آموزش

11 ایده ساده برای محوطه سازی استخر

۱۱ ایده ساده برای محوطه سازی استخر

محوطه سازی استخر

گاهی اوقات افراد در استخرهای خانگی خود به دنبال جذابیت و ایده هایی هستند که استخرشان را تماشایی تر کرده تا بتوانند لذت بیشتری ببرند. افراد می خواهند جلوه های تازه ای در اطراف استخرشان ایجاد کنند که نشاط آورانه و پر و جنب و جوش باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که محوطه سازی استخر کاری گران و هزینه بر می باشد. اما در این پست ما چند ایده ساده و کاربردی را خدمت شما معرفی می کنیم که هزینه چندانی هم ندارد تا جهت محوطه سازی استخرتان از آنها استفاده کنید. برخی از این ایده ها با وسایل دورریختنی که در خانه دارید و مدتهاست از آنها استفاده نکرده اید پیاده سازی می شود و برخی از ایده ها را با صرف هزینه کمی می توانید انجام دهید.

11 ایده ساده برای محوطه سازی استخر

ایده هایی که در اینجا گفته می شود انجام آنها آسان است و کمتر از یک روز به طول می انجامد و با سرعت قابل قبولی انجام می شود. بنابراین اگر در پی ایجاد فضایی جدید و شگفت انگیز برای خود و خانواده و دوستانتان هستید این مطلب را بخوانید.  یازده ایده ساده برای محوطه سازی استخر در زیر بیان شده است.

1. ریسه ها و چراغ های روشنایی در اطراف استخر

ریسه ها و چراغ های روشنایی ایده های جذابی هستند که از نظر ظاهری برای حیاط و محوطه استخر شما عالی به نظر می رسد. این چزاغ های میزان روشنایی زیادی را نیز برای استخرتان اضافه می کنند. برای تزئین حیاط خانه و محوطه استخر، چراغ های LED سفید را به جای لامپ های بزرگ انتخاب کنید. زیرا آنها سبک تر ، راه اندازی آسان تر و کارآیی بیشتری دارند. ترکیبی برنده برای نورپردازی پاسیوی شما با درخشش زیبای محیطی در طول سال و مهمتر از همه بدون بالا بردن قبض انرژی و برق مصرفی. توصیه ما به شما این است که  چراغ ها را در کنار دیوار محوطه استخر یا خانه خود، به دور از آب قرار دهید.زیرا این روش ایمن تر و سریعتر است و اکثر خطرات ناشی از چراغ های رشته ای بالای استخر را کاهش می دهد (برق گرفتگی احتمالی ، در هنگام تمیز کردن آنها را به زمین می اندازد).

2. استفاده از چراغ های LED زیر آب در استخر

آیا به دنبال روشی هستید که داخل استخرتان را زیباتر کنید، پس چراغ های استخر LED را انتخاب کنید. آنها در رنگ های متنوعی ارائه می شوند، به سرعت نصب می شوند و قبض انرژی شما را به شدت کاهش می دهند. به خصوص اگر لامپ های هالوژن یا رشته ای را جایگزین می کنید. چراغ های استخر LED دامنه ای از نورهای تیره تا روشن را منتشر می کنند. نوری که می تواند متناسب با  زمان و مناسبت خاصی باشد. خواه یک شب تابستان کنار استخر نشسته باشید و یک نوشیدنی بنوشید و یا برای صرف صبحانه در کنار آب باشید. برخی از چراغ های LED استخر حتی می توانند تغییر رنگ دهند ، که به شما در جشن گرفتن در تعطیلات کمک می کند و یا یک شنای گرم و آرام در نیمه شب را فراهم می کند.

3. قرار دادن شومینه در نزدیکی استخر

اگر به دنبال یک منبع نور ساده و مکانیکی برای استخرتان هستید، هیچ چیز طبیعی تر از قرار دادن آتش در اطراف و نزدیکی استخر نیست. که به عنوان یک منبع نور فعال است که جذابیت را دو برابر می کند. این نور جلب توجه کرده، محیط استخر را روشن می کند و حیاط را گرم کرده و افراد را در کنار خود گرم می کند.  به راستی ، چه راهی برای گرم شدن در یک شب خنک بهتر از جمع شدن در اطراف آتش است؟ آرامش بخش ، راحت و سنتی به قدمت تاریخ است. مهم نیست که در چه زمانی از سال است، وجود یک شومینه در کنار استخر محیطی عالی به استخر حیاط خانه شما می بخشد.

4. مسیر پیاده روی سنگی به استخر

آیا می خواهید راهی به جز پیاده روی چمن ها برای رسدن ه استخر خود داشته باشد؟ پس یک راهرو با سنگ درست کنید. در واقع شما یک سنگ فرش در میان چمنها و گیاهان برای رسیدن به استخرتان درست می کنید که ایده فوق العاده ای می باشد. برای این کار فقط نیاز به سنگهایی دارید که از در تا کنار استخر را با آنها سنگ فرش کنید. البته انتخاب نوع سنگ و رنگ آن کاملا سلیقه ای بوذده و به خلاقیت شما بستگی دارد.برای نمای موزائیک ، اسلب های رنگی متفاوتی را انتخاب کنید و عرض مسیر خود را با عرشه استخر مطابقت دهید.  راهروهای سنگ فرشی به شما امکان می دهد فقط در عرض چند دقیقه زیبایی و ظرافت روستایی را به حیاط خانه خود بیفزایید. همچنین آنها به تمیز نگه داشتن عرشه استخر و آب کمک می کنند.

۱۱ ایده ساده محوطه سازی استخر

5. باغ سنگ رودخانه ای اطراف استخر

اگر می خواهید فضای سبز استخر خود را پر کنید و فعلا نمی توانید از گیاهان و گلها استفاده کنید، ما ایده باغ سنگ رودخانه ای را به شما پیشنهاد می دهیم. برای این کار شما نیاز دارید تا چند کیسه سنگ رودخانه جمع آوری کرده و بستر خاک را با آنها بپوشانید. نقطه قوت اصلی باغ های صخره ای کنتراست ساکت و در عین حال تاثیرگذاری است که به حیاط خانه شما می بخشد. برای باغ صخره ای خود یک نقطه واحد انتخاب کنید، یا یک مرز برجسته از سنگ های رودخانه در اطراف عرشه استخر خود ایجاد کنید.

6. کاشت باغچه هایی با گلدان های بازیافتی در اطراف استخر

آیا می خواهید در اطراف استخرتان از گل استفاده کنید اما گلدان ندارید. پس این ایده جذاب را بخوانید. شما می توانید از لاستیک های فرسوده که در انبار خانه هایتان قرار دارد استفاده کنید که گزینه مناسبی برای استفاده به عنوان گلدان می باشد. اگر میخواهید لاستیک های ماشینتان را تعویض کنید، پس این یک فرصت ایده آل برای شماست تا از لاستیک های قدیمی به عنوان گلدان برای ایجاد باغچه های بازیافتی کنید. لاستیک ها را برداشته و آنها را رنگ کنید و روی هم قرار دهید. اکنون تنها نیاز به خاک و گیاه دارید و سلیقه و خلاقیت در انتخاب گیاه با خودتان است.

7. افزودن گیاهان بلند و برجسته در اطراف استخر

احتمالا شما تعدادی درخت و گیاه بلند در حیاط خود دارید. پس چراتصمیم نمیگیرید تعدای بیشتر بیافزایید و حیاط استخرتان را زیباتر کنید. گیاهان کنار استخر بافت های سرسبز و رنگی و شادابی را به شما می بخشند که آرامش خاصی به استخر شما می بخشد. گویی در فرار از جزیره خصوصی خود هستید. اما لازم نیست که با یک باغ کامل کار را شروع کنید. بلکه می توانید، گیاهان کاملا آفتاب گیر که برگ زیادی نمی ریزند را انتخاب کنید. زیرا نگهداری آنها آسان است و حداقل زباله را تولید می کند. برخی از بهترین گیاهان محوطه سازی استخر شامل:

  • درختان نخل
  • بلوط زنده
  • آلوئه ورا
  • آگاو اختاپوس
  • جاستیا قرمز
  • گریه dalea

8. چمن های زینتی اطراف استخر

اگر در اطراف استخرتان از ایده باغ صخره ای استفاده کرده اید، پس برای تعادل بخشیدن به آن نیاز به چمن های زینتی دارید که یک انتخاب عالی است. آنها خنثی و در عین حال چشم نواز هستند و انعطاف پذیر بوده و استفاده از آنها در هرجایی مناسب است. می توانید آنها را در کنار یکدیگر کاشته یا اینکه در سر تاسر محوطه استخر خود در هر کجا دوست داشتید قرار دهید.

9. مبل های پالتی در اطراف استخر

آیا می خواهید در اطراف استخرتان مبلمان قرار دهید اما بودجه کافی برای اینکار را ندارید. پس می توانید از پالتهای چوبی بازیافتی که در کف انبارها، فروشگاه های نجاری و غیره می بینید استفاده کنید. آنچه که در این ایده عالی به نظر می رسد آزادی عملی است که شما دارید. برای درست کردن مبلمان می توانید دو عدد پالت را روی هم قرار داده تا یک میز درست کنید و برای یک نیمکت آنها را برش دهید و کنار هم قرار دهید. مقداری رنگ برای آنها استفاده کنید و از بالشتک هایی روی مبل استنفاده کنید. یک ایده ساذده و ارزان بای درست کردن مبلمان در اطراف استخر.

۱۱ ایده ساده محوطه سازی استخر10. گیاهان و پرچین ها جهت ایجاد حریم خصوصی در استخر

در استخر خود به کمی حریم خصوصی نیاز دارید ، اما بودجه لازم برای تماس با سازندگان حصار را ندارید؟ پس می توانید به جای آن یک دیوار محرمانه از شاخ و برگ ایجاد کنید. دیواری از درختان یا بوته ها ترکیبی عالی از دکوراسیون و حریم خصوصی را به وجود می آورد. در اینجا چند درخت ، گیاه و درختچه خوب برای محافظت از حریم خصوصی آورده شده است:

  • صنوبر نروژ
  • صنوبر آبی کلرادو
  • Green Giant Arborvitae
  • زمرد سبز Arborvitae
  • بامبو

11. تخت گل روشنایی طنابب در باغچه استخر

اگر در کنار استخرتان دارای باغچه بوده اید. پس می توانید برای زیبای باغچه و محوطه استخر از چراغ های طنابی استفاده کنید. این چراغ ها را در لبه ها داخلی مرز باغچه قرار دهید. با این افزودنی ساده ، باغ شما نه تنها جذاب تر به نظر می رسد ، بلکه شب نیز بیشتر به چشم می آید. و این حال و هوای کاملاً جدیدی به محل زندگی شما در حیاط خانه می دهد.

نکته پایانی

قبل از شروع به محوطه سازی استخر باید چند کار را اهیید که عبارتند از:

 • عرشه استخر خود را تمیز کنید.
 • چمن ها و سبزه های اطراف استخرتان را هرس کرده و مرتب کنید.
 • علف های هرز اطراف گلها و گیاهان را خارج کنید.
 • گیاهان پژمرده و خشک شده را از اطراف استخرتان جمع آوری کنید.

بعد از انجام کارهایی که گفته شد می توانید شروع به پیاده سازی ایده های جذاب بیان شده کنید. ساده ترین راه برای شروع محوطه سازی در استخر کاهش است. یعنی از شر همه چیزهایی که نیاز به حضور آنها نیست خلاص شوید. زمانی که شما حیاط خانه یتان را خلوت می کنید و از شر آشغالها خلاص می شوید، میتوانید جا برای پیاده سازی ایده های مختلف را داشته باشید و فرصت های جدیدی برای تزئین حیاط خانه پیدا خواهید کرد. و احتمالاً چند مورد خواهید یافت که می توانید از آنها استفاده کنید. دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) در پست هایی که قرا می دهد ایده ها و روشهای متفاوتی از آنچه که می خواهید را تا استخری زیبا و تمیز داشته باشید خدمتتان ارائه می دهد. منتظر شنیدن نظرات سازنده شما خوانندگان گرامی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *