شماره تماس : 58925-021

نکاتی برای نگهداری مناسب مواد شیمیایی استخر

n fathizaden fathizade
24 بازدید
نگهداری از مواد شیمیایی استخر

نگهداری مناسب مواد شیمیایی استخر

نگهداری ایمن مواد شیمیایی استخر بخش مهمی از ایجاد محیطی ایمن برای استخر و تضمین لذت برای خانواده و دوستان است. مواد شیمیایی استخر برای تمیزی و شفاف نگه داشتن آب استخر و عاری از آلودگی ضروری هستند. با این حال، اگر به درستی ذخیره یا نگهداری نشوند، می توانند خطرناک باشند. بسیاری از مواد شیمیایی استخر اگر در تاریخ معینی استفاده نشوند به طور طبیعی در طول زمان تجزیه می شوند. با این حال، هنگامی که به دقت ذخیره، بسته بندی و برچسب گذاری شوند، محفوظ خواهند ماند و می توان از خطرات غیر ضروری جلوگیری کرد. مواد شیمیایی استخر ،تجهیزات استخر و آب شما را درخشان نگه می دارند و محیطی دلپذیر را برای شناگران ایجاد می کنند. آیا می دانید دستورالعمل های مهمی برای نگهداری مواد شیمیایی استخر وجود دارد؟ اکنون برای آموزش خود و ایجاد محیطی که شما و خانواده‌تان سال‌ها از آن لذت خواهید برد، قدم بردارید. در اینجا نکاتی در مورد مکان و نحوه نگهداری مواد شیمیایی استخر آورده شده است.

محل نگهداری مواد شیمیایی استخر

علاوه بر دانستن نحوه نگهداری مواد شیمیایی استخر، مهم است که بدانید آنها را در کجا باید ذخیره کنید. ابتدا، منطقه ای را با شرایط مناسب تهویه ذخیره سازی مواد شیمیایی استخر، مانند سوله در فضای باز، شناسایی کنید. از آنجا که مواد شیمیایی استخر هرگز نباید در زیر نور مستقیم خورشید یا دمای شدید قرار گیرند، مکای که برای سوله، انتخاب می کنید، بسیار مهم است. اگر در یک منطقه گرم و مرطوب زندگی می کنید، سوله را در یک نقطه سایه دور از گرمای خورشید قرار دهید. اگر دمای منطقه شما از گرم به سرد در نوسان است، به جای آن به دنبال یک مکان ذخیره سازی سرپوشیده باشید. برای آب و هوای عمدتا سرد، قوانین مشابهی برای ذخیره سازی مواد شیمیایی استخر در زمستان اعمال می شود.

بهترین مکان جهت نگهداری مواد شیمیایی، یک ظرف نگهداری مواد شیمیایی استخر مانند یک سطل پلاستیکی محکم است که درب محکمی دارد. از چندین مورد از این سطل ها برای جدا کردن مواد شیمیایی که هرگز نباید مخلوط شوند استفاده کنید. علاوه بر این، دانستن این نکته مهم است که مواد شیمیایی را روی زمین قرار ندهید و در مکانی بالاتر از سطح زمین، نگهداری کنید. برای تعیین اینکه آیا قوانین دیگری وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید، حتماً مقررات ذخیره‌سازی مواد شیمیایی استخر خود را بررسی کنید. دانستن محل نگهداری مواد شیمیایی استخر بسیار مهم است. از آنجایی که آنها مواد خطرناکی هستند، بهتر است این مواد شیمیایی در یک منطقه امن با دسترسی کنترل شده از طریق قفل یا صفحه کلید ذخیره شوند. پیدا کردن مکانی امن که حیوانات خانگی و بچه ها نتوانند به آن دسترسی داشته باشند ایده آل است.

نکات نگهداری از مواد شیمیایی استخر

 

نکاتی برای نگهداری مناسب مواد شیمیایی استخر

بیشتر مواد شیمیایی استخر، مواد قدرتمندی هستند که به طور موثر در استخر شما کار می کنند، اما اگر به طور نامناسب استفاده شوند، می توانند باعث سوختگی و آسیب های دیگر شوند. مواد شیمیایی طراحی شده برای استفاده در استخر طبق تعریف به معنای رقیق شدن در مقدار زیادی آب هستند، بنابراین به صورت غلیظ می توانند در صورت ریختن روی سطح ، تماس با آنها، بلعیده شدن و یا استنشاق بخارات آنها خطرناک باشند. در ادامه نکاتی از نگهداری مناسب مواد شیمیایی استخر را برایتان بیان می کنیم.

قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و رطوبت 

هنگام در نظر گرفتن محل نگهداری مواد شیمیایی استخر، بهترین مکان های ذخیره سازی، مناطقی هستند که از نور مستقیم خورشید دور باشند. مواد شیمیایی استخر نسبت به آفتاب و گرما واکنش ضعیفی نشان می دهند و برای کنترل هرگونه واکنش احتمالی به محیطی تاریک و خنک نیاز دارند. مطمئن باشید، هر گونه ذخیره سازی مواد شیمیایی استخر در فضای باز تا حد امکان دور از استخر شما و در یک منطقه خشک و سرپوشیده باشد. رطوبت یا حتی مقادیر کم آب استخر می تواند باعث واکنش های شیمیایی شود که می تواند منجر به بخارات خطرناک شود. هنگام قرار دادن ظروف خود در قفسه ها، از روی هم چیدن آنها خودداری کنید. مایعات را هرگز نباید بالای مواد شیمیایی خشک استخر نگهداری کرد. به این ترتیب، اگر مایعات بریزند، با مواد خشک مخلوط نمی شوند. شما همچنین باید مواد شیمیایی استخر را طوری نگهداری کنید که بالای سر شما نباشد اما همچنان دور از دسترس جوانان باشد. این به جلوگیری از حوادث و نشت کمک می کند.

ایجاد تهویه کافی

مکانی با تهویه کافی برای نگهداری مواد شیمیایی استخر انتخاب کنید. در مناطقی که جریان هوای کمی دارند، اگر مواد شیمیایی شروع به واکنش کنند، بخارهای خطرناک می توانند به سرعت جمع شوند. هنگامی که چندین ماده شیمیایی استخر در مجاورت یکدیگر ذخیره می شوند، تهویه از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا برخی از مواد شیمیایی ممکن است هنگام ترکیب، واکنش خطرناکی ایجاد کنند.

مراقب نحوه نگهداری مواد شیمیایی مختلف باشید

ممکن است منطقی به نظر برسد که مواد شیمیایی مختلف را روی هم قرار دهید، اما چیدمان تصادفی مواد شیمیایی استخر توصیه نمی شود. نگهداری مواد شیمیایی استخر نیازمند توجه دقیق به دستورالعمل برچسب محصول برای هر ماده شیمیایی استخر است. برگه های ایمنی اطلاعات مواد (MSDS) با هر ماده شیمیایی استخر هنگام خرید ارائه می شود و باید با دقت به آنها اشاره شود. به خاطر داشته باشید که هرگز اکسید کننده ها و اسیدها را نزدیک به یکدیگر ذخیره نکنید. هنگامی که محل نگهداری امن را تعیین کردید، مراقب باشید که هرگز مواد شیمیایی را روی زمین ذخیره نکنید. این امر خطر افتادن یا ریختن وسایل را کاهش می دهد. علاوه بر این، به دلیل خطر واکنش خطرناک، از قرار دادن مواد شیمیایی مایع بالای مواد پودری خودداری کنید. منطقه ای که برای نگهداری مواد شیمیایی استخر انتخاب می کنید باید دور از تابش مستقیم نور خورشید و خشک و خنک باشد. این بدان معنی است که شما نباید مواد شیمیایی را در کنار منبع گرما یا منطقه ای که خیس می شود ذخیره کنید.

مراقبت از کودکان و حیوانات خانگی

هنگام نگهداری مواد شیمیایی تمیزکننده استخر، حتما به کودکان و حیوانات خانگی فکر کنید. مواد شیمیایی باید دور از دسترس دست های کوچک و حیوانات خانگی باشد. مطمئن شوید که شکاف هایی را که حیوانات خانگی کنجکاو (یا بچه‌ها!) می‌توانند وارد آن شوند، تمیز کنید.

ظروف را در صورت عدم استفاده ببندید

اگر بلافاصله از ماده شیمیایی استفاده نمی کنید، بهترین روش این است که ظرف مواد شیمیایی را زمانی که استفاده نمی کنید ببندید. این به جلوگیری از ریختن تصادفی کمک می کند!

ظروف را مجدداً استفاده یا تعویض نکنید

استفاده مجدد از ظروف مواد شیمیایی استخر یا انتقال مواد شیمیایی به ظرف دیگری هرگز توصیه نمی شود زیرا می تواند موقعیت خطرناکی ایجاد کند. هنگام نگهداری مواد شیمیایی استخر، همیشه از ظروف اصلی استفاده کنید که برچسب آنها به وضوح خوانا باشد. هر ظروف برای نیازهای ذخیره سازی خاص مواد شیمیایی موجود در آن طراحی شده است، بنابراین هرگز توصیه نمی شود ظروف را تغییر دهید. حتی اگر از همان نوع ماده شیمیایی استفاده می کنید، مخلوط کردن یک دسته جدید از یک ماده شیمیایی با یک دسته باقی مانده از همان ماده شیمیایی می تواند منجر به واکنش از باقی مانده قدیمی تر شود یا بخار ایجاد کند. با در نظر گرفتن این موضوع، مطمئن شوید که برای هر ماده شیمیایی از ابزار و وسایل اندازه گیری جداگانه استفاده کنید و این ابزار را تمیز نگه دارید. هنگامی که آماده شروع مخلوط کردن مواد شیمیایی استخر خود هستید، آستین بلند، شلوار و کفش های پنجه بسته بپوشید که به طور کامل از پاهای شما در برابر ریختن مواد محافظت می کند. اگرچه ممکن است کاهش، استفاده مجدد و بازیافت وسوسه انگیز باشد، اما در این مورد استفاده مجدد از ظروف خالی مواد شیمیایی ایده خوبی نیست. بهترین روش توصیه شده این است که ظروف مواد شیمیایی خود را در صورت خالی بودن بر اساس الزامات قانونی محلی به دقت دور بریزید.

نکات نگهداری از مواد شیمیایی استخر

 

سخن پایانی

پس از دست زدن به هر نوع مواد شیمیایی استخر، حتما دست های خود را کاملا بشویید. وجود باقی مانده مواد شیمیایی بر روی دست، برای سلامتی شما می تواند خطرناک باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که اگر مواد شیمیایی خود را در یک سوله در فضای باز ذخیره می کنید، مطمئن شوید که این اقلام را در حین نگهداری از هم جدا کنید تا شانسی برای ترکیب شدن نداشته باشند. به اطر داشته باشید نگهداری مواد شیمیایی در نزدیکی موادی از جمله:

  • چسب
  • رنگ
  • گازوئیل
  • کودها
  • روغن
  • پاک کننده های خانگی
  • مواد قابل اشتعال

می تواند خطرناک باشد. نگهداری مواد شیمیایی استخر بخشی از فرآیند مالکیت استخر است، اما با این ایده ها مواد خود را حفظ کرده و سرمایه گذاری خود را در شرایط خوبی حفظ خواهید کرد. دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) فروشنده مواد شیمیایی و ضد عفونی کننده استخر مانند قرص کلر، کات کبود، پودر کلر و سایر تجهیزات استخر جهت ضدعفونی کردن آب استخر می باشد. استفاده صحیح و نگهداری مواد شیمیایی استخر نیز بخش مهمی از تمیز نگه داشتن استخر شما است.

دسته بندی آموزش
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت