شماره تماس : 58925-021

چرا فیلتر استخر مهم است؟

n fathizaden fathizade
40 بازدید
اهمیت فیلتر استخر

چرا فیلتر استخر مهم است؟

فیلتر استخر شما به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات استخر شماست. صرف نظر از اینکه استخر شما از چه نوعی باشد، فیلتر از مهمترین تجهیزات خریداری شده می باشد. با انتخاب یک فیلتر استخر مناسب و با اندازه صحیح مشخص می شود که تمیز و متعادل نگه داشتن آب استخر کاری آسان و راحت است نه کابوسی وحشتناک.

وجود یک سیستم فیلتراسیون مناسب، علاوه بر فراهم کردن امکان شنا در آب شفاف و سالم، برای کلیه دستگاههای مورد نیاز جهت نگهداری از استخر برای کار صحیح بسیار مهم است. زمانی که در استخر هستیم، بدن ما مقدار زیادی آب را از طریق پوست جذب می کند. بنابراین بسیار مهم است که تا حد امکان آلودگی و سایر مواد مضر در استخرها را کاهش دهیم. اصلی ترین تجهیزات برای انجام این کار سیستم های فیلتراسیون استخر است.

فیلتر استخر شنا شما قسمت مهمی از عملکرد کلی استخر شماست. بدون فیلتر استخر خاک و ذرات گرد و غبار و آلودگی ها نه تنها به استخر راه پیدا می کند بلکه در آی باقی هم می ماند. آلودگی های موجود در آب باعث بیماری پوستی و تنفسی و عفونی در شناگران می شود. همچنین باعث رشد جلبک در استخر نیز می شود. زمانی که آلودگی ها در آب باقی می مانند، آب به سرعت کدر می شود و برای شنا مناسب نیست.

اهمیت فیلتر استخر

نحوه کارکرد فیلتر استخر

روش کار فیلتر استخر بدین صورت می باشد:

آب استخر از طریق پمپ استخر وارد مخزن فیلتر استخر می شود. رسانه فیلتر(شن و ماسه، کارتریج و شبکه و خاک دیاتومه) آلاینده ها و ذرات معلق موجود در آب استخر را به دام می اندازد. سپس آب تمیز شده را به استخر بر می گرداند. در مورد عملکرد صحیح فیلتر استخر خود اطمینان حاصل کنید. آیا فیلتر شما به درستی کار می کند یا خیر. اگر باید تمیز شود آنرا شست و شو داده و تمیز کنید. یا اگر نیاز است که رسانه فیلتر تعویض شود، آنرا تعویض کنید. یا اگر عمر مفید فیلتر استخر شما به پایان رسیده است، یک فیلتر استخر جدید تهیه و نصب نمایید.
وقتی در مرحله ساخت استخر هستید ، می توانید نوع فیلتر مورد نظر خود را تعیین کنید. هر نوع دارای معایب و مزایایی است و هر یک دارای یک قیمت متفاوت ، عمر مفید و جنبه های نظافتی منحصر به فرد هستند.

حتما در مورد عملکرد فیلتر خود اطلاع کامل داشته باشید. مدت زمانی که طول می کشد فیلتر استخر شما کل آب استخر را تصفیه کرده و به استخر برگرداند چه مدت زمان لازم است. همچنین تعداد ساعات کار پمپ استخر را نیز در نظر داشته باشید. به طور کلی اطلاع داشته باشید، چند ساعت لازم است تا اطمینان حاصل شود که آب استخر تمیز است.

اهمیت فیلتراسیون آب استخر

فیلترها از هر نوعی که باشند، دارای یک هدف مشترک هستند:

حذف هر چه بیشتر ذرات کوچک خاک در آب و به حداکثر رساندن اثر مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه آب.

هر مدل از فیلترها، دارای مزایا و معایبی می باشند،که به شما کمک می کند تا تعیین کنید، کدام سیستم برای شما بهتر است. اما اساساً به یک روش کار می کنند. پمپ استخر آب را از طریق کفگیرها منتقل می کند و به فیلتر می رساند. فیلتر ذرات خاک را به دام می اندازد. و پس از پاک شدن آب از هرگونه ناخالصی، آب به استخر بازگردانده می شود.

کیفیت فیلتر تأثیر مستقیمی بر سایر تجهیزات استخر دارد. اگر فیلتراسیون بهینه باشد، فشار روی کف استخر در سطح مناسب حفظ می شود و پمپ ها دچار فرسودگی زیاد نمی شوند. جنبه دیگری که قابل توجه است این است که اگر آب تمیز در طول چرخه به آرامی جریان یابد، مقدار کمی از محصولات شیمیایی برای ضد عفونی مورد نیاز است.

برای اینکه سیستم فیلتراسیون به طور قابل اعتماد کار کند، توصیه می شود فیلترها را به طور منظم بشویید. فیلترهای کارتریج باید هر هفته با آب در فشار بالا (شیر یا شیلنگ) شسته شوند و هرگونه آلودگی باقی مانده (در صورت وجود) با استفاده از برس نرم پاک شود.

اهمیت فیلتر استخر

انواع فیلتر استخر

فیلتر هایی که در استخرها استفاده می شود ، دارای سه نوع می باشد:

  1. فیلتر شنی استخر
  2. فیلتر کارتریجی استخر
  3. فیلتر دیاتومه استخر
فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر، کم هزینه ترین فیلتر برای خرید هنگام راه اندازی استخر است. همچنین نگهداری از آن ساده تر می باشد. شما باید شن و ماسه را جدا از فیلتر خریداری کنید، بنابراین این امر را در هزینه خود لحاظ کنید. فیلتر شن و ماسه نیاز به تمیز کردن گاه به گاه دارد. با افزایش فشار به دلیل تجمع ذرات در فیلتر، زمان شستشوی فیلتر رسیده است.جهت شست و شوی فیلترهای شنی از شستشوی معکوس استفاده کنید.

بسته به میزان استفاده استخر و حفظ تعادل و تمیز بودن استخر، ممکن است مجبور شوید دوره شست و شوی استخر را بیشتر یا کمتر کنید.

فیلتر دیاتومه استخر

فیلتر دیاتومه کارآمدترین فیلتر است ، اما گرانترین نیز است. فیلتر دیاتومه کوچکترین ذرات جامد محلول در آب را می گیرد. سیستم دیاتومه دارای یک شبکه است که با خاک دیاتومه پوشانده شده است. فیلتر نیز با شستشوی معکوس تمیز می شود. علاوه بر این، برای تمیز کردن کامل شبکه و جایگزینی مجدد خاک دیاتومه فیلتر باید جدا شود. مزیت فیلتر دیاتومه این است که، ذرات بسیار کوچک را از بین می برد. در نتیجه برای حفظ تعادل آب استخر به مواد شیمیایی بسیار کمتری نیازمی باشد

فیلترهای کارتریج

فیلتر کارتریج در درجه اول برای جکوزی و استخرهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید کارتریج های بزرگتر، در استخرهای بزرگ نیز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. این فیلتر از پارچه پلی استر ساخته شده است که برای افزایش سطح فیلتر کننده آب، چین خورده است. کارتریج نسبت به سایر فیلترها به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد. باز هم، اندازه فیلتر شما از اهمیت حیاتی برخوردار است.

هنگامی که فشار افزایش می یابد ، نشان می دهد که فیلتر به تمیز کردن نیاز دارد. فیلتر برداشته می شود و با یک شلنگ باغ معمولی، از بالا به پایین کارتریج شست و شو می شود و سپس دوباره به کارتریج برمی گردد. این نوع فیلتر، آب بسیار کمتری نسبت به فرآیند شستشوی معکوس مصرف می کند.

اهمیت فیلتر استخر

اندازه فیلتر استخر

از مهمترین ویژگی های فیلتر استخر، اندازه فیلتر استخر می باشد. هر نوع فیلتری که خریداری می کنید، اندازه مهمترین ویژگی است. از داشتن یک فیلتر بزرگ هرگز پشیمان نخواهید شد. اما خرید یک فیلتر با اندازه کم برای عمر تجهیزات استخر نیز مضر خواهد بود. صرفه جویی در هزینه اولیه در خرید مواد شیمیایی اضافی استخر، طولانی تر شدن نظافت فیلتر استخر و تعویض فیلتر از مزایای استفاده از فیلتر بزرگ برای استخر می باشد.

فیلتر شما باید حداقل یک و نیم برابر بزرگتر از اندازه توصیه شده برای استخر باشد. با خرید بزرگترین سیستم استطاعت خود، تعمیر و نگهداری از فیلتر و سایش در سیستم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اگر سیستم اندازه مناسب را خریداری کرده باشید، در حالت ایده آل فقط در هر فصل فیلتر را چند بار تمیز می کنید.

نکته مهم فیلتر استخر

دست کم گرفتن نقشی که فیلتر استخر برای استخر دارد، آسان است. اما در حقیقت اگر فیلتر استخر شما به درستی کار نکند، استخر شما با مشکلات متعددی روبه رو خواهد شد. بسیاری از دارندگان استخر، از وجود فیلتر استخر خود آگاهی داند. سایز فیلتر خود را می دانند. فیلتر استخرشان از چه نوعی است و در داخل مخزن  فیلتر چه چیزی وجود دارد. اما نکات دیگری نیز در مورد استخر ها وجود دارد که صاحبان استخر کمتر در مورد آن می دانند.

مشکلی نیست. ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم که فیلتر استخر چقدر برای استخر اهمیت دارد و انتخاب درست یک فیلتر استخر چقدر می تواند در حفظ تجهیزات استخر و آب استخر شما موثر باشد. با متخصصان و مشاوران شرکت ساینا تصفیه آریا در تماس باشید.

اهمیت فیلتر استخر

 

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت