شماره تماس : 58925-021

مشکلات فیلتر استخر ـ بخش دوم

n fathizaden fathizade
65 بازدید
مشکلات فیلتر استخر 2

آب آلوده، نمایش فشار بالا در فیلترسنج، جمع شدن خاک دیاتومه و شن ماسه در کف استخر و مشکلات دیگری که ممکن است برای استخرتان به وجود آید، نشان می دهد که ممکن است برای فیلتر استخر شما مشکلاتی به وجود آمده باشد. در این پست در ادامه مباحث قبلی برخی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای فیلترهای کارتریج و دیاتومه به وجود آید را بررسی کرده و راه حل هایی را به شما پیشنهاد می دهیم. در پست قبلی در مورد مشکلات متداول فیلتر شنی استخر و مشکلات فاجعه بار که ممکن است برای فیلتر به وجود بیاید صحبت کردیم و آنها را بررسی کردیم. در این بخش تصمیم داریم تا شما را با مشکلات فیلتر دیاتومه و فیلتر کارتریجی آشنا کنیم.

مشکلات رایج فیلتر کارتریج

در استخرهایی که از فیلترهای کارتریج استفاده می شود، فیلتراسیون ضعیف بدون افزایش گردش آب، ممکن است به دلیل خرابی فیلتر است و یا حتی پاره شدن فیلتر اشاره داشته باشد. ممکن است پارگی در پارچه فیلتر استخر، وجود داشته باشد که اجازه می دهد آب بدون فیلتراسیون از داخل آن عبور کند. بنابراین باید فیلتر را از نزدیک بررسی کنید و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض نمایید.

 • بای پس خاک

فیلتر کارتریجی خود را به طور مداوم از نظر مشکلات گرد و خاک گرفتن بررسی کنید. بعضی از فیلترهای کارتریج دارای قسمتهای اضافی است که به هدایت آب از طریق کارتریج کمک می کند. اگر گرد و غبار در این قسمتها زیاد شود، فیلتر به درستی کار نمی کند.

 • کاهش زمان نظافت فیلتر

اگر فاصله زمان بین تمیز کردن متوالی فیلتر کمتر شده باشد ،تا در جریان های بالا فشار کمتری را حفظ کند، احتمالا زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. یک فیلتر با اندازه مناسب باید بتواند ۳-۵ هفته بین تمیزکاری ها فاصله داشته باشد. اگر حتی با کارتریج های جدید هم نمی توانید به این هدف برسید ، فیلتر شما احتمالاً برای استخر شما خیلی کوچک است.

 • چرب شدن فیلتر

فیلترهای کارتریجی می توانند چربی های موجود در آب استخر را صید کنند. این امر باعث می شود که منافذ فیلتر بسته شود و توانایی فیلتر کاهش پیدا می کند و در نتیجه به تمیز کردن های مکرر نیاز دارد. استفاده از مواد شیمیایی جهت گندزدایی و از بین بردن آلودگیها در استخر می تواند از ورود چربیها به فیلتر جلوگیری کند.

مشکلات فیلتر استخر 2مشکلات فاجعه بار فیلتر کارتریج

 • کارتریج های ترک خورده

هنگامی که در انتهای کارتریج شکافی ایجاد شود، زمان تعویض فیلتر فرارسیده است. علت ایجاد ترک در کارتریج عوامل متعددی می باشد که از جمله آنها می توان به افزایش سن کارتریج، جریان زیاد آب ورودی به مخزن و خارج نشدن آب داخل مخزن اشاره کرد.

 • برآمدگی مخزن فیلتر

به علت عدم مهار شدن جریان آب موجود یا بالا رفتن فشار،از قسمت بالای فیلتر می تواند مخزن فیلتر دچار انفجار شود. مخزن فیلتر اگر تحت فشار باشد یا قسمتی از فیلتر شل باشد و ناهماهنگ باشد، باعث بالا و پایین رفتن درب فیلتر می شود و این موضوع می تواند خطرناک باشد.هنگام راه اندازی فیلتر فشار سنج را حتما ببینید.

 • خرد شدن کارتریج

ممکن است در اثر فشار زیاد آب ، یا در اثر مهار شدن آب فیلتر کارتریج خرد شود. و در نتیجه باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شما شود.

مشکلات رایج فیلتر دیاتومه

در استخرهایی که از فیلتر دیاتومه برای فیلتراسیون آب استخر استفاده می شود، می توان مشکلاتی مانند وارد شدن خاک دیاتومه به داخل آب استخر و یا انعقاد خاک دیاتومه اشاره کرد و یا مشکلاتی دیگر که با بررسی باید آنها را رفع نمود.

 • DE Blow-Back

اگر پودر دیاتومه وارد استخر شود، معمولا در کف استخر انباشته می شود. در این صورت اولین قدم، بررسی شبکه های فرسوده باشد که اجازه می دهد خاک دیاتومه هنگام عبور آب وارد استخر شود. مش نایلون سپتوم احتمالاً قابل ترمیم است، فقط زمان لازم است. همچنین برای بررسی ، ممکن است هنگام خاموش شدن پمپ ، DE به سمت فاضلاب اصلی یا چربی گیر برود. اطمینان حاصل کنید که بین پمپ و فیلتر یک سوپاپ وجود دارد تا این احتمال از بین برود. عواملی که باعث ایجاد این مشکل می شوند، عبارتند از:

  • پارچه شبکه فیلتر پاره شده است.
  • منیفولد تر خورده است.
  • دنده هوا دچار مشکل شده است.
  • احتمال دارد حلقه o standpipe از بین رفته باشد.
  • ممکن است دریچه فیلتر دچار مشکل شود.
 • نشت دریچه تخلیه

اکثر فیلترهای دیاتومه دارای یک درپوش با یک حلقه o هستند. این حلقه را روغن کاری کرده و از نوار تفلون برای دور استفاده می شود. این را بیش از اندازه محکم نکنید، زیرا ممکن است فیلتر دچار مشکل شود.

 • کلسیم مسدود شده

مواد معدنی می توانند منافذ پارچه شبکه فیلتر DE را مسدود کرده و باعث کند شدن جریان و افزایش فشار فیلتر شوند. دقت نمایید که زمانی که می خواهید خاک دیاتومه را اضافه کنید، آن را به سرعت اضافه نکنید، زیرا تغذیه سریع با دیاتومه، سبب استفاده ناهموار از خاک دیاتومه در فیلتر شده و در نتیجه فیلتراسیون ضعیف اتفاق می افتد. اگر فیلتر دیاتومه شما بیش از اندازه بزرگ باشد و یا پمپ استخر شما کوچک باشد، می توان منتظر بود تا که مشکلی برای فیلتر به وجود بیاید. خیساندن شبکه های DE خود در یک محلول اسیدی ملایم یا استفاده از ماده شیمیایی Filter Cleaner می تواند این مواد معدنی را حل کرده و دبی مناسب را بازگرداند.

مشکلات فیلتر استخر 2مشکلات فیلتر دیاتومه

 • آسیب دیدگی از تجهیزات محیطی

اگر  اطراف تجهیزات استخر شما توسط درختان و گیاهان احاطه شده است،برای محافظت از تجهیزات فیلتراسیون یک محفظه سر بسته که اطراف آن باز می باشد در نظر بگیرید. این محافظ باعث می شود که هنگام بارش باران نیز فیلتر شما محافظت شود. توجه نمایید که اگر در سیستم فیلتر استخر خود از مبدل های حرارتی استفاده می کنید حتما دریچه برای خروج تعبیه نمایید.

 • خرابی گیره فیلتر

گیره های فیلتر قدیمی دارای نقاط جوش و نخ های کوچکی هستند که تحت فشار ممکن است از کار بیفتند. این می تواند منجر به دمیدن قسمت بالایی شود ، برخی از درب های فیلتر دیاتومه  در هوا منفجر شده اند. بسیاری برای زخمی کردن یا کشتن مردم پایین آمده اند. بیشتر اوقات، آنها به پهلو منفجر می شوند، و اگر در کنار فیلتر ایستاده اید، مراقب باشید! هنگام نصب مجدد گیره بر روی فیلتر خود، اطمینان حاصل کنید که به درستی روی دو نیمه مخزن قرار گرفته باشد و باند را به طور محکم سفت کرده باشید. روی گیره های جدیدتر ، که بزرگتر هستند و دارای یک فنر هستند ، مهره را محکم کنید تا تمام سیم پیچ های فنر با یکدیگر تماس بگیرند.

 • سوراخ شدن مخازن فیلتر

روی مخازن فیلتر استیل ضد زنگ به مرور زمان سوراخ هایی ایجاد می شود که نشت های کوچکی ایجاد می کند. یک جوشکار خوب می تواند یک مخزن فولادی را تعمیر کند ، اما معمولاً یک سوراخ کوچک به معنی جایگزینی فیلتر است. البته امروزه استفاده از این نوع فیلتر با جنس استیل تقریبا منسوخ شده است.

نتیجه

در اینجا شما برخی از رایج ترین مشکلات فیلتر استخر از نوع کارتریج و دیاتومه را با چک های سریع و آسان در خانه انجام می دهید. دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا) فیلترها استخر هایواتر باکیفیت عالی را به شما ارائه می دهد تا با خیالی راحت و آسوده از استخرتان لذت ببرید. در صورت به وجود آمدن مشکل نیز مشاوران شرکت در خدمت شما هستند، تا شما را راهنمایی نمایند.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت