شماره تماس : 58925-021

جکوزی چیست؟

lastweb-hiwlastweb-hiw
401 بازدید
جکوزی چیست؟

جکوزی چیست؟

جکوزی،به محیط بسته حوضچه مانندی گفته می شود که آب موجود در آن برای ماساژ عضلات بدن با فشار زیاد استفاده می شود. از جکوزی و تجهیزات جکوزی برای ماساژ در آب و رفع خستگی استفاده می‌شود. از نظر ظرفیت جکوزی‌ها به دو نوع تک نفره و چند نفره تقسیم‌بندی می‌شوند ، در جکوزی های تک نفره،پس از هربار استفاده آب جکوزی خالی می گردد. جکوزی های چند نفره دارای انواع دو، چهار، شش، هشت و دوازده نفره می‌باشند. یکی از روش‌های درمانی موثر در تسکین درد استخوان‌ها و مفاصل،ماساژ در آب می‌باشد. آنها یا در محل مد نظر ساخته می‌شوند و یا اینکه پیش ساخت شده و در محل مورد نظر نصب می‌شوند.

تاریخچه جکوزی

در سال 1915، شرکت جکوزی توسط جوکوندو جکوزی، که یکی از هفت برادر ایتالیایی بود که در اوایل دهه 1900 به کالیفرنیا مهاجرت کردند، تأسیس شد. برادران جکوزی شروع به ساخت ملخ های چوبی برای ارتش آمریکا کردند و حتی برای مدت کوتاهی به ساخت هواپیماهای تمام عیار تبدیل شدند. متأسفانه زمانی که جوکوندو جکوزی در حال انجام یک پرواز آزمایشی در یکی از هواپیماهای خود در سال 1921 کشته شد.

با این حال، برادران جکوزی به تجارت نوآورانه خود ادامه دادند و علاقه بیشتری به هیدرولیک و ترمودینامیک پیدا کردند و در نهایت به سمت تجهیزات کشاورزی رفتند و یک پمپ کشاورزی منحصر به فرد ایجاد کردند. این فناوری پمپ زمانی بیشتر مورد استفاده قرار گرفت که برادر کوچکتر، پسری داشت که مبتلا به آرتریت روماتوئید نوجوانان تشخیص داده شد. کاندیدو جکوزی توانست تأثیر مفیدی را که جلسات منظم آب درمانی پسرش در بیمارستان بر سلامت او می‌گذارد ببیند و تصمیم گرفت پمپی بسازد که بتواند این جلسات را در خانه بازسازی کند. در طول دهه 1950، این توسعه ادامه یافت و تجارت پمپ قابل حمل جکوزی، به ویژه در بیمارستان ها و مدارس، رونق گرفت.

دهه 1970 واقعاً شاهد تولد واقعی چیزی بود که ما به عنوان یک جکوزی سنتی می شناختیم، زمانی که این شرکت یک پمپ جت آب و هوا را در یک «وان حمام» بزرگ قرار داد که شامل گرمایش، فیلتر و پمپ بود و می توانست با بیش از یک سرنشین کنار بیاید. در دهه‌های اخیر، شرکت‌های دیگری در زمینه تولید جکوزی و حمام‌های آبگرم گردابی شروع به کار کردند، اما این نام خانوادگی یک خانواده مهاجر ایتالیایی است که ما بیشتر با این فناوری مرتبط می‌کنیم و به لطف تکنیک‌ها و خلاقیت‌های نوآورانه آنها، این شناخت بسیار است.

جکوزی چیست؟

انواع سایز جکوزی

مهمترین نکته در انتخاب سایز مناسب جکوزی، ابعاد محیطی است که جکوزی در آن نصب و یا ساخته می شود. همچنین باید در نظر بگیرید که چند نفر به طور همزمان میخواهند از استخر استفاده کنند. جکوزی ها به صورت بتنی یا پیش ساخته می باشند. یکی از انواع جکوزی های پیش ساخته، جکوزی بادی بوده و قیمت کمتری نسبت به سرامیکی دارد و سبک و قابل حمل می‌باشند. در مورد سایز استاندارد جکوزی، می توان گفت که متاسفانه چیزی به نام اندازه استاندارد جکوزی وجود ندارد. به عنوان مثال، یک جکوزی چهار نفره بسته به اندازه، شکل و نیاز به فضای شخصی، ممکن است به راحتی تنها برای دو یا سه بزرگسال مناسب باشد. همچنین، پیکربندی نشیمنگاه، عمق آب و عرض وان همگی می توانند از مدلی به مدل دیگر وان آب گرم متفاوت باشند. فروشندگان جکوزی ، وان های آب گرم را به سه دسته کوچک، متوسط ​​و بزرگ دسته بندی می کنند:

جکوزی کوچک (2 تا 4 نفر)

جکوزی‌های کوچک آنهایی هستند که اندازه‌هایی در محدوده زیر دارند:

طول: 5.4 تا 7 اینچ . عرض: 5.4 اینچ تا 6.8 اینچ . ارتفاع: 29 اینچ تا 35.

معمولا دو یا سه نفر می باشد.

جکوزی متوسط ​​(4-6 نفر)

یک جکوزی متوسط ​​بین چهار تا شش نفر می‌نشیند. اکثر جکوزی ها متوسط ​​هستند:

طول : 6.6 اینچ تا 7.9 اینچ . عرض ها بین 6.4 تا 7.9 اینچ . ارتفاع از 33 اینچ تا 38.5 اینچ.

این نوع جکوزی ها مناسب برای 4 تا ۶ نفر می باشد.

جکوزی بزرگ (بیش از ۷ نفر)

اگر یک جکوزی بتواند هفت نفر یا بیشتر را در خود جای دهد، بزرگ در نظر گرفته می شود. اینها حداقل هفت فوت طول و عرض دارند. بزرگترین مدل پیش ساخته موجود دارای طول 9 اینچ و عرض 9’2 اینچ است. جکوزی های بزرگ معمولاً 36 تا 38 اینچ ارتفاع دارند.

علاوه بر طول، عرض و ارتفاع، اندازه گیری سومی وجود دارد که هنگام در نظر گرفتن یک جکوزی به کار می رود: عمق آب.

به طور معمول، یک جکوزی تا زمانی که آب حدود پنج اینچ از لبه آن فاصله داشته باشد پر می شود. اینکه چه مقدار از بدن شما در زیر آب است تا حدی به اندازه و شکل بدن شما و همچنین به اندازه و شکل ساختار نگهدارنده بستگی دارد. برخی از صندلی های جکوزی بسیار پایین هستند، در حالی که برخی دیگر بالاتر هستند. کودکان و بزرگسالان کوتاه قدتر ممکن است صندلی کم عمق تر را ترجیح دهند. بزرگسالان قد بلندتر تمایل به صندلی های عمیق تر دارند. ابعاد کلی جکوزی ها به صورت زیر می باشد:

 • ابعاد جکوزی 2 نفره
  یکی از کوچک‌ترین جکوزی‌های دو نفره موجود، 6/6 اینچ طول، 3/7 اینچ عرض و تنها 2/9 اینچ ارتفاع دارد. می‌تواند دو نفر را که رو در رو می‌نشینند در خود جای دهد، اما اگر می‌خواهید دراز بکشید، فقط می‌توان از آن به تنهایی استفاده کرد.
 • ابعاد جکوزی 4 نفره
  یک جکوزی متوسط ​​مربعی و چهار نفره احتمالاً 6/2 اینچ طول، 6/2 اینچ عرض و 2/10 اینچ ارتفاع خواهد داشت. اگرچه این مدل‌ها برای چهار نفر تبلیغ می‌شوند، اما معمولاً با دو یا سه نفر راحت‌تر هستند.
 • ابعاد جکوزی 5 نفره
  یک مدل جکوزی گرد پنج نفره دارای قطر 6 اینچ و ارتفاع 2.9 اینچ است. یک مدل جکوزی مربعی و پنج نفره ممکن است طول و عرض 7 اینچ و قد آن 3 اینچ باشد.
 • ابعاد جکوزی 6 نفره
  یک جکوزی با جت های زیاد به قدرت و ماشین آلات بیشتری برای کار کردن نیاز دارد و منجر به طراحی مستطیلی و نه مربعی می شود. یک نمونه مدل 6 نفره دارای 57 جت، طول 7.8 اینچ، عرض 8.4 اینچ و ارتفاع 2.10 اینچ است.
 • ابعاد جکوزی 7 نفره
  یک مدل جکوزی هفت نفره مربعی و پرطرفدار دارای طول و عرض 10/7 و ارتفاع 3 اینچ است. به دو صندلی به سبک صندلی مجهز شده است.
 • ابعاد جکوزی 8 نفره
  یک مدل جکوزی مستطیلی هشت نفره با یک صندلی به سبک صندلی به طور متوسط ​​11 فوت طول، هشت فوت عرض و 3 فوت ارتفاع دارد.

چکوزی چیست؟

 

فواید جکوزی

ماساژ در آب و آب درمانی مهمترین فایده آن بوده و باعث رفع خستگی و کم شدن استرس می‌شود. در نتیجه فشار آب وارده به بدن، جریان خون بدن افزایش یافته و باعث ایجاد حس آرامش در بدن می‌شود. در آن بدن گرم شده و دمای داخلی بدن افزایش می‌یابد. با افزایش دمای داخلی بدن جریان خون تقویت شده،رگ‌های خونی رقیق شده و در نتیجه فشار خون پایین می‌آید. یکی دیگر از فواید  آن این است که از لحاظ علمی زمانی که دمای بدن بالا می‌رود سریعتر و راحت تر به خواب می روید. حدود دو ساعت قبل از خوابیدن، بیست دقیقه در وان داغ و یا جکوزی باشید تا نتیجه آن را در خواب آرام و بدون استرس خود ببینید. استفاده دائم باعث کاهش وزن می‌شود . باعث افزایش انعطاف پذیری بدن، بازگرداندن قدرت و حرکت مفصل‌ها، افزایش انعطاف پذیری و بهبود درد آرتریت می‌شود. نکات مهم در رابطه با استفاده از جکوزی :

 • کودکان کمتر از ده دقیقه می‌توانند بمانند.
 • بزرگسالان در صورتی که مشکلی در زمینه سلامتی نداشته باشند تا شصت دقیقه می‌توانند در آن باشند.
 • حتما به صورت متناوب به بالاترین صندلی رفته تا به بدن فرصت خنک شدن را بدهید.
 • افرادی که از بیماری‌های قلبی رنج می برند، در هر بار استفاده، حداکثر پانزده تا بیست دقیقه  در جکوزی بمانند.
 • از آنجایی که گرمای آب باعث آسیب دیدن جدی جنین می‌شود، به هیچ عنوان استفاده برای مادران باردار توصیه نمی‌شود.
 • استفاده از لنز در جکوزی پیشنهاد نمی‌شود.

در پایان

برای بسیاری از افراد، داشتن یک جکوزی شخصی می تواند مانند یک رویا باشد. اما پس از تصمیم گیری برای تهیه جکوزی، یکی از اولین قدم ها تصمیم گیری در مورد محل قرار گرفتن جکوزی است. هنگامی که فضای مناسب را برای جکوزی جدید خود انتخاب کردید، ضروری است که با ابعاد جکوزی آشنا شوید تا بتوانید جکوزی مناسب را با در نظر گرفتن محدودیت‌های فضای خود و همچنین نحوه برنامه‌ریزی شما برای استفاده از جکوزی ، جکوزی مناسب خود را تهیه نمائید. کاربرد و استفاده از جکوزی و وان های آب گرم، امروزه بسیار گسترش پیدا کرده است. زیرا جکوزی ها هم جنبه تفریح و سرگرمی و هم درمانی دارند.  ابعاد و سایزهای مختلف جکوزی را به همرا تجهیات جکوزی می توانید در سایت دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) مشاهده نمائید و به راحتی خریداری نمائید.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

3 پاسخ به “جکوزی چیست؟”

 1. ابعاد جکوزی 5 نفره
  یک مدل جکوزی گرد پنج نفره دارای قطر 6 اینچ و ارتفاع 2.9 اینچ است!!!
  چجوری 5 نفر در 15 سانتیمتر جا میش؟!!!! قطر 6 اینچ یعنی 15 سانتمتر. ارتفاع 2.9 اینچ یعنی حدود 6 سانتیمتر!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت