مقالات

کاهش آب با اجرای پمپ استخر

کاهش آب با اجرای پمپ استخر

کاهش آب استخر

تمام استخرها به دلایل مختلف از جمله نیروهای طبیعی یا نقص در سیستم ساخت استخر یا لوله کشی آب از دست می دهند. اتلاف آب می تواند تعادل شیمیایی استخر را تغییر دهد و کیفیت بهداشتی آب استخر را تحت تأثیر قرار دهد. اگر سطح آب استخر به زیر ورودی های کفگیر بریزد و هوا به سیستم مکیده شود ، می تواند باعث آسیب به اجزای سازنده شود. از آنجا که ممکن است اتلاف آب در استخرها به تدریج انجام شود ، ممکن است صاحبان خانه آن را تشخیص ندهند تا اینکه مشکل کاملاً پیش رود.

تمام استخرها به دلیل تبخیر به طور طبیعی آب خود را از دست می دهند. این از دست دادن به تنهایی نشانه هیچ اختلال در عملکرد نیست. میزان تبخیر با توجه به متوسط رطوبت نسبی آب و هوای محلی ، دامنه دمای روزانه ، شرایط باد ، استفاده از بخاری استخر و حتی میزان فعالیت در استخر که پاشش و سایر تلاطم های آب را افزایش می دهد ، متفاوت است. یک استخر مسکونی بدون پوشش استخر فقط به دلیل تبخیر تقریباً 1/4 اینچ سطح آب در روز یا حدود 2 اینچ در هفته از دست می دهد. این بستگی به اندازه استخر و عواملی که باعث افزایش یا کاهش تبخیر می شود ، ممکن است بین 10 تا 20 هزار گالن آب در سال کاهش یابد. یکی دیگر از دلایل اتلاف آب طبیعی ، شستشوی مکرر فیلتر است که در آن فاضلاب استخر به سمت مجرای فاضلاب هدایت می شود.

گاهی اوقات پیش می آید که کاهش آب با اجرای پمپ استخر اتفاق می افتد.به عنوان مثال شما به استخر خود می روید و مشاهده می کنید که آب استخر پایین تر از حد معمول می باشد.به همین دلیل شما شروع به عیب یابی می کنید و فیلترها و دریچه ها را بررسی کرده و دوباره سطح آب استخر را بررسی می نمایید.پس از چند روز دوباره کاهش آب استخر را مشاهده می کنید.ناگهان متوجه می شوید، زمانی که پمپ در حال اجرا می باشد سطح آب استخر کاهش پیدا می کند.پس به این موضوع برخورد می کنید که پمپ استخر عملکرد ایده آلی ندارد.اما هنوز نمی دانید که کاهش سطح آب استخر به دلیل عملکرد نامناسب پمپ استخر می باشد.شروع به بررسی بیشتر می کنیم.استخرها به طور معمول با تبخیر یا سرریز آب خود را از دست می دهند.اما اگر کاهش سطح آب به سرعت انجام می شود، باید سریعتر عیب یابی شود.پس از بررسی شما متوجه می شوید که استخر هنگامی که پمپ کار می کند آب از دست می دهد.این بدین معنا است که نشتی از سمت فشار است نه از سمت مکش.

کاهش آب با اجرای پمپ استخرنشت برگشت فشار

به طور کل اگر هنگام کارکرد پمپ سطح آب کاهش یابد، دارای نشت برگشت فشار است.هنگامی که پمپ خود را اجرا می کنید، لوله کشی پس از پمپ تحت فشار قرار دارد.این فشار باعث ایجاد نشت های کوچک در فیلتر تا جت های برگشتی شما می شود.شما می توانید هر نشت هوا قبل از پمپ را از بین ببرید و به پمپ استخر توجه کنید.برای بررسی نشتی پمپ در ابتدا تمام اتصالات از جمله، اتصالات، زانوها، فیلتر شینگ پمپ استخر است.ساییدگی طبیعی، پارگی، فشار بیش از حد و آسیب فیزیکی به اتصالات موجب نشت آب می شود.حتما تمام تجهیزات استخر مانند پمپ استخر، فیلتر استخر ، کلرزن و هیترها و مبدلهای حرارتی و… را بررسی نمایید.اگر گرمایش استخر  در حال نشت باشد ،باید سریعا عمل نمایید.نشت تجهیزات گرمایش استخر می تواند قسمتهای داخلی را تحت تأثیر قرار دهد .برای استخرها فراموش نکنید که پمپ را فیلتر کنید تا شیلنگ ها فیلتر شوند.در بسیاری از موارد ، اتصال ، اتحادیه ها یا شیلنگ تحت فشار زیادی قرار دارد و باعث بروز نشتی می شود.همچنین با گذشت زمان ، شیلنگ ها می توانند شکننده و تحت فشار باشند و باعث ایجاد نشتی می شود.

برای نشت دریچه چند منظوره استخر “شیر چند منظوره بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا جریان آب استخر شما را کنترل کنید.در نتیجه موارد زیادی می توانند اشتباه کنند.درگاه های ورودی و خروجی روی شیر و همچنین منطقه اطراف آن را بررسی کنید.یکی دیگر از منابع مشترک نشت ، شلنگ پشت است.در صورت عدم وجود ، شلنگ انتهایی شستشو را بررسی کنید.نشت داخلی نیز ممکن است در یک دریچه چند منظوره فیلتر معیوب رخ دهد.و باعث شود آب تمیز در خط زباله یا خط شستشو از بین برود.اغلب اوقات ، هنگام نصب لاینر جدید ، نشتی در اطراف یکی از اتصالات شکل می گیرد.همچنین توصیه می شود، در اطراف محیط استخر خود قدم بزنید تا نقاط مرطوب یا گودال های کوچک آب را چک کنید.قرار گرفتن یک نقطه نرم یا مرطوب در حیاط شما ممکن است به شناسایی منبع و محل نشت شما کمک کند.

تست فشار روی خطوط برگشتی

گاهی اوقات نشتی هایی که اتفاق می افتد به راحتی قابل شناسایی نمی باشد.اگر نتوان نشتی را پیدا کرد باید آزمایش فشار را انجام داد.می توانید کیت تست فشار را در فروشگاههای تجهیزات استخری تهیه نمایید.آزمایش فشار خطوط برگشتی ، در صورت وجود نشتی در هر یک از لوله های انتقال آب به استخر نشتی را نشان می دهد.اگر باز هم نتوانید محل نشت را پیدا نمایید، باید راهکار دیگری را در نظر بگیرید.بهتر است با یک متخصص حرفه ای استخر تماس بگیرید .در بعضی موارد ، بهتر است به دنبال کمک یک متخصص باشید.شرکت های تشخیص نشت می توانند یک سری آزمایش را انجام دهند که به تعیین محل نشت کمک می کند و به رفع نشت کمک می کند.

در پایان

گرچه تبخیر معمولاً عامل اصلی کاهش سطح آب است ، اما این تنها مورد نیست. مهم است که هوشیارانه تمام دلایل احتمالی تلفات مایعات استخر خود را کنترل کنید. با این کار می توانید گام هایی را برای اطمینان از باقی ماندن بیشتر آب در استخر خود تا آنجا که ممکن است بردارید. به این ترتیب استخر شما از نظر آب کم مصرف است. آب بیشتری در داخل استخر که در آن تعلق دارد باقی می ماند و تا آنجا که ممکن است به مقدار کمتری به پر کردن نیاز دارید. دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) به شما کمک می کند تا با کیفیت ترین و مناسب ترین تجهیزات استخر را تهیه نمایید و با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش به مشتریان خود این اطمینان را می دهد که خریدی با خیال آسوده داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *