شماره تماس : 58925-021

نکات مهم نگهداری استخر در زمستان

n fathizaden fathizade
29 بازدید
نکات مهم نگهداری استخر در زمستان

با اتمام فصل تابستان و گرما و شروع فصل پاییز و زمستان، ممکن است فصل شنا به اتمام رسیده باشد و شما کمتر از استخر استفاده نمایید. اما این بدین معنا نیست که مسئولیت تمیز کردن استخر نیز به اتمام رسیده است، زیرا شما می خواهید استخرتان را در تمام طول سال تمیز و سالم و زیبا نگه دارید. با نگهداری مناسب استخر و آشنایی با نکات مهم نگهداری از تجهیزات استخر در زمستان، حتی در دماهای سردتر، می توانید از مشکلات بعدی جلبک، خوردگی و تجمع قبل از نزدیک شدن به تابستان جلوگیری کنید. اگر می خواهید استخر خود را در پایان فصل ببندید، زمستانی کردن استخر یک گزینه عالی است. انجام این کار کمک می کند:

  • آب استخر خود را سالم و تمیز نگه دارید
  • اجتناب از مسائل مرتبط با سلامتی در آینده
  • اطمینان از اینکه تجهیزات گران قیمت آسیب نمی بینند

با پایان یافتن تابستان، زمان آن است که استخر خود را برای زمستان آماده کنید. این نکات توضیح می دهد که چگونه از استخرخود محافظت نمایید تا از آسیب ناشی از یخ زدگی محافظت کنید و تا حد امکان آن را برای فصل آینده تمیز نگه دارید.

نکات مهم نگهداری استخر در زمستان

محافظت درست از استخر و تجهیزات استخر در فصول سرد سال، سبب می شود تا شما در زمان شروع فصل گرم و استفاه مجدد از استخر، دچار مشکل نشوید. رعایت نکات زیر سبب می شود تا استخرتان در فصول سرد سال دچار مشکل نشود.

محافظت از آب استخر

هنگامی که دما کاهش می یابد، سرعت تولید مثل میکروارگانیسم ها نیز کاهش می یابد، اما به طور کامل متوقف نمی شود. یک محصول زمستانی با خواص اسیدی موجود در آن به مبارزه با رشد میکروارگانیسم ها کمک می کند. اگر بتوان سطح pH صحیح را در طول زمستان حفظ کرد، در فصل بهار آب استخر سالم تر خواهد بود. از آنجایی که آب در طول زمستان گردش نمی کند، کلر آزاد در نهایت تجزیه می شود و دیگر مفید نیست. توصیه می شود از یک محصول زمستانه استفاده کنید که از جلبک کش تشکیل شده و برای مدت طولانی کار می کند.

افزودن جلبک کش

برای جلوگیری از رشد باکتری ها در استخر در زمان استفاده نکردن از آب استخر، یک جلبک یا جلبک کش با ماندگاری اضافه کنید. توصیه می شود یک یا دو روز قبل از بستن استخر آن را به آب اضافه کنید و سپس با کارکردن پمپ به مدت حداقل 24 ساعت از گردش صحیح آن اطمینان حاصل کنید. ممکن است متوجه شوید که برخی از مارک های جلبک کش ممکن است تا 90 روز دوام بیاورند که بخش خوبی از زمستان است. از آنجایی که استخر شما برای چند ماه بسته خواهد بود، ضروری است که یک جلبک کش در اواسط زمستان به استخرتان اضافه کنید که برای مدت طولانی در آب بماند. این به کاهش تمیز کردن اضافی استخر با دور نگه داشتن جلبک های سبز ناخالص کمک می کند. اجازه دهید پمپ حداقل 24 ساعت کار کند و آب استخر را به گردش در آورد تا مطمئن شوید که به خوبی جا افتاده است. زمانی که فصل استفاده از استخر فرا می رسد، استخر شما عاری از هر گونه خاک سبز خواهد بود.

 

افزودن کلر به آب استخر

یکی دیگر از نکات مهم نگهداری استخر در زمستان، افزودن کلر به‌ استخر می باشد. هنگامی که استخر خود را تمیز کردید، کلر اضافه کنید. کلر آب را تا تابستان تمیز نگه می دارد. اما یک مرحله اضافی وجود دارد. وقتی بهار رسید، با باز کردن گوشه ای از پوشش استخر، مقداری کلر مایع به آن اضافه کنید. در حالی که همیشه ایده خوبی است که قبل از بستن آب برای زمستان، کلر را به آب اضافه کنید، اما در این مورد نباید زیاده روی کنید. اگر کلر بیش از حد وجود داشته باشد، احتمالاً می تواند پوشش استخر را سفید کند. همچنین ممکن است بخواهید پس از ذوب شدن آب در بهار مقداری کلر مایع به آن اضافه کنید تا تمیز بماند. پس از برداشتن پوشش، به یاد داشته باشید که استخر را با جاروبرقی جاروبرقی بکشید و فیلتر را در وضعیت زباله قرار دهید. این کار باعث می‌شود که پس از عبور از فیلتر، کثیفی و زباله‌ها دوباره وارد استخر نشوند. همچنین، اگر بعد از باز کردن استخر، آب سبز به نظر می رسد، توجه داشته باشید که چند ساعت طول می کشد تا پاک شود. در واقع ممکن است چند روز طول بکشد و ممکن است لازم باشد دوز دیگری از کلر و جلبک کش برای انجام این کار اضافه کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید یک بار دیگر قسمت زیرین را جاروبرقی بکشید.

جلوگیری از یخ زدن آب استخر

هنگام کاهش دما در زمستان، لوله‌ها و سیستم‌های شما اولین تجهیزاتی هستند که بار سرما را تحمل می‌کنند. اولین مرحله تمیز کردن استخر تخلیه تمام آب پمپ، بخاری استخر و فیلتر است. حذف آب اضافی و خشک کردن سیستم‌ها بسیار مهم است زیرا آب انباشته در هنگام یخ زدن منبسط می‌شود و باعث ترک خوردن لوله‌های شما می‌شود. شما نمی خواهید هیچ یک از تجهیزات و لوله های استخر شما یخ بزند، بنابراین مهم است که آب را از آنها تخلیه کنید. این شامل فیلتر استخر، پمپ استخر و سیستم گرمایشی استخر است. اگر آنها منجمد شوند، این احتمال وجود دارد که شکسته شوند و این ممکن است هزینه زیادی برای تعمیر داشته باشد. یخ زدن آب می تواند باعث ایجاد ترک در کاشی های شما شود. از این رو، یک نکته اساسی تمیز کردن استخر این است که سطح آب را حدود یک تا شش اینچ زیر کفگیر کاهش دهید، تا مطمئن شوید که آب وارد آن نشده و منجمد نمی شود. استخر خود را به طور کامل تخلیه نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب شود. فقط مطمئن شوید که آب زیر کاشی ها باقی می ماند.

پوشاندن استخر و نگهداری و مراقبت از پوشش استخر

اکثر صاحبان استخر، از نوعی پوشش ایمنی استخر در طول زمستان استفاده می کنند تا از آلودگی و زباله جلوگیری کنند و مطمئن شوند که منطقه برای کودکان و حیوانات ایمن است. اکثر پوشش های استخر زمستانی را می توان با جدا کردن آنها در صورت نیاز در طول زمستان تمیز نگه داشت. این فرآیند به تمیز نگه داشتن آب برای کسانی که پوشش ایمنی مشبک دارند کمک می کند. علاوه بر این، مطمئن شوید که پوشش به درستی جا می شود. این مهم است که پوشش به درستی روی استخر شما قرار گیرد. زیرا این کار از ورود تمام کثیفی ها، زباله ها و آلودگی های ناخواسته به درون آب استخر چلوگیری می کند. هرگونه پارگی در پوشش را ترمیم کنید. پارچه یا مقوا را روی نقاط تیز که تا داخل استخر کشیده می شود قرار دهید. داشتن یک پوشش استخر کاملا مناسب برای دستیابی به این موفقیت بسیار مهم است. یک پوشش نامناسب استخر نه تنها خاک و زباله بلکه حیوانات کوچک را نیز به راحتی جذب می کند.

نکات-مهم-نگهداری-استخر-در-زمستان1

بررسی وضعیت آب و هوا

با توجه به آب و هوای محل زندگیتان، ممکن است مجبور شوید روش های تمیز کردن استخر خود را تغییر دهید. شرایط جوی و آب و هوای منطقه شما، تصمیم خواهد گرفت که آیا نیاز به کاهش یا افزایش میزان مواد شیمیایی دارید یا خیر. اگر هوای پاییزی باران زیادی را به منطقه شما آورده است و شما یک پوشش ایمنی مشبک دارید، ممکن است قبل از شروع هوای سرد، کلر و مواد شیمیایی زمستانی کاملا رقیق شوند. در این صورت، ممکن است لازم باشد مقدار بیشتری مواد شیمیایی برای تمیز نگه داشتن آن و جلوگیری از ایجاد جلبک ها به استخر اضافه شود.

استفاده از مواد شیمیایی آنزیمی

از نکات مهم نگهداری استخر در زمستان، می توان به استفاده از مواد شیمیایی آنزیمی، برای درمان آلودگی های غیر زنده اشاره کرد. بسیاری از آلودگی های غیر ارگانیک مانند گرده و فضولات پرندگان می توانند در هر زمستان از پوشش ایمنی مشبک نفوذ کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای مبارزه با آن استفاده از یک محصول آنزیمی برای تجزیه آن است. معمولاً این محصول را می توان از طریق پوشش توری به داخل آب استخر ریخت. این آنزیم همچنین می‌تواند علامت کثیف خط آب را از بین ببرد تا شما را در تمیز کردن آن در بهار راحت کند.

سخن پایانی

رعایت نکات مهم نگهداری استخر در زمستان، سبب می شود تا شما در شروع فصل جدید استخرتان نیاز به نظافت و تمیزی کمتری داشته باشید. تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد، می تواند باعث شود تا استخر شما در طول زمستان محافظت شده و بعد از آن شما از استخرتان لذت ببرید. افزودن کلر به آب استخر، پایین نگهداشتن سطح آب، محافظت از تجهیزات استخر، دور نگهداشتن تجهیزات از سرما و نور خورشید، بررسی نشتی و ترک و سایر آسیب ها و از بین بردن آنها، بررسی و تنظیم ph و قلیاییت و سختی کلسیم و سایر موارد سبب می شود تا استخری خوب و عالی برای فصل جدید و بازگشایی مجدد استخر داشته باشید. دیجی پول مارکت ( ساینا تصفیه آریا) وارد کننده تجهیزات استخر هایواتر در مقاله بالا روش های نگهداری از آب استخر در زمستان و نکات مربوط به آن را بررسی کرده است. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما کاربران گرامی مثمر ثمر واقع شده باشد.

دسته بندی آموزش
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت