آموزش

21 اشتباه رایج در نگهداری استخر

21 اشتباه رایج نگهداری استخر

اشتباهات رایج در نگهداری از استخر

نگهداری از استخر از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورتی که در نگهداری از استخر کوتاهی کنید، بنای استخر و تجهیزات استخر دچار آسیب شده و حتی ممکن است از بین برود. دارندگان استخر هر از گاهی در نگهداری از استخر دچار اشتباهاتی می شوند. برخی از این اشتباهات عوافب کمی دارد و برخی از آنها مستلزم پرداخت هزینه و وقت می باشد و گاهی نیز سلامتی افراد را تهدید می کند. اما آنچه در اینجا دارای اهمیت است، یادگیری این اشتباهات و نحوه اصلاح آنها می باشد. که ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید. اما حتی مهمتر این است که بدانید شما مرتکب این اشتباهات می شوید یا نه. اگر اینگونه باشید ، هنگام رسیدگی به استخر خود کارهای بیشتری را باید انجام دهید. بنابراین ، در این پست ، به بررسی رایج ترین اشتباهات در نگهداری استخر و نحوه اصلاح آنها می پردازیم. 21 اشتباه رایج نگهداری از استخر را در زیر بیان می کنیم و راه حل های حل مشکلات را نیز بیان می کنیم.

21 اشتباه در نگهداری استخر

1. شوک دادن مستقیم به آب استخر

یکی از رایج ترین اشتباهات در نگهداری از استخر، افزودن شوک به صورت مستقیم به استخر می باشد. زمانی که شما شوک دهنده را که به صورت پودر یا گرانول می باشد مستقیما به استخر اضافه می کنید، مقدار زیادی از آن به صورت مستقیم وارد استخر شده و در ته استخر ته نشین می شود. زمانی که این اتفاق رخ می دهد، شوک به درستی در آب جریان پیدا نمی کند و باعث می شود تا تاثیر بسیار کمتری داشته باشد. علاوه بر آن ته نشین شدن این ماده در ته استخر باعث ایجاد لکه های دائمی در کف و دیواره استخر می شود. اما برای حل این مشکل چه باید کرد؟

  • راه حل: شوک دهنده استخر را ابتدا در یک سطل 5 گالنی آب گرم حل کنید و سپس به استخر اضافه کنید. در این صورت شوک دهنده به طور مساوی در کل استخر پخش می شود و همچنین از ایجاد لکه در دیواره استخر جلوگیری می کند.

2. برس نزدن استخر

برس زدن استخر از نزدن آن مفیدتر است. و این به عادات شما بستگی دارد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که هر چه عمل برس زدن کمتر انجام شود، رسوبات و آلودگی های بیشتری بر روی دیواره و کف استخر قرار می گیرد. و هرچه این آلاینده ها در آب استخر شما بیشتر شوند، آب کثیف تر شده و نیاز به مواد شیمیایی برای تمیز کردن آن بیشتر می شود.

توجه: صاحبان استخر، تا زمانی که استخر کثیف نشده آنرا برس نمی زنند که از نظر تئوری، منطقی است. 

اما در استخرها، آلاینده هایی مانند جلبک و هاگ ها می توانند با سرعت زیادی روی دیواره های استخر رشد کرده و یک لایه نازک که به سختی قابل مشاهده است، ایجاد می کند. بنابراین اگر کثیف هم به نظر نرسد، احتمالا این جلبک ها و هاگ ها بر روی دیواره های استخر موجود می باشد. هر چه زمان بیشتری بگذرد، این آلاینده ها افزایش یافته و آلودگی بیشتری را ایجاد می کنند. اما راه  حل چیست؟

  • راه حل: حداقل هفته ای یک بار استخر خود را بس بزنید تا آلاینده ها  پاک شده و تصفیه بهتر انجام گیرد. برس زدن استخر بیش از 10 دقیقه طول نمی کشد ، اما باعث صرفه جویی در ساعت شما در کار تعمیر و نگهداری می شود. بنابراین از این قسمت ساده ، اما موثر در نگهداری استخر صرف نظر نکنید. هنگام مسواک زدن استخر ، این قسمت ها را  فراموش نکنید:
   • پله ها
   • پشت نردبان
   • گوشه ها
   • دیوارها

3. استفاده از پاک کننده های نامناسب برای از بین بردن جلبک

برای از بین بردن جلبک ها و رنگ سبز استخر، می توانید از پاک کننده های اتوماتیک استفاده نمایید. اما این یک روش نادرست می باشد. تمیز کننده های اتوماتیک استخر، بافشار در استخر شما حرکت کرده و بقایای و آلودگی ها را در یک کیسه مشبک جمع می کنند ، دیواره ها و کف را جارو می زنند. تقریبا می توان گفت استفاده از جاروهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در هر شرایطی عالی است. اما در این مورد استفاده از آن اشتباه است. و تنها وقت شما تلف می شود. دلیل این امر نیز کیسه های مشبک جمع آوری آلاینده ها و آلودگی ها می باشد که متاسفانه برای نگهداری جلبک ها اصلا مناسب نمی باشد. اما راحل چیست؟

  • راه حل: برای پ  سازی استخر سبز، از جاروبرقی دستی یا شوینده سمت مکش استفاده کنید. می توانید هرکدام را مستقیماً به اسکیمر خود متصل کنید و در سطح استخر خود بکشید و دیواره ها و کف استخر را پاکسازی کنید. وقتی صحبت از پاکسازی جلبک ها می شود ، فیلتر استخر شما بسیار موثرتر از کیسه مش است.

21 اشتباه رایج در نگهداری استخر

4. عدم آزمایش هفتگی آب استخر

اگر شما در حفظ تعادل آب خود مهارت دارید ، ممکن است فکر نکنید که آزمایش منظم همه موارد ضروری است. اگرچه می توانید تا حدی با آن کنار بیایید ، عواقب آن بسیار بیشتر از پاداش است. وقتی آب خود را هفتگی آزمایش نکنید ، به pH ، قلیایی ، سختی کلسیم و ضدعفونی کننده زمان بیشتری می دهید تا از تعادل خارج شوند. همچنین به آلودگی ها زمان بیشتری برای ورود به استخر داده می شود و آن را کثیف می کند. اما این امر چه تأثیری بر شما به عنوان مالک استخر دارد؟ خوب ، به محض این که برای آزمایش آب خود و افزودن مواد شیمیایی بروید ، متوجه می شوید که تعادل آب استخر از بین رفته است. و وقتی این اتفاق می افتد ، باید یک دسته مواد شیمیایی اضافه کنید تا همه چیز به حالت طبیعی برگردد – مواد شیمیایی بسیار بیشتر از آنچه که اگر 7 روز زودتر آزمایش می کردید ، لازم است.

بنابراین گرچه ممکن است استراتژی آزمایش گاه به گاه آب استخر در کوتاه مدت کارساز باشد ، اما در نهایت در طولانی مدت هزینه های بیشتری برای شما در مورد مواد شیمیایی دارد. این یک روش مطمئن برای ایجاد سایش و فشار بیشتر بر تجهیزات شما است ، زیرا عدم تعادل آب در صورت عدم تصفیه منجر به خوردگی  می شود.

  • راه حل: حداقل اگر یک بار در هفته 2-3 بار آب خود را آزمایش کنید. استفاده از کیت تست دقیق ترین حالت را دارد. این به کوچک نگه داشتن تنظیمات شیمیایی کمک می کند ، بنابراین در عرض چند هفته تمام مواد شیمیایی استخر از بین نمی رود. همچنین تمیز نگه داشتن استخر شما را آسان می کند ، زیرا انجام تنظیمات کوچک یک یا دو بار در هفته زمان کمتری نسبت به تعمیر استخر سبز در هر ماه دارد.

5. عدم استفاده از پمپ و فیلتر استخر به اندازه کافی

این تصور که با استفاده کمتر از فیلتر، در هزینه صرفه جویی می کنید یک تصور کاملا نادرست است. در حقیقت ، عدم کارکرد کافی پمپ فیلتر شما اغلب مشکلات بیشتری را نسبت به حل آن ایجاد می کند. از جریان آب ضعیف و مواد شیمیایی با گردش ضعیف گرفته تا فیلتراسیون بی اثر و افزایش آلاینده ها. و همه اینها منجر به صرف هزینه بیشتر در لوازم و مجبور شدن دو بار فیلتر برای دو بار تمیز کردن عمیق می شود. و در نتیجه باعث می شود استخر شما با سرعت بیشتری کثیف شود.

  • راه حل: با این کار ، به فیلتر خود کمک می کنید تا کار خود را در حد امکان انجام دهد. که همچنین با گردش خون و سالم بودن زندگی شما را بسیار آسان می کند.فیلتر استخر خود را حداقل 8 ساعت در روز اجرا کنید. این زمان کافی است که اکثر استخرها 1-2 چرخه کامل را انجام می دهند ، این بدان معنی است که تمام آب استخر از فیلتر عبور می کند.

نکته حرفه ای: برای صرفه جویی در هزینه های انرژی ، فیلتر خود را شبها در ساعات غیر اوج روشن کنید.

6. عدم توجه به سختی کلسیم

سختی کلسیم چیزی است که میزان نرم یا سخت بودن آب شما را در اثر لمس کنترل می کند. همچنین بر وضوح آب تأثیر می گذارد. فراموش كردن افزودن كلر به مدت یك هفته ، تأثیر سریع و قابل ملاحظه ای بر تمیزی استخر شما دارد. اما فراموش کردن بررسی و تنظیم سختی کلسیم حتی برای دو هفته تأثیر چندانی ندارد. به این دلیل که سختی کلسیم چیزی است که به تدریج تغییر می کند. اما وقتی سرانجام خیلی زیاد (یا کم) شود ، می تواند صدمات زیادی وارد کند. سختی زیاد کلسیم منجر به تجمع کلسیم می شود ، که استخر شما را کثیف می کند و لوله ها و تجهیزات شما را با مقیاس بندی مسدود می کند. سطح سختی کلسیم پایین باعث اچ می شود ، این زمانی است که آب شروع به “خوردن” کلسیم از هر جا می کند. اغلب ، این خود استخر شنا است – استخرهای بتونی سرشار از کلسیم هستند.

  • راه حل: سطح سختی کلسیم خود را حداقل یک بار در هفته آزمایش و تنظیم کنید. سختی کلسیم استخر خود را بین 200 تا 400 ppm حفظ کنید. هرچه عدد کمتر باشد ، آب نرمتر می شود. نگه داشتن سختی کلسیم در سطح مناسب به نفع شما و کیف پول شماست. با اجتناب از جرم گیری کلسیم و اچ ، عمر سیستم و تجهیزات استخر خود را طولانی می کنید. سطح سختی مناسب کلسیم آب شما را نرم کرده و از خشک شدن پوست محافظت می کند. بنابراین وقتی میزان سختی کلسیم استخر شما خیلی کم است ، کلرید کلسیم را برای بالا بردن آن اضافه کنید. و اگر خیلی زیاد شد ، آب خود را رقیق کنید تا دوباره پایین بیاید.

7. نادیده گرفتن اجسام جامد محلول در استخر(نادیده گرفتن سطح tds)

تا به حال به این فکر کرده اید که تمام ریزگردهای خاک ، برگ ، مو ، اشکالات ، شاخه ها ، آنزیم ها ، لخته ها و سایر مواد جامد کجا می روند؟ برخی توسط فیلتر جداسازی می شوند. اما بقیه آن به مرور زمان در آب شما حل می شود.سطح tds مقدار ماده جامدی که در آب شما حل شده است، می باشد. وقتی سطح tds از 1000 ppm بالاتر رفت ، شیمی استخر تحت تأثیر قرار می گیرد. علائم هشدار دهنده اولیه شامل تقاضای کلر ، شکوفایی جلبک ها ، لک شدن و پوسته پوسته شدن است.به محض اینکه سطح tds شما به 1000 ppm نزدیک شود ، مهم است که برای جلوگیری از کار اضافی و سالم نگه داشتن آب اقدام کنید.

  • راه حل: سطح tds خود را حداقل یک بار در هفته اندازه بگیرید و آن را زیر 1000 ppm نگه دارید. زمانی که سطح tds بالاست، آب خود را رقیق کنید تا پایین بیاید. لازم نیست نگران پایین بودن سطح tds باشید ، زیرا به این معنی است که مواد جامد کمتری در آب شما حل می شود.

21 اشتباه رایج در نگهداری استخر

 

8. افزودن کلر یا شوک در طول روز

اهمیت زیادی ندارد که چه زمانی به استخر خود کلر اضافه کنید، اما بهتر است، از افزودن کلر به استخر در طول روز اجتناب کنید. زیرا آفتاب به سرعت کلر استخر را از بین می برد و کلر قبل از ضدعفونی کردن آب استخر از بین رفته است. در حالی که بیشتر کلر برای محافظت در برابر نور خورشید با تثبیت کننده تزریق می شود ، افزودن آن به آب در روز، کلر شما را بدون ثبات ، بسیار کمتر کارآمد و راحت تر می سوزاند. در واقع خورشید می تواند بیش از نیمی از کلر اضافه شده در طول روز را “بخورد”.

  • راه حل: کلر را شب هنگام به استخر خود اضافه کنید و در صورت لزوم تنظیمات کمی در روز انجام دهید. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، به کلر خود این فرصت را می دهید تا یک شب قبل از بیرون آمدن خورشید به طور کامل در آب شما گردش کند. این به ماندگاری بیشتر آن کمک می کند و به نوبه خود، موثرتر کار می کند.

9. اضافه کردن شوک استخر به طور مستقیم به اسکیمر

افزودن شوک دهنده یا کلر به اسکیمر استخر، باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی منفجره در لوله ها و کلرساز اتوماتیک می شود. زمانی که مقدار زیادی شوک استخر با آب تماس پیدا کند، این ترکیب گاز و بخار تولید می کند. در محیط باز این موضوع مسئله ای ندارد اما در یک محیط بسته مانند لوله ها یا کلرساز آب نمک، این واکنش می تواند فشار کافی ایجاد کند تا باعث انفجار کوچکی شود. در این زمان برای مقابله، شما خسارت زیادی را متحمل خواهید شد. این روش ممکن است کمی سریعتر باشد، اما ارزش این را ندارد که تجهیزات ایمنی و استخر خود را به خطر بیندازید.

  • راه حل: استخر خود را با استفاده از روش سطلی که قبلاً توضیح داده شد شوکه کنید. زیرا این روش ایمن تر، هوشمندتر و موثرتر است.

10. عدم استفاده از شبکه در اسکیمر

به طور معمول ،اسکیمر شما همه بقایای کوچک شناور روی سطح آب شما، مانند اشکالات ، برگ ها و شاخه ها را جمع می کند. اما متأسفانه، بیشتر این آلودگی ها شکسته می شوند و از سوراخ های سبد و داخل فیلتر شما عبور می کنند.

  • راه حل: با بستن جوراب به دور سبد اسکیمر یک شبکه اسکیمر درست کنید تا تصفیه دقیق تر و راحت تر شود. این شبکه محافظ اضافه در دور سبد اسکیمر شما، بیش از دو برابر توانایی فیلتراسیون آن را دارد. اکنون ، به لطف این شبکه ها، هر چیزی که از سوراخ های سبد فرو برود ، در آن باقی می ماند.

11. شست وشوی زیاد فیلتر استخر

باید بگوییم یکی از رایجترین اشتباها در نگهداری استخر،شستشوی بیش از اندازه مخزن تصفیه فیلتر است.مخزن فیلتر محل نگهداری شن و ماسه یا خاک دیاتومه است. نیازی نیست که فیلتر استخر را به دفعات زیاد شست و شو دهید. اگر در طول ماه بیش از دو بار این کار را انجام می دهید ، احتمالاً خیلی زیاد است. شستشوی زیاد باعث هدر رفتن آب می شود و از قضا باعث می شود فیلترهای شنی کارایی کمتری داشته باشند زیرا وجود کمی آلودگی در شن و ماسه چیز خوبی است.

  • راه حل: فیلتر خود را فقط در مواقعی شستشو دهید که فشار سنج به حداقل 10 psi بیش از فشار اولیه برسد. این باعث کاهش اتلاف آب و اطمینان از شستشوی مجدد فیلتر فقط در حد ضرورت می شود.

12. فراموش کردن تنظیم قلیائیت و pH آب استخر

قلیایی بودن به عنوان یک تثبیت کننده برای PH عمل می کند و به آن اجازه می دهد تا مدت زمان بیشتری متعادل بماند. و PH همان چیزی است که کلر شما را به تعبیری “تثبیت” می کند. وقتی سطح pH خیلی زیاد یا کم باشد ، کلر به خوبی کار نمی کند. و درنهایت به مقدار بیشتری از آن احتیاج خواهید داشت که به زودی به هدر می رود. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا هدر رفتن مواد شیمیایی را متوقف کنید و از کلر خود بیشتر استفاده کنید؟

  • راه حل: هنگام ایجاد تعادل در آب ، ابتدا قلیایی بودن را برای pH پایدارتر تنظیم کنید. این در وقت شما صرفه جویی می کند و متعادل سازی سایر مواد شیمیایی را بسیار آسان می کند.میزان قلیائیت کل خود را در سطح بین 80 تا 120 ppm تنظیم کنید. سپس  pH خود را روی 7.4 – 7.4 تنظیم کنید.

13. عدم تست قلیایی استخر

تنظیم آخرین حالت قلیایی به PH شما امکان افزایش یا کاهش می دهد، و در صورت بروز این امر ، کلر به درستی کار می کند. بنابراین اگر تصمیم دارید آخرین قلیایی بودن را تنظیم کنید ، در اصل با pH خود بازی می کنید. که دستیابی به سطح pH ثابت و مناسب را دشوارتر می کند.

  • راه حل: قبل از هر چیز دیگری قلیائیت کلی استخر خود را تنظیم کنید.

14. جارو نکردن سطح استخر

اگر شما تمام مهارت های نگهداری از استخر را بلد باشید و انجام دهید، اما سطح استخرتان را جارو نزنید. متوجه می شوید که تمام بقایای ریز در سطح استخرتان به داخل آب ریخته می شود. این آلاینده ها می تواند شامل،‌ لایه های سبک خاک ، شن و ماسه و تکه های برگ و علف های هرز خرد شده باشد. این به معنی آلودگی بیشتر ، آب کثیف تر و استفاده از مواد شیمیایی بیشتر است. اما راه حل را با هم میخوانیم.

  • راه حل: برای سهولت کار ، عرشه را بخشی از استخر خود بدانید و هفته ای یک بار آن را جارو کنید. زیرا هر آنچه روی آن نشسته است ، از دانه های ریز شن و خاک گرفته تا برگ و لفافه های ریز ، اگر پاک نشود وارد استخرتان می شود. یک عرشه استخر تمیز باعث ایجاد استخر حتی تمیزتر می شود. همچنین به معنای نگهداری کمتر استخر است که همیشه یک امتیاز مثبت است.

 

15. استفاده نکردن از پوشش در صورت عدم استفاده از استخر

استخرهای روباز لزوما استخرهای بدی نیستند. بلکه استخرهایی کاملا جذاب و زیبا هستند. یک استخر روباز در زیر نور آفتاببسیار جذاب به نظر می رسد. اما با این اوصاف یک مشکل اساسی در این استخرها وجود دارد: استخر روباز همه چیز را به راحتی جذب می کند. این استخرها آلودگی را به راحتی جذب کرده و آب و گرما را به سرعت از دست می دهند. اما راه حل آن چیست؟

  • راه حل: استخر خود را شب و هر زمان که از آن استفاده نمی کنید ، بپوشانید. سرپوشیده نگه داشتن استخر کاملاً شبیه پوشاندن یک قابلمه آب جوش است. گرما را قفل نگه می دارد ، تبخیر را به شدت کاهش می دهد و از ورود آلودگی ها و کثیف شدن آب جلوگیری می کند. بنابراین با پوشاندن استخر خود ، می توانید:
   • جلوگیری از اتلاف گرما و بهبود بهره وری گرمایش
   • جلوگیری از ورود آلودگی ها به داخل آب
   • کاهش تبخیر آب و مصرف کم آب و سازگاری با محیط زیست

16. تمیز نکردن فیلتر اغلب به اندازه کافی

قبل از اینکه زمان تمیز کردن و تعویض آن فرا برسد ، چند بار می توانید یک فیلتر را شستشو دهید؟ این سوالی است که بسیاری از صاحبان استخر می پرسند. گاهی تشخیص آن دشوار است. اما اگر این کار را به اندازه کافی انجام ندهید ، در این صورت با استخر کثیف تر و ساییدگی بیشتر تجهیزات خود روبرو خواهید شد. آلودگی فیلتر باعث افزایش PSI ، کارآمدی کمتر فیلتر و فشار بیشتر بر پمپ می شود.

  • راه حل: برای اینکه بدانید چه زمانی فیلتر خود را تمیز یا تعویض کنید ، به دنبال این علائم گویا باشید:
   • افزایش غیر طبیعی psi
   • بازگشت آلاینده ها از جتهای برگشتی
   • سخت تر شدن متعادل سازی آب
   • کثیف ماندن کارتریج های فیلتر
   • کاهش عمر رسانه های فیلتر(استفاده از شن و ماسه در هر 3 تا 6 ماه یکبار در فیلتر شنی، تعویض کارتریج در هر 6 الی 24 ماه یکبار، شبکه های دیاتومه هر 1 الی 2 سال)

17. بوییدن کلر و فکر کردن استخر مقدار زیادی از آن را دارد

استشمام بوی کلر کاملاً خلاف آنچه تصور می کنید به این بدان معنا است که به مقدار بیشتری کلر نیاز است. آنچه به مشام شما می رسد، کلرآمین ها هستند که آلاینده هایی هستند که قبلاً اکسید شده اند. بنابراین اگر بوی کلر در هوا وجود دارد ، آب شما نیاز به توجه دارد.

  • راه حل: اگر بوی کلر را حس کردید ، سطح کلر خود را آزمایش کنید و آن را بین 3 تا 5 ppm نگه دارید.

18. عدم سرویس هیتر یا پمپ استخر

سیستم گرمایشی استخر شما باعث می شود استخر شما در تمام طول سال قابل استفاده باشد.هیتر یا پمپ حرارتی، در هنگام پاییز وقتی دمای هوا کاهش می یابد آب استخر را گرم می کند و همچنین برای شنای شبانه در تابستان آب استخر را متناسب می کند. اما اگر سسیستم گرمایشی شما از کار بیفتد، در تمام طول سال استخر شما بلا استفاده شده و کارایی خود را از دست می دهد و دیگر هیچ گرمای درخواستی وجود ندارد. همچنین اگر پمپ شما خراب شود ، کل استخر شما “از کار افتاده” است. از آنجا که پمپ و بخاری استخر شما از تجهیزات استخر بسیار مورد استفاده شما هستند ، با سرعت بیشتری فرسایش را تجربه می کنند و اگر برای مدت طولانی بدون سرویس باقی بمانند خراب می شوند. اما اگر بلافاصله خراب نشوند ، ساییدگی و پارگی اضافی همچنان باعث افت کارایی می شود که در نهایت هر ماه هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

  • راه حل: تجهیزات استخر خود را برای کاهش مصرف انرژی و عملکرد بهتر سرویس کنید. سرویس دهی هیتر و پمپ استخر یک بار در سال بسیار مقرون به صرفه تر است. بعلاوه ، هنگامی که تجهیزات استخر خود را سرویس می کنید ، در اوج عملکرد کار می کند و بهترین بازده انرژی را ارائه می دهد. این کمک می کند تا قبض های انرژی شما به طور مداوم پایین باشد ، که این یک امتیاز مثبت دیگر است.

 

19. فراموش کردن افزودن مواد شیمیایی زمستانی هنگام بستن استخر

زمانی که می خواهید استخر خود را ببیندید یا برای مدت زمانی از آن استفاد کنید، افزودن مواد شیمیایی مناسب می تواند هنگام باز شدن مجدد تفاوت زیادی ایجاد کند. متعادل سازی آب قبل از بسته شدن یک ضرورت است. اما اگر تمیزترین آب ممکن را می خواهید،باید چند کار انجام دهید. در حالی که استخر شما بسته است ، زمان زیادی برای جمع شدن هاگ ها و جذب آب استخر وجود دارد. بنابراین راه حلی را باید جست و جو کرد.

  • راه حل: هنگامی که استخر خود را برای بازگشایی بعد از مدتی، این مواد شیمیایی زمستانی را اضافه کنید:
   • برای کنترل و جلوگیری از جلبکهای استخر جلبک اضافه کنید
   • برای کنترل تجمع فلز و جلوگیری از ایجاد لکه ، یک گیرنده فلزی اضافه کنید
   • برای جلوگیری از رنگ آمیزی آلی و تفاله های خط آب ، آنزیم اضافه کنید

20. عدم استفاده از جارو برقی در استخر یا استفاده اشتباه

جارو کردن استخر همانقدر منطقی است که جارو برقی کشیدن اتاق خانه شما منطقی است. آلودگی ها را از بین می برد و فضایی را که قرار است زمان زیادی را در آن بگذرانید را تمیز و سالم حفظ می کند. بسیاری از دارندگان استخر به خوبی اهمیت این موضوع را می دانند اما هنوز هم جاروبرقی کردن استخر خود را به تعویق می اندازند. همانطور که می دانید تمیز کردن دستی باعث افزایش استفاده از مواد شیمیایی، صرف وقت و هزینه بیشتر می شود.  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تنها قسمت کثیف استخر خود را جارو می کنند، ممکن است بخواهید از روش های دیگری استفاده کنید. گرچه به نظر می رسد این کار برای تمیز کردن در حال حرکت کارآمدتر است ، اما تمام کارهایی که انجام می دهد انتشار آلودگی هایی است که نمی توانید مشاهده کنید و به آنها کمک می کند تا بیشتر ساخته شوند. و تمام آنچه انجام می دهد این است که مواد شیمیایی شما را بخورد و آب شما را کثیف کند.

  • راه حل: حداقل هفته ای یک بار استخرتان را جاروبرقی کنید تا از اتلاف وقت و مواد شیمیایی جلوگیری کنید. ما توصیه می کنیم یک برنامه مراقبت از استخر تهیه کنید و جاروبرقی خود را در آخر هفته انجام دهید. به این ترتیب شما همواره اول هفته خود را با یک استخر تمیز شروع می کنید. هنگام جاروبرقی ، از همان استراتژی استفاده کنید که در هنگام چمن زنی چمن خود استفاده می کنید.

 

21 اشتباه رایج در نگهداری استخر

21. در هنگام اتمام مواد شیمیایی ، از نگهداری مواد شیمیایی استخر غافل شوید

زمان هایی وجود دارد که مواد شیمیایی استخر شما، تمام شده است و شما وقت رفتن به فروشگاه و تهیه مواد شیمیایی را ندارید. این اتفاق برای بسیاری لاز استخرداران ممکن است اتفاق بیفتد. در نتیجه تصمیم میگیرند که از روشهای زیر استفاده کنند:

 • با باقی مانده موادی که دارند استخر را تمیز می کنند.
 • از مواد شیمیایی جایگزین، برای متعادل نگه داشتن آب استخر استفاده می کنند.

اگر مورد اول را انتخاب کنید ، نتیجه نهایی معمولاً کثیف تر و حتی تعادل آب را بر هم می زند. اما بداهه سازی با مواد شیمیایی جایگزین، می تواند به شما در حفظ تعادل آب کمک کند.

  • راه حل: برای تعادل و تمیز کردن آب استخر خود، می توانید از این محصولات معمول خانگی استفاده کنید:
   • سفید کننده (جایگزین کلر): میزان کلر را تا 2 ppm افزایش می دهد.
   • جوش شیرین: 1 پوند pH را به میزان 2 و قلیائیت را به  میزان 7 ppm افزایش می دهد(در یک استخر 10 هزار گالنی).
   • ویتامین C: برای از بین بردن لکه های فلزی و آلی

در پایان

به طور خلاصه می توان گفت که 21 اشتباه رایج در نگهداری استخر، که باعث آسیب به تجهیزات استخر می شود، عبارتند از:

 • شوک را مستقیماً به آب استخر خود اضافه کنید
 • فراموش کردن مسواک زدن
 • استفاده از نوع اشتباه پاک کننده اتوماتیک استخر
 • هفتگی آب استخر را آزمایش نمی کنید
 • پمپ فیلتر خود را به اندازه کافی کار نمی کند
 • نادیده گرفتن سختی کلسیم
 • نادیده گرفتن سطح مواد جامد محلول در استخر
 • افزودن کلر یا شوک در طول روز
 • شوک استخر را مستقیماً به کفگیر استخر اضافه کنید
 • عدم استفاده از هک جوراب کفگیر DIY
 • شستشوی مجدد فیلتر شما خیلی زیاد است
 • فراموش کردن برای تنظیم قلیائیت کل و pH
 • تنظیم آخرین قلیایی بودن
 • هرگز عرشه را جارو نکنید
 • استخر بدون استفاده از استخر را ترک کنید
 • تمیز نکردن فیلتر به اندازه کافی
 • بوییدن کلر و فکر کردن در استخر مقدار زیادی از آن را دارد
 • سرویس بخاری یا پمپ استخر خود را
 • فراموش کردن افزودن مواد شیمیایی زمستانی هنگام بستن استخر
 • جاروبرقی نادرست ، یا اصلاً نیست
 • در هنگام تمام شدن مواد شیمیایی ، از غفلت از نگهداری مواد شیمیایی غافل شوید

دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) به شما پیشنهاد می دهد، برای جلوگیری از این اشتباهات هنگام نگهداری از استخر، می توانید از اتوماسیون استخر استفاده کنید. اتوماسیون استخر راه حل بسیاری از کارهای خسته کننده با داشتن یک استخر است. با اتوماسیون استخر می توانید:

 • پمپ خود را به صورت خودکار بر اساس یک برنامه ، یا هر زمان که سرد می شود ، کار کنید
 • بخاری استخر خود را روشن و خاموش کنید.
 • استخر خود را به طور خودکار تمیز کرده و کلر را با یک مولد آب نمک کنترل کنید
 • از راه دور مواد شیمیایی استخر را با Phin اندازه گیری کنید
 • اگر فراموش کردید که پمپ و بخاری خود را طبق برنامه کار کنید ، استخر شما آسیب می بیند و انرژی بیشتری صرف می کنید تا همه چیز مرتب شود. بنابراین برای سهولت کار از اتوماسیون استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *