شماره تماس : 58925-021

مزایای دستگاه رطوبت گیر استخر

n fathizaden fathizade
28 بازدید
مزایای دستگاه رطوبت گیر استخر

رطوبت گیر استخر

رطوبت یکی از نگرانی های اصلی همه دارندگان استخرهای سرپوشیده است. مبدل های حرارتی هوا به هوا و سیستم های تهویه معمولاً برای کنترل رطوبت اتاق استخر استفاده می شود. اما این روش ها برای رطوبت زدایی و از بین بردن رطوبت، روش هایی پرهزینه و بیهوده هستند، زیرا دائماً هوای خارج از خانه را که قبلاً گرم یا سرد شده است، خارج می‌کنند. همچنین اغلب نمی توانند از آسیب های ساختاری ناشی از رطوبت اضافی جلوگیری کنند، زیرا تشکیل کپک در دیوارهای سرد می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. موثرترین راه برای کنترل رطوبت استخر، استفاده از یک سیستم رطوبت گیر کامل است که برای حذف رطوبت مخرب و اضافه کردن گرمایش اتاق استخر عمل رطوبت‌زدایی را انجام می دهد.

مزایای دستگاه رطوبت گیر استخر

دستگاه رطوبت گیر یک استخر سرپوشیده، چه در خانه باشد چه هتل، اسپا یا باشگاه، بسته به اینکه چقدر رطوبت اتاق را کنترل می کند، می تواند یکی از بزرگترین لذت های زندگی یا بدترین کابوس شما باشد. کودکان و بزرگسالان به طور یکسان عاشق آب پاشیدن در آب هستند و از امنیت، آسایش و راحتی یک محیط داخلی در هر زمانی از سال لذت می برند. با این حال، یک استخر سرپوشیده نیز با چالش ها و مسئولیت هایی برای مالک یا اپراتور همراه است و یکی از آن ها حصول اطمینان از شیمی مناسب آب استخر در عین حفظ یک فضای تمیز و دلپذیر است.

دستگاه های رطوبت گیر برای کنترل رطوبت نسبی یک استخر سرپوشیده طراحی شده اند. آنها هوا را فیلتر می کنند تا ذرات معلق در هوا را از بین ببرند و متعاقباً هوای تمیز را آزاد می کنند. رطوبت‌گیرها همچنین می‌توانند همراه با بخاری‌های کانالی یا کویل‌های آب گرم کار کنند تا به طور خودکار دمای فضای اتاق استخر را حفظ کنند. هنگامی که با کندانسور از راه دور استفاده می شود، سیستم های رطوبت زدایی می توانند هوای گرم و خشک را در ماه های سرد و هوای خنک و خشک را در ماه های گرم فراهم کنند. در صورت تمایل، رطوبت گیرها می توانند به گرم کردن آب استخر نیز کمک کنند و در نتیجه باعث صرفه جویی در انرژی و کاهش بار روی سیستم گرمایش آب استخر شوند.

معایب سیستم های تهویه

سیستم های تهویه را می توان برای انتقال گرما به اتاق استخر استفاده کرد، اما حتی در صورت نو بودن تا 70 درصد کارایی دارند. با بالا رفتن سن و کثیف شدن مبدل حرارتی، سطح کارایی آن به سرعت کاهش می یابد. آنها برای کنترل رطوبت اتاق استخر طراحی نشده اند. در زمان‌های رطوبت بسیار بالا، سیستم های تهویه در واقع می‌توانند رطوبت بیشتری نسبت به سیستم رطوبت‌زدایی که برای کنترل آن طراحی شده بود، وارد اتاق استخر کنند. در بیشتر موارد، آنها راهی برای معرفی هوای خنک و خشک به اتاق استخر ندارند و هوایی که وارد می کنند فقط می تواند کیفیت و دمای هوای بیرون را داشته باشد. آنها قادر به تامین هوای خنکی که در ماه های تابستان بسیار ارزشمند است، نیستند.

سیستم‌های تهویه که معمولاً در تأسیسات استخرهای داخلی بسیار بزرگ استفاده می‌شوند، برای بهبود کیفیت هوا با تخلیه هوای آلوده از داخل تأسیسات طراحی شده‌اند. این سیستم ها برای ماه های تابستان خدمات سرمایشی ارائه نمی دهند و در ماه های سرد از انرژی زیادی برای گرم کردن هوای اتاق استخر استفاده می کنند. با وارد کردن هوای مرطوب از بیرون، سیستم های تهویه در واقع می توانند به آسیب ساختاری ناشی از رطوبت اضافی کمک کنند. تنها وضعیتی که باید سیستم های تهویه را به تنهایی در نظر گرفت، پارک های آبی بزرگ سرپوشیده است، جایی که معمولاً صدها شناگر وجود دارد و آب تصفیه شده از هر جهت پرتاب می شود.

مزایای دستگاه رطوبت گیر استخر

نوآوری در دستگاه های رطوبت گیر

سیستم های تهویه معمولاً اتاق های استخر را با هوای خشک و خنک فراهم نمی کنند. با این حال، رطوبت‌گیرها می‌توانند برای حذف هوای گرم و مرطوب از اتاق استخر و در عین حال اضافه کردن هوای خنک و خشک استفاده شوند. در نتیجه، رطوبت‌گیرها می‌توانند راحتی را فراهم کنند و در عین حال از مشکلات ساختاری مرتبط با رطوبت اضافی جلوگیری کنند. باید به خاطر داشت که وظیفه اصلی سیستم رطوبت گیر اتاق استخر محافظت از ساختار اتاق استخر است. نوآوری‌های اخیر در کمپرسورهای رطوبت‌گیر و کویل‌ها ، کارایی کلی فرآیند رطوبت‌گیری را بهبود بخشیده است. کنترل‌های دیجیتال الکترونیکی، همراه با ارتباطات مدرن مبتنی بر وب، می‌توانند به اپراتور اجازه دهند تا شرایط اتاق استخر را از یک مکان دور نظارت کند.

اهمیت استفاده از رطوبت گیر استخر

از آنجایی که استخرها منبع اصلی رطوبت هستند، اتاق های استخر در صورت عدم کنترل می توانند گرم، مرطوب و ناراحت کننده شوند. رطوبت خارج از کنترل، در هوا، می تواند به محتویات اتاق و ساختمان شما آسیب برساند و باعث ایجاد کپک و خوردگی شود. عملکرد اصلی یک سیستم رطوبت زدایی اتاق استخر داخلی، کنترل رطوبت است و در نتیجه از یکپارچگی ساختار اتاق استخر محافظت می کند.

استفاده از تهویه اتاق استخر، در بسیاری از مواقع برای کنترل رطوبت کافی نیست و معمولاً گران و ناکارآمد است، زیرا ممکن است مجبور شوید هوای بیرون را که بسته به آب و هوایی که در آن زندگی می کنید، از قبل گرم یا خنک کنید. این می تواند صورتحساب انرژی مصرفی شما را افزایش دهد و حتی ممکن است سطح رطوبت زدایی مورد نیاز شما را برآورده نکند. بسیاری از اوقات اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید، یک سیستم تهویه رطوبت ناخواسته بیشتری از آنچه شما سعی در کنترل آن دارید وارد می کند و در نتیجه مشکل را تشدید می کند.

چرا از رطوبت گیر استفاده می کنیم؟

سیستم رطوبت گیر تنها سیستم اثبات شده ای است که:

  • کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات اتاق استخر

محیط های گرم و مرطوب باعث رشد کپک و خوردگی می شود. ایجاد کپک و خوردگی می تواند کارایی سیستم فیلتراسیون شما را کاهش دهد یا باعث خرابی آن شود و هزینه های نگهداری، تعمیر و جایگزینی شما را افزایش دهد. کپک ایجاد شده می تواند به رشد خود ادامه دهد و باعث ایجاد بوی ناسالم کپک زده اتاق استخر شود که منجر به یک مشکل کپک شدید می شود . به همین دلیل استفاده از رطوبت گیر سبب جلوگیری از رطوبت شده و از رشد کپک جلوگیری می نماید.

  • کنترل آسیب های به وجود آمده از رطوبت

با گذشت زمان، رطوبت می تواند به دیوارها، سقف ها، درها و موارد دیگر آسیب برساند. رطوبت نسبی باید زیر 60% بماند تا از رشد کپک چه آشکار و چه پنهان در دیوارها و سقف ها جلوگیری کند که منجر به تعمیرات سازه ای پرهزینه در اتاق استخر می شود. این بزرگترین دلیل برای استفاده از رطوبت گیر استخر است، زیرا از پوسیدگی، زنگ زدگی، خوردگی و آسیب دیدگی جلوگیری می ند.

  • کاهش هزینه های نصب

با نصب یک دستگاه رطوبت گیر مناسب که به شما امکان می دهد رطوبت، دمای آب استخر و دمای هوا را از طریق یک سیستم کانال کنترل کنید، می توانید هزینه های نصب HVAC خود را کاهش دهید.

  • بهبود کیفیت هوا

رطوبت گیرها دارای فیلترهای هوا هستند که گرد و غبار موجود در هوا و مقداری ذرات معلق را از هوای اتاق حذف می کند. این امر به ویژه برای استخرها در هتل ها، مدارس، مراکز تناسب اندام و موارد دیگر بسیار مهم است. کنترل رطوبت در اتاق با کاهش بوی بد ناشی از تشکیل کپک کیفیت هوا را افزایش می دهد.

مزایای دستگاه رطوبت گیر استخر

سخن پایانی

کاهش رطوبت در اتاق استخر یک امر لوکس نیست، یک ضرورت است. کیفیت هوا و سطح آسایش را بهبود می بخشد و در عین حال به شما کمک می کند تا در درازمدت با کاهش مشکلات ناشی از آسیب دیدگی توسط کپک و رطوبت، در هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر یک استخر سرپوشیده دارید، چه در آبگرم، هتل، باشگاه ورزشی یا خانه خودتان، به یک سیستم رطوبت گیر موثر نیاز دارید، که برای ایمنی و سلامت شما و تجهیزات استخر تان مفید است.

بهبود در راندمان رطوبت‌گیر منجر به استفاده از راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر برای اتاق‌های استخر با هر اندازه‌ای شده است. امروز با دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) در ارتباط باشید تا درباره نحوه استفاده از یک راه حل کامل رطوبت زدایی در اتاق استخر خود و استفاده از تجهیزات استخری مناسب اطلاعات دریافت نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رطوبت‌گیرهای اتاق استخر، اینجا یا لینک زیر را کلیک کنید تا کتاب الکترونیکی راهنمای عیب‌یابی رطوبت‌گیرهای اتاق استخر را دانلود کنید. رطوبت گیر استخر هایواتر ما ، سیستم‌های رطوبت‌زدایی مقرون‌به‌صرفه را برای اتاق‌های استخر با هر اندازه ارائه می‌دهد.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت