شماره تماس : 58925-021

نصب و راه اندازی استخر روباز + هزینه ها

n fathizaden fathizade
71 بازدید
نصب و راه اندازی استخر روباز

استخر روباز

ساخت و نصب یک استخر روباز در داخل حیاط یا ویلا، شاید پروژه ای باشد که مدت هاست آرزوی ساختش را داشته اید. استخرهای روباز می تواند، اوقات فراغت افراد در تمامی سنین از کودک و خردسال تا افراد مسن را در پر کند. همچنین استخرها می توانند منابع سرمایه گذاری خوبی برای قیمت خانه شما باشند. استخرهای روباز در دو نوع روی زمین و داخل زمین ساخته و طراحی می شود. جهت ساخت و طراحی استخر روباز باید در ابتدا یک محیط و فضای باز را برای ساخت استخر در نظر گرفت. پس از آن باید تصمیم بگیرید استخری که می خواهید بسازید روی زمین می باشد یا درون زمین. زیرا هر کدام از مدل ها طراحی، هزینه و تجهیزات استخر خاص و جداگانه ای دارد.

هزینه ساخت استخر روباز

جهت ساخت استخرهای روباز نمی توان به طور دقی برآورد کرد که چه مقدار هزینه در بر میگیرد. زیرا به دلیل نوسانات قیمت ارز و تورم موجود و تحریم هایی که اعمال شده است، هزینه تجهیزات و مصالح مورد استفاده دچار تغییرات می شود. پس مبالغ و هزینه هایی که در اینجا بیان شده نمی تواند به طور دقی باشد و در صورتی که شما بخواهید از قیمت ها اطلاع پیدا نمایید حتما با کارشناسان و متخصصان فروش و ساخت دیجی پول مارکت مشاوره داشته باشد.

مرحله گودبراداری هزینه بالغ بر 10.000.000 میلیون تومان را شامل میشود تا کاسه استخر حفاری شده در آن قرار بگیرد. مرحله آرماتوربندی و بتن ریزی در حدود مبلغی بالغ بر35.000.000 میلیون تومان می شود که پایه های استخر محکم باشند. مرحله بعد که مربوط به لوله کشی ورودی و خروجی سیستم فیلتراسیون و موتورخانه و آب استخر می باشد، هزینه ای در حدو.د 3.000.000 میلیون تومان می شود. مرحله کاشی کاری و زیبایی دیواره های استخر با توجه به سنگ و کاشی انتخابی شما می تواند متغیر باشد. قیمت هرمتر مربع نصب سرامسک در حدود 550.000 هزار تومان می باشد. نصب تجهیزات موتورخانه و تصفیه آب استخر نیز در حدود 20.000.000 میلیون تومان می باشد. تجهیزات استخر و لوازم موتورخانه و تصفیه خانه در حدود 45.000.000 میلیون تومان می شود. این مبالغ گفته شده حدودی می باشد و هر زمان ممکن است تغییر نماید.

 

نصب و راه اندازی استخر روباز

استخرهای روباز روی زمین

توجه نمایید که ساخت یک استخر روی زمین نسبت به استخر داخل زمین ارزانتر، راحت تر و سریعتر می باشد. گاهی اوقات ساخت یک استخر درون زمین ممکن است چند ماه به طول انجامد، در حالی که یک استخر روی زمین را می توان در یک روز جمع کرد و با آب پر کرد. استخرهای روی زمین در سه نوع ساخته و طراحی می شوند:

  1. استخرهای بادی: کم هزینه ترین و سریعترین نوع استخرهای روی زمین است و دوام کمتری نسبت به سایر مدل ها دارد.
  2. استخرهای قاب فلزی یا رزینی : برای نگه داشتن آستر استخر، به یک چارچوب خارجی متکی  هستند. این نوع استخرها نسبتا گران هستند اما نسبت به استخرهای بادی مقاومت بیشتری دارند.
  3. استخرهای rigid wall: دیوارهای فلزی مقاوم، حوضچه استخر را تشکیل می دهد. آستر ضد آب درون حوضچه، آب را نگه می دارد. این نوع استخرها گرانترین نوع استخرهای روی زمین می باشند، اما در عین حال بادوام ترین نوع استخرها نیز می باشند.

استخرهای روباز درون زمین

این نوع استخرها را در محیط های باز و ساخته وطراحی می کنند. هیجان ونشاط در این نوع استخرها بسیار بیشتر از استخرهای سرپوشیده است. برای ساخت این نوع استخرها بین دو تا سه ماه برای کل پروژه زمان اختصاص دهید. در ساخت و طراحی این نوع استخرها مراحل زیر را باید گام به گام طی نمایید.

انتخاب پیمانکار و متخصص استخر

بعد از اینکه پیمانکار استخر یا پیمانکار عمومی را انتخاب کردید، در مورد نوع استخر مورد نظر خود ، از جمله اشکال و ویژگی های اضافی مانند سرسره ها ، را به پیمانکار اعلام نمایید و در مورد تجهیزات و لوازم اضافی استخر و همچنین هزینه های ساخت و طراحی با او صحبت نمائید و قرار دادهای بین خود را امضاء کنید. اگر می خواهید هر ویژگی را اصلاح کنید می توانید دوباره با پیمانکار صحبت کنید. وقتی راضی باشید ، هر دو قرارداد را امضا می کنید.

طراحی اولیه استخر

پیمانکار ابتدا حیاط و محوطه شما را بررسی کرده و مکان استخر را تعیین می نماید. شکل استخر به محل، موقعیت و اندازه استخر شما بستگی دارد. در این مرحله شکل استخر نزدیک به دقیق خواهد بود و در مراحل بعدی ششکل آن دقیق تر خواهد بود. تمام خدمات زیرزمینی مانند سیم های برق ، لوله های لوله کشی لوله ها ، خطوط آبیاری و خطوط ارتباطی مشخص می شوند. مکان استخر شنا در سطح زمین باید هم سطح باشد. تراز کردن پایه استخر بسیار مهم است زیرا تغییرات ممکن است باعث ریزش استخر شود.

حفر گودال

برای ساخت استخر، ابتدا باید فضای نصب استخر پاک سازی شده و حفر گردد. جهت حفر استخر از حفار و کمپرسی باید استفاده نمایید. حدودا دو ورز طول می کشد تا حفاری انجام بگیرد.

لوله کشی استخر

بعد از حفر زمین، نوبت به لوله کشی استخر می رسد. لوله های استخر درون زمین که جهت فیلتراسیون یا گرمایش استخر استفاده می شود در زمین مدفون می شود. افرادی که جهت لوله کشی آورده شده اند، تمامی مراحل و کارهای لوله کشی را انجام می دهند . این مدت زمان تقریبا یک روز به طول می انجامد.

نصب میلگرد

استخرهای داخل زمین برای مقاومت بتن نیاز به اسکلت فولادی دارند. این چارچوب میلگرد از فولاد سازه ای و میله های عمودی و افقی تشکیل شده است که با دست بر روی ستون های فولادی چکش خورده در زمین بسته می شوند. انتظار می رود فاز سازه ای فولادی حدود یک یا دو روز به طول انجامد.

نصب اتصالات برق (در صورت نیاز گاز)

خطوط برق باید با دقت تا زمین استخر اجرا شود. اگر فضای استخر دارای ویژگی های اضافی مانند شومینه و کباب پز باشد، خطوط گاز نیز باید لوله کشی شود. این مرحله نیز دو تا سه روز به طول می انجامد. در نصب خطوط برق باید دقت نمایید و پس از نصب باید به درستی بررسی کنید.

نصب و راه اندازی استخر روباز

بتن ریزی استخر

پس از اجرای مراحل بالا نوبت بتن ریزی می شود. بتن از طریق شلنگ ها به فولاد سازه شلیک می شود. در حالی که این کار یک روز طول می کشد، بتن ۵ تا ۶ روز طول می کشد تا خشک شود. در این مدت چند بار آبیاری می شود.

نصب کاشی استخر

پس از بتن ریزی و صاف کردن بتن ها باید کاشی استخر نصب شود. کاشی های استخر را نصب کرده و در صورتی که بخواهید در استخر خود سرسره یا آبشار قرار دهید، در زمان نصب کاشی های استخر باید آنها را قرار دهید. برای نصب ها حدودا ۲ روز زمان نیاز می باشد ولی اگر نصب ها پیچیدگی داشته باشد تا ۷ روز این زمان اضافه می شود.

نصب و ساخت عرشه استخر

در زمان ساخت عرشه بتن ریخته و بافت محبوبترین گزینه ها می باشند. زیرا مقاومت بالایی دارد و مداوم است و نیاز به نگهداری کمی د ارد. استفاده از سنگ فرش های بتنی و سنگ های طبیعی گزینه های دیگری می باشد. سنگفرش های سنگی گران ترند اما زیبایی طبیعی را که با بتن یافت نمی شود، را ایجاد می کنند.

نصب تجهیزات استخر

تجهیزات استخر شامل پمپ استخر، فیلتر استخر. سیستم گرمایشی استخر( مبدل حرارتی، پمپ گرمایش، دیگ و مشعل) و سایر تجهیزات جانبی استخر نیز باید توسط متخصصین یا خود استخردار( در صورت بلد بودن) نصب و راه اندازی شود.

پرکردن آب استخر

ساخت استخر روباز شما پس از اتمام مراحل نصب، اکنون آماده است تا از آب پر شود. برای پر کردن یک استخر با ظرفیت ۲۰ هزار گالن، با یک شلنگ باغ حدود ۳۰ تا ۴۰ ساعت یا حدودا دو روز به طول می انجامد.

نهایتا

نکاتی که باید به آنها توجه شود:

  • اندازه فضای موجود به تعیین اندازه نهایی استخر کمک می کند.
  • از قرار دادن استخرهای روباز در زیر درختان و زیر خطوط برق خودداری نمایید.
  • زمان مناسب برای نصب استخر،هوای خشک و آفتابی می باشد.

نصب و ساخت استخرهای روباز، اگرچه می تواند بسیار زیبا و دوست داشتنی باشد. اما باید توجه داشته باشید که این نوع استخرها نیاز به نگهداری و نظافت بیشتری دارند. زیرا آوارها و اجسام بیرونی از قبیل گرد و خاک و برگ درختان و خاشاک در آب استخر ریزش دارند. و درنتیجه باید از نظر نظافت و ضدعفونی کردن آب دقت بیشتری به عمل بیاید. همچنین از تجهیزات استخری مناسب برای سیستم فیلتراسیون استخر استفاده نمایید . تجهیزاتی که دارا مقاومت و کیفیت بالایی می باشد و از نظر هزینه نیز برای شما مناسب است. در دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) می توانید از تمامی تجهیزات مناسب با هر قیمت و کیفیتی بهره ببرید و در استخر خود از آن استفاده نمایید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت