شماره تماس : 58925-021

راه اندازی مجدد پمپ استخر

n fathizaden fathizade
70 بازدید
راه اندازی پمپ استخر

آبتنی و استفاده از استخر و آب پس از یک روز کاری پرمشغله یا بعد از یک هفته کاری شلوغ و یا در هر زمانی که نیاز به آرامش و تمدد اعصاب دارید می تواند بهترین گزینه باشد. بسیاری بر این باورند که با شنا کردن و قرار گرفتن در آب می توانند روح و روان خود را آرام کرده و ریلکسیشن انجام دهند. به همین دلیل بسیاری از افراد استخر را مکانی برای تفریح و آرامش انتخاب می کنند. استخرداران باید تمام سعی و تلاش خود را قرار دهند تا استخر خود را تاجایی که امکان دارد به محیطی آرام و سرشار آسایش تبدیل کنند. در این میان مهمترین کاری که باید صورت پذیرد، نظارت بر عملکرد تجهیزات استخر و سیستم فیلتراسیون استخر می باشد تا بدرستی کار کنند و بر اثر خرابی ایجاد سر و صدا نکنند.در این مقاله به بررسی راه اندازی پمپ استخر می پردازیم و صداهایی که از طریق پمپ استخر ایجاد می شود را بررسی می کنیم و راههای جلوگیری از ایجاد سر و صداها را نیز مرور می کنیم.

پمپ استخر

گاهی اوقات وقتی وارد استخر می شود شاید صدای ناهنجار پمپ استخر را بشنوید. ایجاد این صداهای ناهنجار می تواند به دلایل مختلفی باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد عبارتند از:

  • گاهی به علت کیفیت نامناسب پمپ استخر می باشد.
  • گاهی اوقات به دلیل استفاده نکردن طولانی مدت از استخر، لوله های تخلیه آب به دلیل هوایی که در آنها می باشد ایجاد صدا می کنند.

اگر لوله های تخلیه آب دارای صدا باشد و ایجاد سر و صدا نماید، بعد از آنکه هوا از لوله خارج شد و پمپ شروع به کار و مکش آب کرد، پمپ به حالت اولیه برمی گردد و با فشار و حجم کامل آب کار می کند. راه اندازی پمپ استخر نیاز به هواگیری دارد تا پمپ به درستی کار کند. برای پمپ هایی که در بالای سطح آب قرار دارند، هنگام بیرون کشیدن هوا به دلیل غلبه بر بالابر عمودی سیستم می تواند مدتی طول بکشد. در برخی موارد ممکن است لازم شود تا پمپ را چندین مرتبه با آب پر و خالی کنید تا پمپ گیر بیفتد.

پمپ استخرنحوه تخلیه هوا از پمپ استخر

چگونه می توان هوا را از لوله های استخر تخلیه کرد و پمپ را پرایم کرد؟ جهت تخلیه هوا از لوله ها ابتدا باید عمل پرایمر پمپ استخر را انجام داد و سپس شروع به تخلیه هوا از خطوط پمپ استخر نمود. در ادامه در ابتعدا شما با عمل پرایمر پمپ استخر آشنا می شود و سپس با یک مثال شما با نحوه خروج هوا از خطوط پمپ استخر آشنا می شوید.

پرایمر پمپ استخر

برای انجام عمل پرایمر پمپ استخر مراحل زیر باید انجام شود:

  1. شاخه های تخلیه را با نوار تفلون و حلقه o درپوش پمپ را با روغن سیلیکون محکم کنید.
  2. سبد پمپ استخر را توسط شلنگ باغ یا یک سطل تا زمانی که سرریز شود، از آب پر کنید.
  3.   درب پمپ را خیلی محکم ببندید و نزدیکترین دریچه کفگیر را باز کنید.
  4. برای مقاومت کمتر، شیر چند حالته فیلتر را روی موقعیت چرخش مجدد یا تخلیه قرار دهید.
  5. بلندگوی هوا را در بالای فیلتر قرار دهید و پمپ را روشن کنید.
  6. اگر پمپ در عرض 30-90 ثانیه گیر نکرد، مراحل را دوباره تکرار کنید.

تخلیه هوا به خارج از خطوط پمپ استخر

پس از روشن شدن پمپ بر روی یک کفگیر، به آرامی شیر کفگیر دیگر را باز کنید تا هوای محبوس شده در لوله ها را به داخل پمپ بکشید. هنگامی که کفگیرها در حال کشیدن هستند، شیر اصلی تخلیه را به آرامی باز کنید تا هوا بکشد.
ممکن است تخلیه هوا، در هر خط چند دقیقه طول بکشد. بنابراین در حالی که هوا را از لوله ها خارج می کنید، با کشیدن آرام آن، یک سطل دیگر قرار دهید. برای آشنایی با این موضوع مثال زیر را مطالعه نمایید. در حال حاضر پمپ ما فقط روی کفگیر کم عمق کار می کند و شروع کار سیستم فقط روی یک خط می باشد. بنابراین از چهار خط ورودی ،اسکیمر ،تخلیه اصلی و تخلیه آبگرم ، فقط دریچه اسکیمر باز است. پمپ در حال کشیدن آب است. اکنون می خواهیم کفگیر دیگر، سپس فاضلاب اصلی و سپس آبگرم را باز کنیم.

هواگیری اسکیمر

ترفند این است که شیر را خیلی آهسته باز کنید. هوا را یک بار یک حباب هوا معرفی کنید. در این بخش باید آن را مدیریت کنید. اما اگر در اینجا شروع به گرفتگی بیش از حد کند، من دوباره شیر را می بندم، اما هوا به آرامی خارج می شود. اگر کمی بیش از حد باشد، باید دوباره دریچه اسکیمر را ببندید. اکنون به آرامی دریچه کفگیر را باز می کنم ، فقط چند میلی متر می چرخانیم تا هوای محبوس شده در لوله کفگیر به آرامی خارج شود. عمل باز و بسته کردن را تا جایی ادامه دهید که همه هوای محبوس شده در لوله خارج شده و فقط آب از آن عبور کند. اکنون پمپ بسیار ساکت تر است.

هواگیری خط اصلی پمپ

اکنون تخلیه خط اصلی انجام می شود. هوا را در خط اصلی تخلیه معرفی می کنیم. در اینجا هوا به آرامی می آید. اگر فقط یکباره همه دریچه ها را باز کنید، هوای زیادی برای غلبه بر پمپ وارد می شود. به همین دلیل است که ما همیشه وقتی می خواهیم یک پمپ را راه اندازی کنیم، آن را از نزدیکترین کفگیر شروع می کنیم و سپس دریچه های دیگر را به آرامی باز می کنیم. دوباره شیر را به آرامی باز کنید و در حالی که این کار را انجام می شود، به طور متناوب دستگاه پخش کننده هوا را باز کنید تا مقداری از هوای محبوس شده درون مخزن فیلتر را آزاد شود. اکنون تخلیه اصلی به طور کامل در حال کشیدن هوا است.

هواگیری آب گرم

تنها چیزی که باقی مانده تخلیه آبگرم است که دارای یک محرک اتوماتیک روی شیر است تا آن را به طور خودکار بچرخاند. با برداشتن این 4 پیچ می توان محرک را برداشته و به صورت دستی آنرا چرخاند. اما سوئیچ کوچک را فقط برای یک ثانیه در اینجا چرخانده و دوباره به مرکز برمی گردانیم. این کار را چندین بار هر نیم ثانیه یکبار انجام دهید تا شیر کار کند.

نتیجه کلی

این موضوع را مد نظر داشته باشید که تجهیزات استخر شما، مهمترین لوازم برای داشتن یک استخر زیبا، تمیز، پاکیزه و با آب زلال و شفاف می باشد. پس شما به عنوان یک استخردار استخر بزرگ، استخر عمومی، استخر ورزشی و یا به عنوان کسی که در خانه یا ویلای خود یک استخر خصوصی دارد، موظف هستید تجهیزات استخر خود، اغز جمله پمپ استخر، فیلتر استخر و یا سایر لوازم استخر را به طور دوره ای بررسی نمایید تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا) به عنوان وارد کننده تجهیزات استخر و تولید کننده این تجهیزات که بیش از یک دهه در این صنعت فعالیت نموده است، بهترین انواع پمپ استخر، فیلتر استخر و کلیه تجهیزات استخر را با کیفیتی عالی و قیمت مناسب خدمت شما مشتریان محترم معرفی می نماید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت