شماره تماس : 58925-021

10 نکته اساسی برای بازگشایی مجدد استخر روباز

n fathizaden fathizade
111 بازدید
10نکته اساسی بازگشایی استخر

بازگشایی استخر

شروع فصل بهار و گرما، یکی از هیجان انگیزترین اوقات سال برای هر استخرداری می باشد. پس از چند ماه سرما و عدم استفاده از استخر، هوا گرمتر شده است و برای بازگشایی استخر زمان مناسبی می باشد. با وجود آنکه هوا گرم شده و آب استخر گرم می باشد، اما برای استفاده شنا کردن هنوز مناسب نیست. برای داشتن یک استخر تمیز و ایمن که آماده استفاده برای شناگران در فصل تابستان باشد، هر صاحب استخر باید تمامی تجهیزات استخر ، مواد شیمیایی مورد نیاز و سایر اقدامات لازم را انجام دهد. ساینا تصفیه آریا ، نکات بازگشایی استخر روباز را در این مقاله لیست کرده است تا این لیست را به عنوان یک راهنمای سریع و آسان برای باز کردن استخر استفاده کنید. قبل از شروع فرآیند باز گشایی استخر، توصیه می کنیم تمام مواد شیمیایی مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشید.

نکات بازگشایی استخر روباز

1. قبل از برداشتن پوشش استخر، آب اضافی را با یک پمپ خارج کنید.

اگر یک پوشش زمستانی یا یک پوشش ایمنی یا همان روکش استخر  دارید، به احتمال زیاد در طول فصل زمستان، مقدار زیادی آب و زباله روی پوشش جمع شده است. جدا کردن روکش‌های استخر زمانی که آب روی آن‌ها قرار دارد دشوار است، بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از جابجایی آن از یک پمپ درپوش شناور برای تخلیه آب از روی آن استفاده کنید. پس از این کار، بهتر است هنگام برداشتن روکش از استخر دو نفر این کار را انجام دهید، زیرا حتی با تخلیه آب، پوشش های استخر بسیار سنگین می باشند. مراقب باشید که زباله های زیادی از پوشش به داخل استخر نریزید، در غیر این صورت زمان بیشتری برا باز کردن استخر نیاز دارید. اگر مقدار کمی آب یا زباله به استخر وارد شد، نگران نباشید، زیرا استخر به زودی به طور کامل تمیز و جارو خواهد شد.

2. از پوشش استخر خود مراقبت کنید و آن را تمیز و محکم نگه دارید.

پس از برداشتن پوشش از استخر، تمیز کردن، تا کردن و نگهداری مناسب پوشش برای جلوگیری از آسیب دیدن پوشش بسیار مهم است. هنگامی که پوشش از استخر جدا شد، آن را صاف کنید و آب باقیمانده و زباله ها را پاک کنید. اجازه دهید پوشش کاملا خشک شود. قبل از تا کردن آن، کمی پودر قلیایی روی آن بپاشید تا از رشد کپک روی پوشش جلوگیری کنید. هنگام تا کردن روکش دقت ویژه ای داشته باشید تا از ترک و پارگی جلوگیری کنید. پوشش را شل تا کنید و سپس آن را در مکانی خشک و خنک مانند زیرزمین، گاراژ یا سوله نگهداری کنید. زیرا این پوشش باید هرسال استخر شما را پوشش داده و به شما کمک کند.

10 نکته اساسی برای بازگشایی مجدد استخر روباز

3. همه تجهیزات استخر را بررسی کرده و مجدد وصل کنید.

پس از بازگشای استخر روباز خود، تمامی تجهیزات استخر را که جدا کرده بودید را باید دوباره وصل کنید. این تجهیزات و لوازم استخر شامل فیلتر استخر، پمپ، سیستم گرمایش، کلرزن استخر، جاروی استخر و سایر تجهیزات استخر می باشد. هنگام اتصال تجهیزات استخر، بهتر است که همه اورینگ ها، واشرها و سخت افزارها را با یک روان کننده سیلیکونی روغن کاری کنید. این باعث می شود که تجهیزات در تمام سال به درستی کار کنند. همچنین هنگام بستن استخر، جدا کردن آنها را برای شما آسان تر می کند.

4. فراموش نکنید که دوشاخه های زمستانی را بردارید و شمع های تخلیه را جایگزین کنید.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دمای زمستان به زیر صفر می‌رسد، ممکن است ورودی/خروجی استخر را با دوشاخه‌های زمستانی تعویض کرده باشید. این شمع های لاستیکی مهر و موم بسیار محکمی را ایجاد می کنند و از آسیب لوله کشی به دلیل نشتی یا یخ در زمستان جلوگیری می کنند. ممکن است برای محافظت از کفگیر خود در برابر انبساط یخ، یک پلاگ کفگیر یا gizzmo نیز نصب کرده باشید. پس از اتصال مجدد تجهیزات خود، تمام دوشاخه های زمستانی را بردارید و ورودی ها و خروجی های استخر را در جای خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که دوشاخه های تخلیه را نیز در تجهیزات استخر خود دوباره نصب کنید. اگر سطح آب زیر کفگیر است، اکنون می توانید استخر را دوباره پر کنید.

5. حذف و جلوگیری از ایجاد جلبک و لکه های قهوه ای

در طول 6 ماه زمستان، فلزاتی مانند مس و آهن می توانند در استخر جمع شوند و باعث ایجاد لکه در دیواره استخر شوند. جدا کردن این فلزات زمانی که به غلظتی برسید، که دیوارها را لکه دار می کنند دشوار است، بنابراین بهتر است زودتر آنها را پاکسازی کنید. مقداری جلبک کش، می تواند به خنثی کردن فلزات در استخر شما کمک کند و از ایجاد لکه بیشتر بر روی دیوارها و کف استخر جلوگیری کند. همچنین به از بین بردن “آب لکه دار” که از محتوای فلز می باشد، کمک می کند.

6. تست شیمی آب(از نظر میزان کلر، قلیائیت، ph ، سختی آب)

کیت های تست آب به درک شیمی آب در حین باز گشایی مجدد استخر کمک می کند. سریع ترین و ساده ترین راه برای آزمایش آب در خانه استفاده از نوارهای تست یا کیت تست است. مهم است که قبل از افزودن هر ماده شیمیایی، ترکیب شیمیایی آب خود را آزمایش کنید، زیرا این به شما کمک می کند تا بدانید دقیقاً چه چیزی لازم است و چه مقدار ماده شیمیایی باید اضافه کنید. شیمی استخر می تواند در طول زمستان از تعادل خارج شود و قبل از شنا باید به سطح ایمن بازگردد. چه باز کردن استخر یا حفظ شیمی معمول آب، سطوح شیمیایی مناسب برای آب استاندارد کلر استخر به شرح زیر است:

  • قلیائیت کل (TA): 80 تا 120 ppm
  • میزان ph : از 7.4 تا 7.6 ppm
  • کلر (FAC): 2.0 تا 4.0 ppm
  • سختی کلسیم (CH): 200 تا 400 ppm
  • اسید سیانوریک (CYA): 30 تا 50 ppm

7. هنگام متعادل کردن آب، با قلیاییت کامل شروع کنید.

هنگامی که ترکیب شیمیایی آب خود را آزمایش کردید، وقت آن است که شروع به اضافه کردن مواد شیمیایی برای متعادل کردن آب در هنگام باز کردن استخر کنید. هنگامی که به هر فلزی در استخر پرداختید، قلیایی کل باید ابتدا متعادل شود، زیرا به نزدیک شدن سایر جنبه های شیمیایی آب به محدوده طبیعی آنها کمک می کند. این امر دستیابی به یک استخر ایمن و تمیز را بسیار آسان تر می کند. هنگامی که قلیایی کل به محدوده 80 تا 120 پی پی ام بازگشت، می توانید سایر سطوح شیمی در استخر را تنظیم کنید. برای افزایش pH، اضافه کردن سودا به افزایش آن به محدوده قابل قبولی کمک می کند. برای کاهش pH، می توانید دوباره از اسید خشک استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که کاهش سطح سختی کلسیم بسیار دشوارتر از افزایش آن است. مطمئن شوید که سطح کلسیم را زیر سطح ایده آل 400 ppm نگه دارید و در یک بار افزایش دهنده سختی بیش از حد اضافه نکنید.

8. استفاده از جاروی استخر و برس استخر

برس استخر کمک می کند استخر شما در تمام طول سال تمیزتر باشد. حتی اگر در طول زمستان از یک پوشش بر روی استخر خود استفاده کنید، ممکن است در زمان باز شدن استخر شما مقدار زیادی خاک و زباله در استخر شما وجود داشته باشد. ایده خوبی است که قبل از ضربه زدن به استخر، استخر خود را به طور کامل برس و جارو بکشید. این کار از چسبیدن هر گونه جلبک یا باکتری به دیواره های استخر جلوگیری می کند و به سیستم فیلتراسیون شما کمک می کند تا هر گونه هاگ و جلبک را از بین ببرد. با حذف آلاینده های اضافی، کلر شما می تواند کارآمدتر عمل کند. هنگام برس زدن استخر، ایده خوبی است که از انتهای کم عمق استخر شروع کنید و به سمت انتهای عمیق حرکت کنید. اگر می توانید، استخر خود را مستقیماً با جاروی استخر تمیز کنید تا فشار وارده به فیلتر استخر کاهش یابد. هنگامی که استخر را برس زده و جارو کشیدید، اجازه دهید سیستم فیلتراسیون شما یک شبه کار کند، قبل از اینکه روز بعد به استخر شوک بزنید.

9. شوک زنی برای از بین بردن باکتری ها و آلودگی ها

شوکه کردن استخر آخرین مرحله برای خلاص شدن از شر همه باکتری ها، جلبک ها، میکروب ها و سایر میکروارگانیسم ها است. بسیاری از آلاینده‌های آلی ممکن است در فصل زمستان وارد استخر شما شده باشند! برای شوک زدن به استخر خود، دستورالعمل های شوک یا سوپرکلره روی برچسب محصول شوک خود را دنبال کنید.

10. جلوگیری از جلبک در تمام فصول

برای شروع یک فصل بدون جلبک و آلودگی، توصیه می کنیم که قبل از آنکه اولین شناگر به استخر وارد شود، شروع به درمان جلبک نمائید. از محصولات ضد جلبک و شوک کننده استخر استفاده کنید و پس از آن از استخرتان استفاده کنید. این محصولات از رشد بیشتر جلبک ها جلوگیری می کنند و به تمیز، شفاف و تازه بودن استخر شما در تمام طول سال کمک می کنند. هنگامی که کنترل کننده جلبک را اضافه کردید، آخرین مرحله این است که مقداری آب را تست کرده و از سالم بودن آب استخر خود اطمینان حاصل کنید.

10 نکته اساسی برای بازگشایی مجدد استخر روباز

سخن پایانی

با طولانی شدن روزها و گرم شدن هوا، وجود استخر در خانه می توانند یک پوئن مثبت برای صاحبان خانه باشد که می توانند آن را برای فصل تابستان دوباره بازگشایی کنند. برخی از صاحبان خانه، به ویژه صاحبان خانه های جدید، ممکن است دانش محدودی در مورد نگهداری استخر در خانه داشته باشند، اما بازگشایی استخر یک کار قابل کنترل برای اکثر آنها است که خودشان انجام می دهند. دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) وارد کننده تجهیزات استخر و سونا و جکوزی می باشد که با ارائه تجهیزات و لوازم استخر با کیفیت باعث می شود تا استخر شما در زمان بازگشایی مجدد استخر نیاز به تعویض و یا تعمیر نداشته باشد و با یک بررسی کوتاه و تمیز کردن تجهیزات دوباره از آنها استفاده نمائید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت