شماره تماس : 58925-021

نمایش 1–24 از 106 نتیجه

نمایش فیلترها

استخرهای شنا مکان های خوبی برای سرگرمی با خانواده و دوستان هستند، بخصوص اگر در مناطق گرم زندگی می کنید که بیشتر ماه های سال هوا گرم است. یک استخر خنک و شفاف، بعد از یک روز کاری طولانی ، عالی است. شنا یک راه عالی برای آرامش، کاهش استرس و ورزش است. با این حال، فکر شنا در یک استخر پر از خاک و زباله های شناور اصلا جالب نیست. خوشبختانه انواع مختلف تجهیزات استخر ، مانند فیلتر استخر وجود دارد که آب شما را تمیز و شفاف نگه می دارد تا بتوانید از بهترین تجربه شنا لذت ببرید.

فیلتر استخر چیست؟

فیلتر استخر جزئی از سیستم فیلتراسیون استخر است که آلودگی و زباله را از آب پاک می کند. پمپ استخر آب را به سمت فیلتر می کشد، فیلتر کثیفی و زباله را از بین می برد و سپس آب تمیز از طریق جت های برگشتی روی دیواره های استخر، به استخر باز می گردد. فیلتر ها نه تنها آب شما را تمیز و شفاف نگه می دارند، بلکه کارایی کلر را در کشتن باکتری ها افزایش می دهند و محیطی سالم  ایجاد می کنند.

فیلتر استخر یکی از مهم ترین تجهیزات استخر است و بخش مهمی از سیستم فیلتراسیون استخر شما است که آلودگی و زباله را از آب پاک کرده و آب تمیز را به استخر برمی گرداند. فیلتر ساختار بسیار ساده ای دارد . از یک مخزن تشکیل شده است که در داخل آن از یک رسانه فیلتر(شن و ماسه، کارتریج ، خاک دیاتومه) استفاده می شود که آب از آن عبور کرده و از انتهای دیگر خارج می‌شود و سپس به داخل استخر هدایت می‌شود. این فیلتر هنگام عبور آب ، خاک و زباله را از آب پاک می کند و آب تمیز و شفافی را برای شما به ارمغان می آورد.

انواع فیلتر استخر

اگر استخر دارید، می دانید که نگهداری و تمیز نگه داشتن استخر چقدر اهمیت دارد. از این رو ، جهت تصفیه آب استخر از پمپ و فلیتر استخر باید استفاده کرد. به طور کلی مزایای فیلتر استخر عبارتند از :

 • آب استخر را تمیزتر نگه می دارد.
 • کارایی کلر استخر را افزایش می دهد.
 • یک اکوسیستم استخر سالم ایجاد می کند.

سه نوع اصلی فیلتر استخر وجود دارد: فیلتر شنی ، فیلتر کارتریجی و فیلتر دیاتومه . بنابراین مهم است که بدانید هر فیلتر چه کاری انجام می دهد تا به شما کمک کند تعیین کنید کدام یک برای استخر شنای شما مناسب است. اندازه میکرون در فیلتر اندازه منافذ فیلتر را نشان می دهد. هرچه عدد کوچکتر باشد، منافذ کوچکتر است، که به معنای فیلتر کردن بهتر ذرات کوچکتر است.

فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی رایج ترین نوع فیلتر استخر است که برای انواع کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر شنی استخر ، دارای یک مخزن می باشد که با سیلیس و شن و ماسه پر می شود و به دلیل جنس بدنه مقاوم، فشار بالایی را می تواند تحمل کند. آنها مقرون به صرفه ترین نوع فیلتر در بازار هستند. آنها در حذف ذرات و مواد آلی از آب استخر به خوبی عمل می کنند. فیلترشنی آلاینده ها را در محدوده 20 تا 40 میکرون ، به دام می اندازد. با گذشت زمان، این ذرات به دام افتاده جمع می شوند و عملکرد فیلتر شنی شما را کاهش می دهند. اگر می خواهید فیلتر استخر بدرستی کار کند، باید هر 5-7 سال یکبار آن را تعویض کنید.  فیلترهای شنی ، در سایز ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه می شود و شما می توانید با توجه به حجم و سایز استخر ، فیلتر مناسب را پیدا کنید.

نحوه عملکرد فیلتر شنی

مهمترین وظیفه فیلتر شنی استخر ، شفاف سازی آب استخر می باشد. در این فیلترها ابتدا مخزن فیلتر با میزان سیلیس مناسب پر می شود. آب پس از عبور از پمپ استخر وارد مخزن فیلتر شده و از لابه لای سیلیس عبور می کند و در زمان عبور از شن و ماسه آلودگی هاو ذرات معلق محلول در آب تا 40 میکرون را از آب می گیرد. دانه های سیلیس در سه سایز کوچک و متوسط و بزرگ دسته بندی می شوند و شما می توانید با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنید.

مزایای فیلتر شنی

 • از ارزان ترین نوع فیلتر استخر می باشد.
 • نیاز به نگهداری کمی دارد.
 • عملکرد ساده ای دارد.
 • برای هر نوع و اندازه استخری مناسب می باشد.
 • سرعت بالایی در تصیه آب استخر دارد.

معایب فیلتر شنی

 • ذرات معلق در آب ، از 20 تا 40 میکرون را حذف می کند.
 • شستشوی معکوس بیش از حد باعث هدر رفتن آب می شود.
 • شستشوی معکوس ممکن است بر تعادل شیمیایی استخر تأثیر بگذارد.

فیلتر کارتریجی استخر

فیلتر کارتریجی استخر ، رایج ترین نوع فیلتر مورد استفاده در استخرهای کوچک می باشد. کارتریج ها در اندازه ها، شکل ها و پیکربندی های مختلفی وجود دارند. اکثر کارتریج ها از پلی استر یا پلی پروپیلن ساخته شده اند و دارای پلیسه ها یا شبکه هایی هستند که کثیفی و سایر آلاینده ها را به دام می اندازند. کاغذ، پلی استر و نایلون همگی مواد رایجی هستند که در کارتریج های فیلتر استفاده می شوند. یکی از مهمترین ویژگی و شاخص های فیلتر استخر ، میزان ذراتی است که می تواند توسط فیلتر حذف شود. این فیلترها قادر به مدیریت ذرات کوچک (10 تا 15 میکرون) هستند.

عمر طولانی دارند و نسبتاً ارزان هستند، اما نسبت به انواع دیگر فیلترها به نگهداری بیشتری نیاز دارند. فیلترهای کارتریج باید هر دو هفته یا بیشتر تمیز شوند، بسته به اینکه چقدر زباله در آب وجود دارد و هر چند وقت یکبار از استخر شما استفاده می شود.فیلتر کارتریجی ، نیاز به فشار کاری کمتری نسبت به فیلتر شنی دارد و سطح فیلتراسیون بیشتری دارند. برای تمیز کردن فیلتر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را بردارید و شلنگ آن را جدا کنید. هر گونه زباله را از فیلتر جدا کنید و فیلتر را دوباره در محل قرار دهید. فیلترها باید هر 2 تا 3 سال یکبار تعویض شوند.

عملکرد فیلتر کارتریجی

فیلتر کارتریجی استخر ، از کارتریج برای فیلتر آب استخر استفاده می کند. در این نوع فیلتر به دلیل لایه لایه بودن کارتریج ، ذرات درشت تر در لایه خارجی و ذرات ریزتر در زیر لایه داخلی به دام می افتد. در نظر داشته باشد که به ازای هر 40 مترمکعب آب در استخر ، حداقل 9.3 متر مربع فیلتر کارتریج نیاز است. اگر فیلتر کوچکتر از اندازه استاندارد انتخاب شود، زمان باز کردن و بستن کارتریج و راه اندازی آن یک شبانه روز طول می کشد. فیلتر کارتریجی ، مانند سایر فیلتر های تصفیه استخر ، نیاز به شست و شو و نگهداری دارد و برای تعیین زمان شست و شو باید به فشار فیلتر توجه کرد. این فیلتر استخر در سال به طور معمول به دو بار شست و شو نیاز دارد.

مزایای فیلتر کارتریجی

 • قابلیت فیلتراسیون کارآمدتر
 • وزن سبک در مقایسه با سایر فیلترها
 • مقاوم در برابر نور خورشید و شرایط آب و هوایی مختلف
 • شست و شوی آسان

معایب فیلتر کارتریج

 • کارتریج ها گران تر هستند
 • تمیز کردن مکرر مورد نیاز است

فیلتر دیاتومه استخر

فیلترهای دیاتومه در استخرهای بزرگتر رایج هستند. آنها دراستخرهایی که بیشتر مستعد آلودگی با خاک و گرد و غبار هستند، مانند مناطقی که با درختان زیادی احاطه شده اند، به خوبی کار می کنند. آنها در فیلتر کردن انواع ذرات که ممکن است به داخل استخر راه پیدا کنند، عملکرد بسیار خوبی دارند.در بین سه نوع فیلتر استخر ، این نوع فیلترها بالاترین راندمان و توانایی حذف آلودگی از آب استخر را دارند. فیلترهای دیاتومه ، دارای قابلیت فیلتراسیون قوی هستند و می توانند ذرات کوچکی به اندازه 5 میکرون را جذب کنند و برخی از کوچکترین زباله ها را نیز فیلتر کنند.

نحوه عملکرد فیلتر دیاتومه

فیلترهای دیاتومه جهت نظافت و تمیزی آب استخر از شبکه های دیاتومه و خاک دیاتومه استفاده می کنند. خاک دیاتومه از باقی مانده فسیل گیاهان و جانواران دریایی کوچک استفاده می کنند. سایز فیلترهای دیاتومه ، با توجه به سطح فیلتراسیون متفاوت می باشد، به همین دلیل انتخاب فیلتر مناسب استخر باید با توجه به حجم استخر انتخاب شود. در این نوع فیلتر ، آب پس از ورود به فیلتر از شبکه هایی که در فلیتر تعبیه شده است عبور کرده و از میان خاک دیاتومه می کذرد و تمامی ذرات ریز و گرد و غبار محلول در آب را گرفته و آب تمیز را برمی گرداند.

نحوه نگهداری و تمیز کردن این نوع فیلترها نیز مانند فیلتر شنی به روش بکواش است و زمانی که گیج فشار، عددی بالاتر از حد نرمال را نسان می دهد، فیلتر نیاز به شست و شو دارد. دقت داشته باشید که در هر بار بکواش فیلتر دیاتومه ، مقداری از خاک دیاتومه نیز شسته می شود و نیاز به افزودن خاک دیاتومه داریم.

مزایای فیلتر دیاتومه

 • کارآمدترین و موثرترین فیلتراسیون آب را انجام می دهد.
 • عملیات شست و شو به راحتی انجام میگیرد و فقط هر چند ماه یکبار ضروری است
 • فیلترها در صورت مراقبت صحیح ، دارای عمر طولانی می باشند.

معایب فیلتر دیاتومه

 • نسبت به دیگر فیلترها، گران تر است.
 • نگهداری زیادی نیاز دارد.

قیمت فیلتر استخر

شما به فیلتر استخر نیاز دارید. فیلترها کثیفی، زباله و حشرات را از بین می برند و امکان توزیع بهتر کلر را برای مبارزه با باکتری ها فراهم می کنند. فیلتر برای داشتن یک آب سالم ضروری است.

استثنا برخی از استخرها با حجم کوچک است که نیازی به فیلتر ندارند، اما همچنان نیاز به تصفیه منظم آب دارند. برای نگهداری از استخر بدون فیلتر، به کلر و همچنین فلوکولانت نیاز دارید. فلوکولانت یک ماده شیمیایی است که ناخالصی های شناور در آب را گروه بندی می کند، بنابراین می توان آنها را به راحتی با یک توری یا دستگاه تمیزکننده دیگر پاک کرد.

فیلتر بسته به نوع فیلتر و اندازه و پیچیدگی بین 6 تا چند صد میلیون قیمت دارند. به طور کلی فیلترهای شنی ارزانترین و فیلترهای DE گرانترین فیلترها هستند.

سخنی با مشتریان

بهترین فیلتر استخر فیلتری است که با نیازهای استخر و ترجیحات شخصی شما مطابقت دارد. هنگام انتخاب فیلتر، قابلیت فیلتراسیون، هزینه اولیه، سهولت کار، روال نگهداری و هزینه های نگهداری را در نظر بگیرید. آشنایی با انواع فیلترها به شما کمک می کند بهترین انتخاب را داشته باشید. هر نوع فیلتری را که انتخاب می کنید، بزرگترین اندازه ای را که برای استخرتان مناسب است، انتخاب کنید. فیلترهای بزرگ به نگهداری کمتری نیاز دارند و شرایط نامناسب آب را خیلی سریعتر از فیلترهای کوچک از بین می برند.

فیلتر ها در ظرفیت ها و سایز ها و برندهای مختلفی در بازار عرضه می شود، به همین دلیل توصیه می شود جهت خرید و اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب با کارشناسان شرکت ساینا تصفیه آریا تماس بگیرید. ساینا تصفیه آریا وارد کننده تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی،با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تجهیزات و لوازم استخر ، انواع برندها و سایزها و قیمت فیلتر را در سایت https://digipoolmarket.com به همراه مشخصات فنی قرار داده ایم. تمامی فیلترها مطابق با نیازها و درخواست های مشتریان گرامی می باشد . جهت خرید و یا مشاوره نیز می توانید با شماره 58925-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

فیلتر استخر چیست؟

فیلتر استخر، بخشی از سیستم فیلتراسیون استخر است، که پس از ورود آب به فیلتر از لابه لای شن و ماسه عبور کرده و زباله ها و آلودگی ها را جاگذاشته و به استخر برگردانده می شود.

آیا استفاده از فیلتر استخر ضروری است؟

بله، باید بگوئیم که استخر بدون فیلتر، به مکانی پر از آلودگی و زباله تبدیل می شود که محل مناسبی برای رشد انواع باکتریها و جلبک هاست.در نتیجه استخر شنا به حار یک محیط سالم و ایمن به محیطی برای رشد بیماری ها تبدیل می شود.

فیلتر استخر چه کاری انجام میدهد؟

فیلتر استخر به عنوان بخشی از سیستم فیلتراسیون استخر، آب استخر را تصفیه می کند آب پس از هدایت از سمت پمپ استخر ، به فلیتر استخر میرسد و پس از عبور از میان شن و ماسه ، آلودگی های آب به دام افتاده و آب تمیز از فیلتر خارج می شود.

قیمت فیلتر استخر چقدر است؟

قیمت فیلتر استخر با توجه به نوع استخر، حجم استخر، میزان استفاده از استخر، تعداد فیلترهای استخر و غیره متیر بوده و مبلغی بین 4 میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان می باشد، که گاهی به علت سفارشی بودن فیلتر استخر قیمت آن خیلی بالاتر نیز است.

طول عمر فلیتر استخر چقدر است؟

طول عمر فیلتر استخر با توجه به نوع فیلتر و نحوه نگهداری آن متفاوت است. به طور میانگین می توان گفت که طول عمر کارتریج فلیتر کارتریجی، 2 سال، شن و ماسه فیلتر شنی 5 تا 7 سال و دیاتومه 10 سال می باشد.

آیا فیلتر استخر باعث تمیزی آب می شود؟

بله، فیلتر ها آب را از شر آلودگی ها و میکروب ها خلاص می کنند. در واقع فیلترها به شما کمک می کنند تا آب استخرتان شفاف به نظر برسد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت