شماره تماس : 58925-021

نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

n fathizaden fathizade
61 بازدید
نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

فیلترهای استخر، معمولا از شیرهای چند حالته برای برگشت جریان در فیلتر برای شستشوی معکوس استفاده می کنند. شیر چندحالته فیلتر شنی استخر همچنین توابع Waste and Recirculation را ارائه می دهد، که می تواند در بعضی مواقع مفید باشد. اما همچنین شیر چند حالته را به یک تجهیزات کاملا پیچیده استخر تبدیل می کند.نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

امروز در مورد مشکلات و راه حل های نشت شیر چندحالته فیلتر استخر با شما گفت و گو می کنیم. شیر چند حالته دارای 6 نوع نشتی می باشد. موضوعی که در مورد شیر فیلتر باید بدانید این است که نشتی که در شیر فیلتر اتفاق می افتد، باعث تخلیه استخر یا انفجار در مخزن فیلتر و مواردی این چنینی نمی شود.

آب ناشی از بارندگی در اطراف شیر چند حالته

در زمان بارش باران، مقداری آب در اطراف دسته جمع می شود. اما اگر آب شروع به سرریز شدن و پاشیدن آب به اطراف کند، شما یک نشت چند حالته خواهید داشت. در زیر دستگیره یک واشر پلاستیکی تفلون بزرگ وجود دارد.  دسته به ساقه متصل است و روی ساقه دو حلقه o کوچک قرار دارد. این دو حلقه o تقریبا به اندازه یک ربع روی ساقه قرار می گیرند یا در زیر پوشش قرار می گیرند. با گذشت زمان ممکن است فرسوده یا خشک یا منفجر شوند یا روغن اری خود را از دست دهند. دمای آب سرد این وضعیت را بدتر خواهد کرد. زیرا حلقه O می تواند کمی کوچک شود. تکه های کوچک شن و ماسه و گرد و غبار می تواند به دور ساقه حلقه شده و باعث نشت شود.

برای این وضعیت ، ابتدا فقط شیر را تغییر مکان می دهیم. پمپ را خاموش کرده و دسته سوپاپ چند پورت را یک بار یا دو بار کاملاً فشار دهید. آن را کمی به چپ و راست حرکت دهید و سپس به موقعیت Filter برگردید. با استفاده از اسفنج یا دمنده برگ آب را که در زیر دسته قرار دارد برداشته و پمپ را دوباره روشن کرده و ببینید آیا هنوز نشت می کند یا خیر. غالباً، فقط با قرار دادن مجدد حلقه های حلقوی ساقه، درپوش بسته می شود. اگر این کار نکرد ، ممکن است مجبور شوید که یک بازسازی سوپاپ را در نظر بگیرید.

روش بسیار ارزانتر این است که مجموعه کلید را از شیر خارج کنید، و سنجاق را بیرون بیاورید تا دسته آن خارج شود. سپس می توانید درپوش را بیرون آورده و حلقه های حلقوی ساقه را جایگزین کنید. اطمینان حاصل کنید که در هنگام مونتاژ مجدد، روکش و روتور را در همان جهت قبلی به سمت یکدیگر قرار دهید.

نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

نشتی شیر چند حالته در سطح بیرونی

زمانی که نشت در اطراف قسمت بیرونی و بالای فیلتر استخر اتفاق می افتد، جایی که درب با بدنه شیر جفت می شود. اولین چیزی که باید بررسی شود، این است که سیستم تحت فشار غیر معمول زیاد، از یک فیلتر کثیف، دریچه های برگشتی بسته یا دیوار پلاگین برنمی گردد. نشت شیر چندحالته فیلتر استخردر صورتی که این موارد مشکلی نداشته باشد، پیچهای درپوش را بررسی نمایید تا محکم باشد. اگر هنوز نشت دارید، تمام پیچ های درپوش را برداشته و مجموعه را بیرون بیاورید. اورینگ بزرگ پوشش را تمیز، بازرسی و روغن کاری کرده و مجدداً درون شیار در مجموعه قرار دهید و پیچ های درپوش را محکم کنید. سپس پمپ را برای بررسی نشتی امتحان کنید. اورینگ های روکش شیر معمولاً با گذشت زمان خراب نمی شوند، اما اگر شکسته ، خشک و پوسیده باشد یا آسیب دیده باشد، می توانید فقط حلقه O پوشش را تعویض کنید.

چکه کردن آب در اطراف شیر چند حالته

یکی دیگر از نشت هایی که در شیرچند حالته رخ می دهد، چکه کردن آب از زیر فشار سنج می باشد. یکی از دلایل این موضوع، پیچش زیاد نوار تفلون روی فشارسنج می باشد. نوار تفلونهای قدیمی روی فشارسنج را جدا کنید.

یکی دیگر از دلایل نشت فشار سنج روی شیر چند حالته، این است که نخ های پلاستیکی بدنه سوپاپ از بین رفته اند. نوارهای شیر را نمی توان لمس کرد یا دوباره رد کرد. زیرا در این صورت رشته های اندازه گیری بسیار کوچک خواهند بود. اگر قطعاً مشخص کنید که نخ ها در داخل شیر کشیده شده اند، می توانید در یک Heli-Coil یا یک درز تعمیر دیگر نخ 1 / 4in-20 قرار دهید.

یکی دیگر از دلایل نشتی فشارسنج، زمانی است که بدنه سوپاپ دقیقا در زیر پیچ فشارسنج ترک خورده باشد. این اتفاق معمولاً به دلیل وجود لایه های زیادی از نوار تفلون روی فشارسنج و محکم شدن بیش از حد یا ضربدری فشار سنج است. این بدنه شیر پلاستیکی را می شکافد و باعث نشت می شود، اما می توانید به سادگی آنرا تعمیر کنید.

پمپ را خاموش کرده و اندازه گیری را بیشتر محکم کنید تا ترک کمی باز شود. آن را با یک مسواک یا مسواک کوچک تمیز کنید و مطمئن شوید که خشک است. Super-Glue را از بالا به پایین به داخل ترک فشار دهید. بعد از گذشت مدت زمانی و پاکسازی قطعه از نوار تفلون های انباشته شده، فشار سننج را با دقت تعویض نمایید. یک یا دو لایه نوار تفلون یا مهر و موم نخ دیگر جایگزین کنید. مراقب باشید که فشارسنج را بیش از حد محکم نکنید.

نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

نشت شیر چند حالته از محل اتصال لوله ها

شیرهای چند حالته در فیلتر شنی استخر، دارای 3 پورت Pump ، Return و Waste هستند. جایی که لوله ها به هم متصل می شوند ، از لوله های سایز 1.5 و یا 2 اینچی استفاده می شود. در نقطه ای که لوله های پمپ و برگشت به شیر فیلتر متصل می شوند، احتمال نشت وجود دارد. نشت شیر فیلتر استخریکی از دلایل این امر زمانی است که سیستم گرمایشی استخر از آب گرم شیر پشتیبانی می کند، که اتصال PVC را کوچک می کند. در این حالت ، جایگزینی PVC مناسب است. اتفاقاتی مانند بستن سوپاپ برگشت هنگام پمپ یا راه اندازی سیستم با دوشاخه دیواری ، فشار زیادی ایجاد می کند و حتی می تواند لوله ها را از شیر خارج کند.

اگر بدنه سوپاپ درست در زیر جایی که لوله به شیر وارد می شود ترک خورده است ، می توانید بدنه سوپاپ را تعویض کنید یا می توانید ترک را با Super Glue ترمیم کنید. یا اگر قطعات اصلی مونتاژ قدیمی و فرسوده باشند، کل سوپاپ شیرچندحالته تعویض شود.

خروج مداوم آب از دریچه تخلیه

بعد از بکواش فیلتر استخر، آب از دیچه تخلیه خارج می شود. اما اگر متوجه شوید که آب به طور مداوم از دریچه تخلیه خارج می شود باید موضوع را بررسی کنید. اولین کاری که باید انجام دهید، این است که پمپ را خاموش کنید. دسته را کاملاً فشار دهید و شیر فیلتر استخر را کمی به چپ و راست چرخانده و سپس در حالت Filter قرار دهید. گاهی اوقات تکه های کوچکی از زباله ها بین روتور و واشر عنکبوت گیر می کنند و این باعث بیرون رفتن سوپاپ می شود. دوباره پمپ را روشن کنید تا بررسی کنید آیا این کمک کرده است. اگر بعد از قرار دادن مجدد روتور روی واشر عنکبوت هنوز نشتی داشت. دوباره پمپ را خاموش کرده و تمام پیچ های درپوش را بردارید و مجموعه را بیرون بیاورید.

واشر عنکبوت را بررسی کنید تا دچار سایش و آسیب نشده باشد. اگر واشر عنکبوت مشکلی نداشت و فقط شل بود، Super Glue یا سیلیکون را بشکنید و با استفاده از نوار چسب، لاستیک سست را به داخل شیارهای (خشک) بدنه شیر فیلتر بچسبانید. اگر واشر عنکبوت آسیب دیده بود، باید آن را تعویض کنید. واشر قدیمی را با یک پیچ گوشتی تیز و سر تخت خراشیده و تمام ریزهای لاستیک را بردارید و واشر جدید را در جای خود بچسبانید.

نشت شیر چند حالته در محل اتصال به مخزن فیلتر استخر

سوپاپ های روی فیلتر شنی، به فلنجی متصل می شوند که در قسمت بالایی مخزن فیلتر قالب ریزی شده است. ابتدا مشخص کنید که آیا نشت از بین مخزن و فلنجی است یا دریچه و فلنج. اگر فلنج در جایی که به مخزن متصل می شود نشت می کند ، کار زیادی نمی توان انجام داد و باید تعویض شود. اما اگر نشتی بین شیر و فلنج باشد ، اولین چیزی که باید بررسی شود ، محکم بودن پیچ و مهره ها یا نوار گیره است. جابجایی مجدد باند گیره و سخت شدن مجدد در برخی موارد می تواند کمک کند. برخلاف بسیاری از موارد احتیاطی که در بالا برای محکم نکردن اتصالات پی وی سی در بدنه شیر چند حالته گفتیم، هنگام محکم کردن نوارهای گیره ، چیزی به نام خیلی سفت وجود ندارد. اغلب اوقات این امر باعث می شود نشتی بین فلنج فیلتر و شیر فیلتر برطرف شود.

اگر نتوانستید نشت را متوقف کنید،می توانید سوپاپ را بیرون آورید. تا فلنج ها و اورینگ فلنج را بررسی کنید. برای این کار ممکن است لازم باشد که لوله ها را برش دهید. برای اتصال مجدد لوله ها، کوپلینگ هایی را بچسبانید.

شیرهای چند حالته روی فیلتر شنی و فیلتر دیاتومه نصب می شود. با دو بازوی رفت و برگشت به فیلتر متصل می شوند. شیر فیلترهای شنی و دیاتومه با یکدیگر قابل تعویض نیست. زیرا برای فیلترهای شنی استخر ، آب از بالا وارد می شود. اما در فیلترهای دیاتومه، آب از پایین وارد مخزن می شود.

نشت شیر چندحالته فیلتر استخر

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت