شماره تماس : ۸۸۸۶۵۱۰۱-۸۸۸۶۵۱۰۵-۵۸۹۲۵

راه اندازی استخر در فصل بهار

n fathizaden fathizade
21 بازدید
راه اندازی استخر در فصل بهار

فرا رسیدن فصل بهار با خود زیبایی های زیادی را به همرا می اورد. زیبایی هایی که مورد علاقه بسیاری از ماست. از جمله گیاهان و درختان تازه شکوفه زده، نور خورشید و هوای گرمتر، سرسبزی و نشاط طبیعت. برای استخرداران این هوای گرم بدین معناست که استخر خود را دوباره بازگشایی کنند. برای استفاده از استخر تنها تابش نور خورشید کافی نیست و باید استخر، آب استخر و تجهیزات استخر از لحاظ ایمنی و تمیزی و سلامت نیز آماده شود. مهم نیست که چه اتفاقاتی در استخر شما افتاده است، شما با دنبال کردن مراحل زیر می توانید استخر خود را در کمترین زمان بازگشایی نمایید. جهت بازگشایی استخر موارد زیر را انجام دهید:

  1. برداشتن پوشش استخر
  2. تمیز کردن اولیه استخر
  3. افزایش آب استخر
  4. نصب و راه اندازی دوباره تجهیزات استخر
  5. آزمایش و متعادل سازی آب استخر
  6. بررسی نشتی استخر و تجهیزات
  7. افزودن شوک کننده به استخر

در زیر هر یک از مراحل بالا به اختصار توضیح داده شده است.

برداشتن پوشش استخر

چه برای استخرتان از یک پوشش دائمی استفاده نمایید و یا یک پوشش زمستان، باید سطح بالای پوشش را جدا کنید و روی پوشش استخر خود را تمیز نمایید. پوشش استخر خود را از تمام برگها و بقایای مواد و آوارها پاک کنید. با این کار دیگر آوارها و بقایای برگها داخل استخر فرود نمی آید. اگر پوششی ایمنی دارید، ابتدا با پاک کردن بقایای داخل پوشش با استفاده از برس استخر و یا یک برگ گیر شروع کنید. هر بار یک قسمت را با احتیاط به قسمت تمیز عرشه استخر بکشید. فن را به صورت آکاردئونی، درز به درز تا بزنید. قبل از ایجاد هر چین جدید، از یک دمنده برگ یا شلنگ باغ برای تمیز کردن استفاده کنید. وقتی همه چیز روی عرشه است، روکش را از وسط تا کنید ، دوباره به نصف بریزید و سپس محکم بپیچید. آن را درون کیسه درب آن بچسبانید، مانند یک بالش بزرگ در یک بالش بزرگتر و روی صندلی قرار دهید تا خشک شود. در صورت امکان در داخل خانه نگهداری کنید یا از گل های شب پره یا کیسه های نعناع برای دور نگه داشتن جوندگان لانه استفاده کنید. هنگام برداشتن روکش استخر ، اگر استخر بزرگی دارید یا با روکش ایمنی کار می کنید، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید. اگر اندکی آوار به استخر ختم شود ، مشکلی نخواهد بود زیرا قبل از شروع شنا ، جارو  خواهید زد و استخر را شوکه خواهید کرد.

تمیز کردن استخر

تمیز کردن اولیه پس از باز کردن استخر بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که ابتدا کاشی ها و دیواره های استخر را برس بزنید، سپس با استفاده از یک شبکه کفگیر یا برگیر سطح آن را پاک کنید و در آخر از یک سر خلا و شیلنگ متصل، برای تمیز کردن ته استخر استفاده کنید. اگر تمیز کننده استخر خودکار دارید، حوضچه را خوب مسواک بزنید، اما قبل از قرار دادن کلر، صبر کنید تا سطح کلر آن کم شود. تمیز کردن استخر، مواد شیمیایی آن را بازیابی می کند. در نتجیه ابتدا استخر را تمیز کنید و سپس مواد شیمیایی را اضافه می کنید. ابتدا با تمیز کردن عرشه استخر شروع کنید. پس از پاک کردن قسمت بالایی و جمع کردن تعداد زیادی از برگ های پایین آن، از جارو نیمه اتوماتیک استخر استفاده کنید. به یاد داشته باشید، قبل از افزودن مواد شیمیایی و برس زدن به استخر، تا حد ممکن از شر آوار خلاص شوید.

افزایش آب استخر

برای پر کردن استخر از یک شلنگ باغ استفاده کنید. سطح آب استخر را باید در حد استاندارد استخر خود برسانید  و تا دهانه کفیگیر برسانید.

راه اندازی استخر در فصل بهارنصب دوباره تجهیزات استخر

برای راه اندازی تجهیزات استخر باید هر بخش از استخر به طور جداگانه بررسی و راه اندازی گردد. در زیر راه اندازی هر بخش را مشاهده می فرمایید:

در استخر

نردبان ها و ریل های دستی را در پریزهای عرشه ایمن کنید. تمام شاخه ها را از برگشت دیوار ، خطوط تمیز کننده و کفگیر بردارید. سبد کفگیر و اتصالات کره چشم برگشتی را تعویض کنید. تمیز کننده استخر را بیرون آورده و شیلنگ را مستقیم به پایین عرشه بکشید، اما هنوز آن را متصل نکنید. پیچ و مهره های تخته شیرجه یا پایه ها و نردبان های کشویی را از نظر ایمنی بررسی و بازرسی کنید. از نظر ایمنی درپوش تخلیه کف را به طور ایمن وصل کنید.

در پمپ

شاخه های تخلیه پمپ و فیلتر و بخاری یا کلر را عوض کنید. فشار سنج را روی نوک مخزن فیلتر قرار دهید ، با نوار تفلون. همه شیرهای بسته را باز کرده و شیر فیلتر را در موقعیت فیلتر قرار دهید. بررسی کنید که شبکه های فیلتر یا کارتریج ها در داخل مخزن قرار دارند و باند گیره فیلتر محکم است. در صورت داشتن سوپاپ فیلتر دو طرفه با فشار، حلقه O درب پمپ را لمس کنید و به حلقه های حلقه پیستون بروید.

راه اندازی سیستم

راه اندازی سیستم برای هر سیستم متفاوت خواهد بود. اول از همه، اگر یک دریچه چند منظوره دارید که می تواند آب را به “ضایعات” ارسال کند، آن تنظیم را انتخاب کنید. با انجام این کار از کثیف شدن آب زمستان به فیلتر خود جلوگیری می کنید. شلنگ ظرف شویی را باز کرده و آب را پمپ کنید. اگر استخر خود را برای دمای انجماد آماده کرده اید، باید تجهیزات استخر خود را دوباره وصل کنید. این شامل فیلتر، پمپ، سیستم گرمایشی و هر چیز دیگری است که ممکن است به سیستم فیلتراسیون خود متصل کرده باشید. برای استخرهای روی زمین، باید خطوط لوله کشی انعطاف پذیر را به تجهیزات استخر و کفگیر وصل کنید. گر روی فیلتر خود شیر تسکین هوا دارید، حتماً آن را باز کنید تا هوا از سیستم خارج شود. پس از بیرون آمدن آب، دریچه تسکین هوا را ببندید. تجهیزات را از نظر نشت یا صداهای غیرمعمول بررسی کنید.

تخلیه کفگیر استخر

قبل از روشن كردن پمپ خود مطمئن شوید كه همه شیرها از حوض و از حوضچه باز هستند تا شروع بتن ریزی را انجام دهید. اگر یک خط تخلیه اصلی جداگانه داشته باشید ، ممکن است موفقیت بیشتری در راه اندازی سیستم با بسته شدن این سوپاپ داشته باشید. اگر پمپ زودرس نشد و پس از یک دقیقه یا بیشتر با بخار کامل شروع به پمپاژ کرد، آن را خاموش کرده و مراحل آماده سازی و شروع را تکرار کنید. اگر هنوز پرایم و گیر نمی کند، فقط یک کفگیر را شروع کنید یا دریچه اصلی تخلیه را باز کنید. اگر فیلتر DE یا ماسه با مولتی پورت دارید، می توانید سوپاپ را روی ضایعات قرار دهید یا برای راه اندازی مجدد آن گردش کنید. اگر آب از طریق فیلتر مجبور نشود، پمپ های استخر راحت تر آب می گیرند و مقاومت در برابر غلبه بر ضایعات یا گردش مجدد کمتر است. اگر باز هم گیر نیفتاد، به دنبال نشت هوا، معمولاً از درب پمپ شل، یا لوله سست وارد پمپ باشید. از Drain King می توان برای کمک به بیرون کشیدن پمپ از کفگیر و همچنین تحت فشار قرار دادن خطوط مکش و پمپ برای جستجوی نشت هوا استفاده کرد.

حفظ تعادل شیمیایی آب استخر

جهت بررسی تعادل شیمیایی آب استخر از کیت های تست استخر با کیفیت بالا استفاده کنید. یک کیت تست خوب، کلر، ph، سختی آب، قلیائیت آب را تست می کند.با توجه به سطح شیمیایی آب و حجم آب ، میزان کلر و سختی و اسیدی و قلیاییت آب را محاسبه نمایید. اگر هنگام بستن استخر خود برای زمستان نکات مربوط به نگهداری استخر در زمستان را رعایت کرده باشید، تعادل شیمیایی آب استخرتان نباید خیلی بهم خورده باشد و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از یک جلبک کش و صاف کننده با کیفیت برای از بین بردن جلبک استخر استفاده نمایید.

زمانی که پمپ استخر شما در حال کار است، آب استخر خود را برای pH ، قلیائیت کل (TA) و میزان کلر با یک کیت تست آزمایش کنید. سطح ایده آل باید به صورت زیر باشد.:

ph آب استخر:۷.۴ تا ۷.۶
قلیائیت کل(ppm): ۸۰ تا ۱۲۰
کلر آزاد(ppm): ۲ تا ۴
سختی کلسیم(ppm): ۲۰۰ تا ۴۰۰

متعادل سازی مناسب آب به عنوان یک ضرورت برای شنای ایمن و سالم ضروری است. با تنظیم قلیائیت کل می توانید سطح pH و کلر موجود در آب خود را کنترل کنید. افزایش و یا کاهش TA باعث به خطر افتادن سلامت آب استخر می شود و باید کنترل شود. PH  آب استخر را تنظیم نمایید. هنگامی که TA درون آن باشد، در محدوده مناسب 80-120 ppm ، تعادل pH را تنظیم کنید. وقتی TA به حد ایده آل بازگشت ، PH را آزمایش کنید. دامنه قابل قبول 7.2-7.8 و دامنه ایده آل 7.4-7.6 است. سختی کلسیم را تنظیم کنید. سطح سختی کلسیم استخر شما باید همیشه بالای 150 ppm باشد.

راه اندازی استخر در فصل بهاربررسی نشتی استخر و تجهیزات آن

سیستم استخر را بررسی کنید و در صورت مشاهده نشتی آب، سیستم را خاموش کرده و محل نشت را پیدا کنید. لوله ها را بررسی نمایید. ترک های کوچک یا نشتی لوله کشی با درزگیر استخر و بتونه استخر درست می شود. اما اگر ترک ها بزرگ باشد و یا مناظق آسیب دیده را نتوان تعمیر کرد، باید قسمت آسیب دیده لوله و اتصالات را تعویض کرد. در استخر های زیر زمین، کفگیر ها مکان های مشترکی برای نشت می باشند. به محل برخورد کفگیر پلاستیکی با دیواره استخر،نگاهی بیندازید. ترک خوردگی مخلوط گچ در اطراف کفگیر بتونی یا لکه های زنگ زده اطراف آستر وینیل ممکن است نشان دهنده نشتی باشد. اگر بقایایی را در این مناطق مشاهده کردید، این یکی دیگر از نشانه های نشت کننده کفگیر استخر است. برای تعمیر کفگیر بتونی از بتونه اپوکسی یا مخلوط گچ استخر استفاده کنید و برای کفگیرهای وینیل از کیت پچ وینیل استفاده کنید و یا واشرهای صفحه جلویی کفگیر را تعمیر کنید تا نشت برطرف شود.

به یاد داشته باشید که نشت گاز بخاری استخر را نیز باید بررسی کنید. اگر بوی بنزین می دهد، بلافاصله سیستم خود را خاموش کنید. پس از مهلت کافی برای پاک کردن هر گاز ، از مخلوط صابون ظرف و آب برای پاشیدن خط گاز وارد شده به بخاری و لوله ای که به نور خلبان منتهی می شود استفاده کنید.

افزودن شوک به استخر

شوک زدن به استخر میکروب ها و آلودگی های باقی مانده در آب را از بین می برد. با استفاده از شوک کلر مانند Leslie’s Power Powder Plus 73 یا Leslie’s Chlor Brite استخر را شوک زنی کنید. همیشه دستورالعمل ها را بخوانید تا تعیین کنید چه مقدار محصول به استخر شما اضافه شود. اگر تمیز کننده استخر خودکار دارید، می توانید 24 ساعت پس از شوک زدن به استخر، تمیز کننده را دوباره نصب کنید.

نهایتا

برای آنکه یک بازگشایی خوب داشته باشید و استخر بهاری خود را به درستی مدریت کنید و از آن لذت ببرید باید، به طور منظم آزمایش آب و یک برنامه تمیزکاری را انجام می دهید، تا کمتر در مورد درمان های عمده آب یا تعمیرات نگران باشید. دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا) افتخار دارد تا تمام تجهیزات مورد نیاز جهت افتتاح استخر بهاره شما ، از جمله کیت های آزمایش آب ،  مواد شیمیایی مورد نیاز آب استخر و کلیه تجهیزات استخر برای شروع تمیزکاری و شفافیت و ایمنی  آب را در اختیار شما قرار دهد.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت