شماره تماس : 58925-021

انواع جکوزی پیش ساخته

lastweb-hiwlastweb-hiw
2,742 بازدید
انواع جکوزی پیش ساخته

تاریخچه جکوزی

جکوزی نام یک شرکت آمریکایی می باشد که در سال ۱۹۱۵ تاسیس شده است. اولین محصول این شرکت وان حمام به جت های آب ماساژ دهنده بود. بنیانگذاران این شرکت، برادران جکوزی بوده اند که در حدود سال ۱۹۰۰ میلادی از ایتالیا به آمریکا مهاجرت کرده بودند.برادران جکوزی با تلاشی که با همکاری یکدیگر کردند، اولین کابین سرپوشیده هواپیما را طراحی نمودند، که برای حمل مسافر و محمولهای پستی از سان فرانسیسکو به منطقه پارک ملی مورد توجه قرار گرفت. در دهه ۱۹۵۰ این ایده مورد توجه قرار گرفت که چرا نباید برای تسکین درد بیماران رماتیسمی از آب درمانی استفاده کرد؟ این ایده مقدماتی شد برای شروع کار برادران جکوزی که اولین جکوزی پمپی را در ابعاد کوچک طراحی کنند که قابل حمل بود و آنرا به مراکز درمانی و بیمارستانها فروختند. دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا قرار دارد. در دهه ۱۹۶۰ روح نوآوری توسط نسل سوم خانواده جکوزی دمیده شد و از نوجوانی شروع به تحقیق و تجارت پرداخت و دریافت آمریکایی ها به تناسب اندام و اوقات فراغتشان اهمیت می دهند و برای تناسب اندام از استخرهایی با تجهیزات استخر مناسب و ورزش های آبی مختلف و سایر ورزش های غیر آبی و رژیم های غذایی برای تناسب اندام استفاده می کنند.

جکوزی چیست؟

جکوزی در واقع محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ‌های قوی از طریق لوله‌های تعبیه شده در قسمت های مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می‌شود. در ایران این نوع محصولات غالباً با همان نام تجاری جکوزی و گاهی هم با نام‌هایی چون حوض آب چرخان یا وان آب گرم چرخان شناخته می‌شوند. از جکوزی برای رفع خستگی و ماسا آبی استفاده می شود. ماساژ در زیر آب از روش های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان ها می‌باشد. استفاده‌کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار می‌گیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر فواره‌های زیر آب قرار می‌دهند. همچنین جکوزی دارای یک یا چند پله یا پاشویه است تا افرادی که از آن استفاده می‌کنند بتوانند بر روی آن بنشینند و عمل ماساژور ماهیچه پا و پشت را در تماس با آب پرفشار همراه با هوا انجام دهند. معمولاً از سرامیک و کاشی برای تزیین جکوزی استفاده می‌شود. جکوزی از نظر گنجایش به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • جکوزی یک‌نفره

مانند وان حمام بوده و جهت تأمین فشار مورد نیاز جت‌ها از یک پمپ استفاده می‌کند. بدنه جکوزی یک‌نفره که در حمام یا در اتاقها نصب می‌شود معمولاً از جنس فایبرگلاس ساخته می‌شود. در این نوع جکوزی پس از هر بار مصرف، آب جکوزی تخلیه می‌شود که بعضی از این نوع جکوزی‌ها مجهز به المنت حرارتی جهت گرم کردن آب نیز هستند.

 • جکوزی چندنفره

با توجه به ظرفیت آن (۲ نفره ، ۴نفره ،۶نفره ، ۸ نفره، ۱۲نفره) دارای ابعاد مختلفی است؛ داخل آن از آب پر شده و توسط جت‌هایی به داخل آن از اطراف با فشار معین آب گرم دمیده می‌شود. جکوزی چند نفره که در ساختمان‌ها و محل‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مصالح ساختمانی و با همان شرایط دیوارهای استخر ساخته می‌شود. اجزای سیستم تصفیه جکوزی‌های چند نفره تجهیزات استخرهای کوچک می‌باشد. پمپ تصفیه در سیستم جکوزی مانند کار پمپ تصفیه استخر می‌باشد آب را از کف جکوزی گرفته وپس از عبور از صافی اولیه به سمت صافی های اصلی هدایت می‌کند.

انواع جکوزی پیش ساخته

انواع جکوزی پیش ساخته

جکوزی یا در محل ساخته می‌شود یا بطور پیش ساخته تهیه شده و در محل نصب می‌گردد.  برخی از جکوزی‌های مدرن دارای تجهیزات و امکاناتی مانند ماساژور، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استرلیزه کردن آب، چراغ‌های زیر آب، چراغ‌های پس‌زمینه، صفحه کنترل کامپیوتری، رادیو، اسپیکر ضدآب، ریموت کنترل و بالشتک زیرسری می‌باشند. جکوزی های پیش ساخته در دو مدل بادی و سرامیکی ساخته می شوند. با توجه به اینکه ساخت جکوزی در بسیاری از منازل بدلیل داشتن فضای کوچک امکان پذیر نبوده و دارای هزینه های بالایی می باشد. به ناچار تمامی نگاه ها به سمت جکوزی پیش ساخته می رود. جکوزی های پیش ساخته دارای دو نوع جکوزی بادی از خانواده محصولات بادی و دیگری جکوزی سرامیکی می شود، که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند.

 • جکوزی بادی

جکوزی بادی یکی از انواع جکوزی پیش‌ساخته‌ است که در مقایسه با جکوزی‌های سرامیکی قیمت کمتری دارد. این نوع از جکوزی سبک و قابل حمل است. این نوع جکوزی ها نیاز به نصب و شلنگ ورودی آب ندارد. فضای شما بعد از استفاده از جکوزی به راحتی قابل حمل می باشد. جکوزی در واقع محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ‌های قوی از طریق لوله‌‌های تعبیه شده در قسمت های مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می شود. ماده اولیه جکوزی بادی از جنس پی وی سی طرح چرمی الیافدار است، بنابراین بسیار محکم و بادوام است. طراحی کاملاٌ هوشمند این جکوزی ها مزیت هایی را به همراه دارد از جمله :

 • برای تنظیم کردن جکوزی نیازی به خارج شدن از آن نمی باشد،
 • کنترل کردن دمای آب
 • جلوگیری از اتلاف دمای آب با استفاده از کاور مخصوص
 • دارای محافظ هایی در درون دوشاخه ها که امنیت محصول را در زمان نواسانات برق بالا میبرد.

 

برای جلوگیری از ترکیدن جکوزی یک فشارسنج هوشمند که فشار داخل جکوزی را در همان لحظه روی صفحه نمایشگر نشان میدهد، تعبیه شده است. همچنین استفاده از جکوزی باعث صرفه جویی در مصرف آب استحمام می شود به طور مثال در حمام یک آدم معمولی با دوش حدود ۲۰۰ لیتر آب مصرف می شود اما با جکوزی حدود ۶۰ لیتر. جکوزی های بادی معمولا به قدرت ۱۳ آمپر جهت راه اندازی نیازمندند و می توانند دمای آب را در هر ساعت حدود ۲ درجه سانتی گراد افزایش دهند، حداکثر دمای قابل دسترسی در جکوزی های بادی حدود ۴۰ درجه سانتی گراد است. برای جلوگیری از اتلاف انرژی زمانی که دمای آب جکوزی به دمای تنظیم شده برسد، گرمکن به صورت خودکار خاموش خواهد شد، همچنین گرمکن جکوزی بعد از ۷۲ ساعت روشن بودن، خاموش خواهد شد.

 • جکوزی سرامیکی

این محصول از نظر گنجایش به دو دسته زیر تقسیم می شود:

یک و دو نفره

جکوزی یک و دو نفره مانند وان حمام بوده و جهت تامین فشار مورد نیاز جت ها از یک پمپ استفاده می نماید.
بدنه آن که در حمام و یا در اتاقها نصب می گردد معمولا از جنس فایبرگلاس ساخته می گردد.
در این نوع پس از هر بار مصرف، آب آنها تخلیه گشته و بعضی از آنها مجهز به المنت حرارتی جهت گرم کردن آب نیز هستند.

چند نفره

فضای چند نفره با توجه به ظرفیت آن (۴نفره، ۶نفره، ۸ نفره، ۱۲نفره) دارای ابعاد مختلفی بوده و داخل آن از آب پر شده و توسط جت‌هایی به داخل آن از اطراف با فشار معین آب گرم دمیده می‌گردد. فضاهای چند نفره این محصول که در ساختمان ها ومحل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد، از مصالح ساختمانی و با همان شرایط دیوارهای استخر ساخته شده و اجزای سیستم تصفیه آنها تجهیزات استخرهای کوچک می باشد.

از نظر کیفیت ماندگاری و همچنین استحکام، جکوزی سرامیکی و جکوزی های آماده و ساخته شده بهتر از جکوزی بادی خانگی می باشد اما در نظر بگیرید هر دوی این ها به لحاظ کاربردی هر دو در یک سطح می باشند اما جکوزی سرامیکی ساخته شده است نوعی مصالح می باشد که بدنه آن شکننده و سخت می‌باشد از طرفی جهت نصب و راه اندازی جکوزی سرامیکی نیاز به دستگاهها و پمپ های  گرمکن های می باشد و همچنین جهت احداث این جکوزی سرامیکی قطعاً بایستی لوله کشی در داخل کار انجام شود این امر هزینه‌های بیشتری نسبت به بادی ها دارند و همچنین در نصب و راه اندازی آن زمان بسیاری را نیاز دارد.

 

انواع جکوزی پیش ساخته

نکات مهم

 • استفاده از جکوزی جهت مادران باردار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. زیرا گرمای آب به کودک درون رحم مادر آسیب جدی وارد می‌نماید.
 • استفاده از لنز نیز در محیط جکوزی با توجه به حرارت آب و تأثیر آن بر لنز توصیه نمی‌شود.
 • هر فرد در زمان استفاده از حمام در حالت عادی حدود ۱۸۰ لیتر آب مصرف می‌نماید. البته مشروط به آنکه یک شخص وسواسی یا دارای یک عارضه کند کننده رفتار عمومی خود در زمان تنظیف اسحتمام نباشد.
 • جالب است بدانیم یک جکوزی با حدود ۶۰ لیتر آب پر می‌شود!
 • بدیهی است که هر شخص در بدو ورود به جکوزی در حدود بیست دقیقه از امکانات ماساژ جکوزی استفاده می‌نماید. در این حالت بدن انسان برای تنظیف کاملاً آماده است زیرا آب به جسم چربی‌های آلوده موجود بر روی پوست نفوذ کرده و به سادگی این چربی‌ها آماده جدا شدن از بدن هستند. لذا پس از این مرحله ماساژ شما به سادگی توسط بلوئرهای کف جکوزی و مقدار کمی شامپوی مایع کل جکوزی را تبدیل به یک وان پر از کف خواهید کرد. سپس بدن خود را توسط شامیپوی مایع به راحتی تنظیف نموده و در نهایت نیز توسط شیر دوشی تلفنی متحرک و شلنگ یک و نیم متری فلزی استیل آن بدن خود را آب خواهید کشید.

در پایان

استفاده از جکوزی برای کاهش استرس و خستگی بدن بسیار مفید است. آب داغ که با فشار توسط پمپ به بدن می خورد باعث ماسا› بدن و عضلات می شود و باعث کاهش درد در بدن می شود. آرامش و تمدد اعصاب و ایجاد لحظاتی خوب در زمان حال و خاطراتی به یاد ماندنی در آینده باعث می شود تا بسیاری از افراد از فضاهایی که در خانه یا مجموعه های ورزی دارند استفاده کرده و جکوزی های خود را طراحی کرده و قرار دهند. جکوزی های پیش ساخته و آماده و تجهیزات مورد نیاز جکوزی ها در دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) با قیمت و کیفیت مناسب به فروش می رسید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت