدهند.

آب اکنون هنگام عبور از مخزن پروانه شروع به خارج شدن از مخزن می کند و از لوله ایستاده در مرکز مخزن جایی که دوباره وارد شیر می شود ، عبور کرده و از طریق درگاه برگشت از دریچه خارج می شود. هنگام شستشوی معکوس ، جریان معکوس می شود و آب از جانبی به مخزن می ریزد و از طریق لو له تخلیه از مخزن خارج می شود. دریچه چند پورت یا MPV در یک فیلتر شنی نصب شده در بالا با گیره در فلنج مخزن محکم شده و با حلقه O مهر و موم می شود. مشکلات دریچه ها معمولاً به دور واشر عنکبوت در قسمت داخلی می چرخند. در مخازن فیلتر شنی،در فیلترهای کوچکتر ، به طور معمول شن و ماسه و در مخازن  فیلترهای بزرگتر ممکن است از شیشه الیاف یا سایر طرح های الیاف و رزین استفاده شود.

مشکلات فیلتر شنی استخر

در صورتي كه سوپاپي بعد از فيلتر بسته شود، يا اگر ديواره استخر محكم وصل شود ، مخزن مي تواند بتركد يا سوپاپ را از دست بدهد. اندازه گیری صحیح پمپ برای جلوگیری از دمیدن خاک درست از طریق ماسه بستر و برگشت به داخل استخر بسیار مهم است. اگر پمپ خیلی بزرگ باشد، می توان کانالهای فرسوده ای را در بستر شن ایجاد کرد، که این امر باعث می شود تا خاک عبور کند. اگر کلسیم (آب سخت) بالایی دارید یا فیلتر شما بسیاری از روغن های شناگر یا آلودگی شهری را از بین می برد ، استفاده از یک محصول پاک کننده فیلتر هر چند سال یکبار می تواند جایگزینی شن و ماسه را در حدود 7 سال از بین ببرد.

شیرهای چند راهه فلیتر استخر

در میان قطعات فیلتر شنی استخر، شیرهای چند حالته فیلتر استخر بسیار با اهمیت می باشد. خرابی یا آسیب دیدگی این شیرهای جند حالته سبب می شود تا عمکلرد فیلتر استخر نیز دچار آسیب شود. بر روی شیرها چند حالته، شش عملکرد وجود دارد که هر یک از این شیرها دارای کارکردهای مختلفی است و با تنظیم شیر روی هر کدام، عمل متفاوت و انتخابی انجام می شود. در ادامه هر یک از این حالت ها را معرفی کرده و کارکد آن حالت را برایتان توضیح می دهیم.

راهنمای شیرهای چند حالته فیلتر شنی استخر

FILTERATION

به منظور تصفیه روزمره و عادی شیر را روی این حالت قرار دهید.

BACKWASH

جهت شستشوی فیلتر در هنگامی که فشار فیلتر به اندازه یک بار بالاتر از فشار عملیات می رسد. پمپ را متوقف کنید شیر را به قسمت شستشوی معکوس ببرید پمپ را به طور تقریبی در مدت کمتر از دو دقیقه به کار اندازید (البته بستگی به میزان آلودگی آب دارد). تا هنگامی که آب درون شیشه شفاف و زلال شود سپس به مرحله بعد یعنی پاک سازی بروید.

RINSE

پمپ را روشن کنید بگذارید به مدت یک یا دو دقیقه کار کند. این عمل خروج تمام آب آلوده ایجاد شده توسط مرحله شستشوی معکوس را به فاضلاب امکان پذیر می سازد تا محیط را تماما از آب آلوده پاک سازی کند و همچنین اجازه ندهد که آب آلوده به محوطه استخر بازگردد.

WASTE

برای مکش مستقیم آب آلوده به سمت فاضلاب و کم کردن سطح آب در صورت نیاز یا تخلیه کامل آب استخر شیر را روی این قسمت (فاضلاب) بچرخانید.

RECIRCULATE

در این حالت آب در سیستم تصفیه به صورت یک چرخه حرکت می کند ولی داخل فیلتر نمی شود و فقط از مبدل عبور می کند در نتیجه گرم شدن آب را تسریع می کند.

CLOSED

در این حالت شیر جریان پمپ به فیلتر را متوقف می سازد.

در پایان

فیلتر استخر به عنوان، تجهیزات تصفیه آب استخر، باید همواره مورد بررسی قرار گرفته و مشکلات و معایب آن برطرف گردد تا بتوان از آبی زلال و شفاف در استخرهای شنا، لذت برد. شیرهای فیلتر شنی استخر که به دو صورت از بغل و یا از کنار به فیلتر شنی متصل می گرددند. در جدول بالا به طور هر یک از حالات، شیر فیلتر شنی استخر معرفی شده است. خرید فیلتر شنی استخر هایواتر از دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا) می تواند یک انتخاب مطمئن هم در مورد خود فیلتر استخر و هم در مورد لوازم جانبی فیلتر داشته باشد.

 

 

دسته بندی آموزش
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت