شماره تماس : 58925-021

فیلتر استخر و انواع آن

n fathizaden fathizade
244 بازدید
فیلتر استخر و انواع آن

وقتی از استخر خانه خود استفاده می کنید، مهمترین موضوعی که برای شما اهمیت دارد، این است که مطمئن شوید آبی که در آن شنا می کنید، تمیز و عاری از آلودگی می باشد. اینجاست که فیلتر استخر شما وارد عمل می شود. هر استخری نیاز به فیلتر استخر دارد. بدون پمپ و فیلتر استخر، آب شما به ناچار سبز رنگ می شود. فیلترهای استخر از انواع تجهیزات استخر در جدا کردن آلودگی ها از آب استخر کار بسیار مهمی انجام می دهند، تا استخر شما تمیز و سالم بماند تا بتوانید در آن شنا کنید. چند ویژگی کلیدی وجود دارد که برای عملکرد فیلتر استخر شما حیاتی هستند. این ویژگی ها شامل نوع فیلتر استخر، سیستم استخر، اندازه توصیه شده استخر، دبی آن و ابعاد آن است.

فیلتر استخر و انواع آن

فیلتر استخر وسیله ای برای جدا کردن ناخالصی های  آب است. فیلتراسیون یا فیلتر کردن آب ، فرآیندی فیزیکی است ، که طی آن ذرات آلاینده،ذرات معلق و ناخالصی های موجود در آب از آن گرفته می شود. با شنا و فعالیت در آب استخر مقداری مو، چربی پوست بدن، چربی و روغن حاصل از مواد آرایشی و همچنین برگ و گرد و غبار موجب کدر شدن آب استخر می شود. آب کدر علاوه بر ایجاد ظاهری ناخوشایند بهداشت و سلامت افراد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین لازم است که آب استخر به طور مداوم تصفیه شود. یکی از روش های متداول و لوازم پرکاربرد که در سیستم تصفیه آب استخر به کار گرفته می شود، فیلتر تصفیه آب استخر می باشد.

به کارگیری فیلترها یکی از روش های صرفه جویی در آب است. به این معنا که به جای آن که آب آلوده استخر پس از یک ماه مصرف با آب تازه تعویض شود. به کمک فیلتراسیون می توانیم همان آب را پس از پاکسازی توسط فیلتر چندین بار در مدار گردش آب استخر مورد استفاده قرار دهیم. با استفاده از فیلتر استخر حتی می توانید قسمتی از باکتری های موجود در آب را نیز جدا کنید. استخرهایی که فرآیند پاکسازی آب آنها به طور صحیح انجام می گیرد، افزودن آب تازه تنها به منظور تامین مقدار آب تبخیر شده و یا تمیز کردن بستر فیلترها می باشد. اصلی ترین هدف از به کارگیری فیلترها تفکیک کردن ذرات خارجی موجود در آب است که در صورت عدم تفکیک،مقدار ماده ضدعفونی کننده مورد نیاز افزایش خواهد یافت.

فیلتر استخر و انواع آن

انواع فیلتر استخر

همه فیلترها به طور هماهنگ با پمپ استخر کار می کنند و آب را قبل از بازگشت به استخر فیلتر می کنند. فیلترهای شنی، کارتریج و D.E همگی برای استخرهای کوچک تا متوسط ​​مناسب هستند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بهترین فیلتر استخر برای استخر شما چیست؟ فیلترهای شنی و فیلترهای کارتریج به دلیل کوچک و ارزان بودن از بین این سه فیلتر محبوب ترین هستند. فیلتر D.E بهترین فیلتراسیون را با فیلتر کردن زباله های کوچک به اندازه 5 میکرون ارائه می دهد. به این منظور می توانید از انواع فیلتر استخر با توجه به نیاز خود استفاده کنید. برای فیلتر استخر از سه نوع فیلتر می توان استفاده کرد. هر یک از این فیلترها دارای مزایا و معایبی است .

نوع فیلتر مورد استفاده در استخر باید بر مبنای شرایط و نیاز پروژه انتخاب شود. فیلتر تصفیه آب استخر یکی از مهمترین روش ها به منظور تصفیه و شفاف سازی آب به شمار می آید. فیلتر یا صافی به روش فیزیکی با به دام انداختن ذرات معلق موجود در آب و حذف آنها ، آبی زلال و شفاف را برای استخر شما تامین می کند. فیلترهای موجود در انواع مدل ها طراحی و ساخته می شوند که هدف همگی آنها حذف آلاینده و آلودگی های موجود در آب است. فیلترها صرف نظر از مدل آنها به طور عمده از یک ساختار و یک عملکرد مشابه بهره می برند.

کدام فیلتر استخر بهتر می باشد؟

انتخاب فیلتر استخر مناسب، یک تصمیم مهم برای استخر شما است. با این حال، در پایان روز، باید فیلتری را انتخاب کنید که استخر و نیازهای شخصی شما را برآورده کند. فیلتری که یک استخردار در شمال کشور انتخاب می کند ممکن است برای استخری با همان اندازه در جنوب مناسب نباشد. هر صاحب استخر فهرست اولویت‌های خاص خود را دارد و هنگام انتخاب فیلتر، مهم است که اولویت های استخر شخصی خود را در نظر داشته باشید. بهترین فیلتر استخر برای شما فیلتری است که با نیازهای استخر شما مطابقت داشته باشد. انتخاب یک فیلتر استخر مناسب به دلیل تامین سلامت و بهداشت افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است . به همین دلیل برای انتخاب فیلتر بهتر است روشی را برگزینیم که بیشترین بازدهی را داشته و در عین حال از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. فیلترهای مورد استفاده در استخرها عبارتند از:

  1. فیلتر شنی استخر
  2. فیلتر دیاتومه استخر
  3. فیلتر کارتریجی استخر

این سوال که بهترین نوع فیلتر استخر چیست را می توان تنها بر اساس ویژگی های استخر پاسخ داد، زیرا هر استخر نیازهای متفاوتی دارد. قبل از تعیین اینکه کدام فیلتر “بهترین” است، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این موارد شامل اندازه استخر، شرایط آب و هوایی فصلی، دفعات استفاده از استخر می باشد. ابتدا باید بفهمیم که فیلتر چه کار می کند. همه می دانیم که آب را فیلتر می کند. مقدار باکتری یا زباله ای که فیلتر جذب می کند، با میکرون اندازه گیری می شود. هر نوع فیلتر استخر مقدار متفاوتی میکرون آلودگی از آب را جذب می کند. حتی اگر کلر باکتری ها را از بین ببرد، باکتری های مرده هنوز باید فیلتر شوند. فیلتر بد می تواند باعث کدر شدن آب شود. در حالی که اگر سطح کلر یا ضدعفونی کننده کافی باشد شنا کردن در استخر بی خطر است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به رایج ترین فیلترهای استخر مورد استفاده در استخرهای خصوصی و عمومی و اینکه کدام فیلتر با توجه به نوع استخر مناسب می باشد.

فیلتر شنی استخر 

یکی از مدل های فیلتر که به دلیل برخورداری از مزیت های متعدد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد،فیلتر شنی استخر می باشند. فیلتر شنی در ابعاد مختلف در استخرهای خصوصی و یا عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر شنی از سالیان دور به عنوان روشی موثر برای تصفیه آب مورد استفاده قرار گرفته است. در بستر فیلترهای شنی به جای استفاده از خاک سیلیس از شن و سنگریزه استفاده می شود. شن و سنگریزه به عنوان یک فیلتر طبیعی عمل کرده و ناخالصی های موجود در آب را جدا می کند. فرآیند تفکیک ناخالصی و آلاینده های آب با استفاده از فیلتر های شنی به این صورت می باشد که، ذرات جامد و معلق موجود در آب در فاصله بسیار کم بین دانه های ریز شن به دام می افتند. مقدار ناخالصی که فیلتر قادر به نگهداری آن است، به اندازه بستر شنی مورد استفاده بستگی دارد. ظرفیت فیلترهای شنی نیز بر اساس سطح فیلتر و شدت جریان آب عبوری از آنها سنجیده می شود. سطح مفید فیلتر شنی به صورت مدور ساخته می شود. سطح فیلترهای شنی را به سادگی می توان با استفاده از فرمول مساحت به دست آورد.

فیلتر دیاتومه استخر

فیلتر دیاتومه، فیلتری است که آب از شبکه های پارچه ای به داخل یک مخزن فلزی یا پلاستیکی ریخته و سپس از محفظه فیلتر خارج می شود. به این شبکه پارچه ای اصطلاحا خانه فیلتر نیز گفته می شود. فرآیند شفاف سازی و پاکسازی آب در فیلترهای دیاتومه در بستر فیلتر دیاتومه که در میان این خانه ها قرار می گیرد در پاکسازی آب نقش مهمی دارند. خاک سیلیس یا دیاتومه ، پودر فسیل باقیمانده از گیاهان دریایی میکروسکوپی با پوسته سیلیسی است. خاک سیلیس از نظر ظاهری ماده ای پودری شکل و سفید رنگ است که در رسوبات زمین یافت می شود. این ماده در واقع باقیمانده فسیل موجودات دریایی یا فسیل های رسوب کرده در بستر زمین است. ذرات خاک سیلیس بسیار ریز هستند و همین ویژگی باعث می شود که با استفاده از فیلترهای دیاتومه بتوان ذرات میکروسکوپی موجود در آب را نیز از آن تفکیک کرد.

فیلتر کارتریجی استخر

فیلتر کارتریجی برای استخرهای کوچکتر یا جکوزی ها مورد استفاده قرار می گیرند، ساختاری مشابه فیلترهای دیاتومه دارد. با این تفاوت که در این فیلترها خبری از بستر دیاتومه نیست. در داخل این فیلتر ها یک یا چند کارتریج استوانه ای از جنس پلی استر با سوراخ های بسیار ریز قرار دارد که با عبور آب از فیلتر ناخالصی های آن تفکیک می شود. ظرفیت فیلترهای کارتریجی بر اساس سطح ظرفیت فیلتر تعیین می شود. با به کارگیری بسترهای چین خورده در داخل کارتریج،سطح وسیعی از بستر در فضای کمی گنجانده می شود.

فیلتر استخر و انواع آن

کلام آخر

هرچه سرعت جریان آب در بستر فیلتر بیشتر شود،کارایی فیلتر کاهش می یابد. برای شدت جریان عبوری از مقطع فیلتر حد بالای مشخصی وجود دارد که از کاتالوگ شرکت سازنده فیلتر تصفیه آب استخر در مورد آن اطلاع می توان یافت. به طور کلی فیلتر های شنی در مقایسه با فیلتر های کارتریجی و دیاتومه برای استخرهای عمومی و بزرگ مناسب تر هستند و نیاز چندانی به تعمیر و نگهداری ندارند. در خرید و انتخاب فیلتر مناسب ، کیفیت و دوام فیلتر بسیار مهم می باشد. دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا) دارای فیلتر استخر مناسب

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت