شماره تماس : 58925-021

مزایای دستگاه کلرزن استخر

mis fathimis fathi
308 بازدید
مزایای دستگاه کلرزن استخر

نظافت و تمیزی استخر، مهمترین عامل در ایمنی آب استخر برای تجهیزات استخر و شناگران می باشد. سیستم تصفیه آب استخر، استفاده از جاروی استخر و جمع آوری زباله ها و اجسام سطح آب توسط اسکیمر و برگ گیر ، همگی در شفافیت و از بین بردن آلودگی ها نقش موثری دارد. اما در کنار اینها حفظ تعادل شیمیایی آب و بررسی ph آب، قلیائیت ، میزان سختی آب و سایر املاح موجود در آب برای حفظ تمیزی و شفافیت آب دارای اهمیت بالایی می باشد. کلر به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده برای از بین بردن باکتری ها و املاح معدنی مضر در آب استخر، شناخته می شود. کلر به عنوان رایج ترین و محبوب ترین ماده شیمیایی برای ضدعفونی کردن استخر، باید به آب استخر اضافه شود. افزودن کلر به آب استخر به صورت دستی یا توسط دستگاه کلرزن استخر انجام می شود. انواع کلرزن استخر مانند، کلرزن خطی، آفلاین ، شناور و غیره وجود دارد که مزایای کلرزن استخر باعث شده است تا امروزه ، استفاده از این دستگاه ها برای افزودن کلر به استخر افزایش یابد. در این پست، انواع کلر سازهای اتوماتیک استخر، هزینه خرید یک دستگاه، مدت زمان ماندگاری آنها و موارد دیگر را بررسی خواهیم کرد. ما امیدواریم که در پایان شما به این نتیجه برسید، که آیا یک دستگاه کلر زن استخر یک سرمایه گذاری مناسب برای شما است یا خیر؟

علت استفاده از کلر استخر

میکروارگانیسم ها را می توان در آب رودخانه ها، دریاچه ها و آب های زیرزمینی یافت. اگرچه تمامی این میکروارگانیسم ها برای سلامتی بدن مضر نمی باشد، اما مواردی وجود دارد که ممکن است باعث بیماری در انسان شود. به این موارد عوامل بیماری زا گفته می شود. به منظور مقابله با بیماری های منتقله از آب، از روش های مختلف ضد عفونی برای غیرفعال سازی عوامل بیماری زا استفاده می شود. در کنار سایر فرآیندهای تصفیه آب مانند انعقاد، رسوب گذاری و فیلتراسیون، کلرزنی باعث می شود، آب ضدعفونی شده برای مصرف عمومی بی خطر باشد. کلرزنی یکی از روش هایی است که می توان برای ضدعفونی کردن آب استفاده کرد. این روش اولین بار بیش از یک قرن پیش مورد استفاده قرار گرفت و امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش ضد عفونی کننده شیمیایی است که از انواع مختلف کلر یا مواد حاوی کلر برای اکسیداسیون و ضد عفونی کردن منبع آب آشامیدنی استفاده می شود.

مقدار کلر مورد نیاز برای گندزدایی آب به ناخالصی های موجود در آبی که باید تصفیه شود بستگی دارد. بسیاری از ناخالصی های موجود در آب برای واکنش با تمام ناخالصی های موجود به مقدار زیادی کلر نیاز دارند. کلر اضافه شده ابتدا باید قبل از وجود پسماند کلر، با تمام ناخالصی های موجود در آب واکنش دهد. مقدار کلر مورد نیاز برای تأمین تمام ناخالصی ها را “تقاضای کلر” می نامند.

مزایای دستگاه کلرزن استخر

دستگاه کلرزن استخر چیست؟

استخرهای شنا می توانند از بهترین و لذت بخش ترین تفریحات و سرگرمی ها برای هر شخصی باشد. اما در صورت عدم درمان مناسب، آب می تواند محل رشد و تولید باکتری های مضر باشند. به همین دلیل ضروری است که استخر شما به موقع و به طور مداوم کلرزنی شود. با این حال، افزودن دستی کلر به آب می تواند یک کار دردسرساز باشد، زیرا تماس کلر با پوست دست و استشمام آن مضر می باشد. در نتیجه استفاده از دستگاه کلرزن استخر مرسوم شد، که به طور موثرتری کار انجام می دهد. دستگاه کلرزن استخر، وسیله ای است که به طور خودکار کلر را در استخر پخش می کند. به جای آنکه شما با دست کلر را به استخر اضافه کنید، می توانید از دستگاه کلرزن استخر استفاده نمایید. کلرزن ها هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک تولید شده اند. در حالی که می توانید ضد عفونی کننده خود را به صورت دستی اضافه کنید، بسیاری از دارندگان استخر ترجیح می دهند فرآیند را خودکار انجام دهند و بیش از حد لازم با کلر کار نکنند. کلر یا به صورت دستی توسط کلرزن های دستی (شناور) به آب استخر اضافه می شود و یا توسط کلرزن های اتوماتیک با سرعت و مقدار تعیین شده به استخر اضافه می شود. دستگاه كلرزن استخر در مسیر سیستم پمپ و فیلتر استخر نصب می شود و آب برگشتی به استخر را تصفیه می کند. به عنوان مثال، در کلرزن اتوماتیک استخر، به جای قرار دادن کلر مستقیم در استخر در یک کلر زن شناور یا حل کردن در آب و افزون دستی، کلر را به طور مرتب از خارج استخر پخش می کند.اگر استخرتان بالای زمین می باشد، دستگاه کلر سازی را بخرید که بتوانید از آن در استخر بالای زمین استفاده کنید. برخی از کلرزن های اتوماتیک می توانند برای هر دو مدل استخر مورد استفاده قرار بگیرند و برخی دیگر بیشتر به استخرهای درون یا بالای زمین اختصاص دارند.

انواع دستگاه کلرزن استخر

دستگاه کلرزن استخر در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است. انواع مختلف این دستگاه ها را در زیر بررسی کرده و مزایای و معایب این دستگاه ها را با هم بررسی می کنیم. انواع کلرزن عبارتند از:

 • کلرزن استخر شناور
 • کلرزن استخر نمکی
 • کلرزن استخر خطی
 • کلرزن استخر آفلاین

کلرزن استخر شناور

کلرزن شناور استخر از ساده ترین دستگاه های تزریق کلر به آب استخر می باشد. این نوع کلرزن دارای یک ظرف پلاستیکی و یک در پوش می باشد. در این نوع کلرزن استخر حدود 3 عدد قرص کلر 1 یا 3 اینچی می توان قرار داد. قرص ها را قرار داده و درپوش را ببندید. کلرزن شناور را در آب استخر قرار دهید. کلرزن در آب شناور بوده و با عبور آب از کلرزن قرص ها به آرامی در آب حل می شوند. به علت گردش مداوم آب استخر و شناور بودن کلرزن در استخر، کلر در آب استخر پراکنده می شود.

کلرزن استخر نمکی

کلرزن های نمکی با ایجاد کلر، اتوماسیون را به سطح بعدی می رسانند. این نوع دستگاه های کلرزن استخر شامل منبع تغذیه و سلول نمکی به همراه نمکی است که به آب استخر اضافه می شود. سلول لوله کشی شده با لوله برگشت، شامل تیغه های فلزی پوشش داده شده است که جریان ولتاژ کمی دریافت می کنند. آب نمک از درون سلول عبور می کند و باعث ایجاد الکترولیز می شود که نمک و آب را به هیدروژن و اسید هیپوکلروس تقسیم می کند. این اسید جایگزین ضدعفونی کننده کلر از قبل بسته بندی شده می شود. از آنجا که نمک در آب می ماند و تبخیر نمی شود، فقط در موارد رقیق شدن از باران های شدید یا کاهش سطح آب، به تنظیمات جزئی نمک نیاز است. صفحه نمایش منبع تغذیه هر گونه مشکل در سطح نمک و کلر را نشان می دهد و همچنین “کلرزنی فوق العاده” را فراهم می کند که برابر شوک دادن استخر است.

کلرزن اتوماتیک استخر

کلرزن خطی استخر از نوع کلرزن های اتوماتیک ، وسیله ای است كه به طور خودكار كلر را در استخر شما پخش می كند. شما می توانید به جای آنکه کلر را مستقیماً در استخر خود با استفاده از یک کلریناتور شناور یا با ریختن کلر مایع قرار دهید، آن را درون کلر ساز اتوماتیک قرار داده و اجازه دهید با سرعت تعیین شده پخش شود.
دستگاه كلر زن اتوماتیک استخر مستقیماً به سیستم پمپ و فیلتر شما متصل می شود و آب برگشتی به استخر را تصفیه می کند. به عنوان مثال، کلر ساز اتوماتیک به جای قرار دادن کلر مستقیم در استخر در یک کلر ساز شناور، کلر را به طور مرتب از خارج استخر پخش می کند. همانطور که در مقالات قبل بحث کردیم، کلر به 4 شکل قرص، گرانول یا پودر، مایع و گاز وجود دارد. کلر ساز اتوماتیک در 90 درصد مواقع با قرص یا پودر کلر کار می کند.

مزایای استفاده از کلرزن استخر

استفاده از دستگاه کلرزن استخر نسبت به روش اضافه کردن دستی کلر دارای مزایای زیادی می باشد. ازجمله مزایایی که استفاده از دستگاه کلرزن استخر دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم لمس و برخورد کلر با پوست دست
 • افزودن کلر به استخر به صورت خودکار
 • افزودن کلر به صورت یکدست در کل استخر
 • حمل و نقل و جابه جایی راحت دستگاه و نصب و استفاده آسان از دستگاه
 • استفاده از این دستگاه ها موجب می شود تا بتوان به شکل کامل کلر را در آب حل کرد
 • نظارت بسیار دقیق بر میزان کلر ورودی و خروجی
 • در صورت به وجود آمدن ایراد و خرابی دستگاه به راحتی قابل جدا شدن و تعمیر می باشد.
 • علی رغم اندازه کوچک دستگاه کلرزن دارای توان تولیدی بالایی می باشد.
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین.

در بالا با مزایای دستگاه کلرزن استخر آشنا شدید، اولین و مهم ترین کاربرد کلرزن برای میکروب زدایی و فرایند ضدعفونی کردن آب است و جهت گندزدایی و پاکسازی آب استخر، از کلرزن استفاده می شود.

مزایای دستگاه کلرزن استخر

پایان

افزودن کلر به استخر، یک روش بسیار محبوب ضد عفونی کننده آب است که سالهاست که از آن استفاده می شود. طی سالیان ثابت شده است که برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها موثر است ، اما برای برخی کیست های پروتوزوآ موثر نیست. اگرچه کلرزنی اشکالاتی دارد، اما همچنان محبوب ترین، قابل اعتمادترین و مقرون به صرفه ترین روش ضدعفونی کننده استخر و آب است. استفاده از انواع دستگاه های کلرزن استخر، برای اضافه کردن کلر به آب بسیار گسترده شده است.

دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) ارائه دهنده بهترین کلرزن های موجود در بازار با بهترین و مناسبترین قیمت ها می باشد. برای خرید کلرزن و مشاوره و خرید بهترین نوع کلرزن می توانید با مشاوران فروش شرکت در ارتباط باشید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت