شماره تماس : ۸۸۸۶۵۱۰۱-۸۸۸۶۵۱۰۵-۵۸۹۲۵

زیباترین استخرهای طبیعی جهان

lastweb-hiwlastweb-hiw
1,156 بازدید
زیباترین استخرهای طبیعی جهان

استخرهای طبیعی جهان

جهانی که در آن زندگی می کنیم، پر از زیبایی و شگفتی است. جنگل ها و دریاچه ها و آبشارها و غارها و هزاران هزار شگفتانه دیگر در جهان کشف شده و بسیاری نیز کشف نشده است. رفتن به طبیعت و نقاط زیبا و کسب آرامش و آسایش در این نقاط و شناکردن در استخرهای طبیعی و آبهای آزاد لذتی وصف نشدنی دارد. استفاده از استخرهای خانگی با تمامی تجهیزات استخر راحت و لذت بخش می باشد. اما شنا در طبیعت و دیدن مناظر زیبای طبیعی بسیار خوش آیندتر است. در زیر تعدادی از این استخرها را برایتان معرفی میکنیم. امیدوارم با کاهش بیماری و از بین رفتن ویروس COVID-19 در جهان بتوانید به این مناطق سفر کنید و لذت ببرید.

دریاچه‌ی عروس دریایی پالائو در میکرونزی

باور کنید یا نه، این جزایر گرمسیری حاصل آخرین عصر یخبندان زمین هستند. در طول مدت یخبندان، سطح آب دریا بسیار پایین بود و در واقع این جزایر، زمین های ناهموار و یکدستی بودند. زمانی که یخ ها شروع به ذوب شدن کردند، سطح آب های اطراف افزایش چشمگیری پیدا کرد و درنهایت این جزایر در میکرونزی با دریاچه های جداگانه بوجود آمدند. طی این تغییرات عروس های دریایی، در این دریاچه ها محصور شدند و با گذشت ۱۲۰۰۰ سال، به زیر گونه هایی با ظاهر و سیستم فیزیولوژیک متفاوت و به شکلی که امروزه می شناسیم تکامل پیدا کردند. پالائو، ۵۷ دریاچه با آب های شور دارد که بوسیله شکاف های سنگی با اقیانوس اطلس در ارتباط اند و در عین حال، هرکدام اکوسیستم خاص خود را دارند. بین ۴ تا ۱۰ میلیون عروس دریایی هر روزه، ابتدا تا انتهای دریاچه ها را به دنبال نور خورشید از غرب به شرق، شنا می کنند. یکی از بزرگترین و دیدنی ترین مهاجرت حیوانات، در پنج جزیره از جزایر پالائو رخ می دهد. بنابراین تعجبی نیست که نام این دریاچه های کوچک به دریاچه های عروس دریایی تغییر پیدا کرده است. خزه ها و جلبک ها، نور خورشید را به قند هایی تبدیل می کنند که انرژی مورد نیاز برای سوخت و ساز را فراهم می کند، و عروس دریایی هم از آنها تغذیه می کند. یکی از خاص ترین عروس های دریای که در این جزیره زندگی می کند، “عروس دریایی طلایی” است.

زیباترین استخرهای طبیعی جهان

غار فینگال استافا در اسکاتلند

امواج دریا شما را به داخل غار می برد، همان جایی که آهنگساز آلمانی “فلیکس مندلسون” پس از ورود به آن، مبهوت اکوی صدای امواج و برخوردشان با سنگ ها شد. این غار در جزیره ی خالی از سکنه ای به نام (Staffa) قرار گرفته است، جزیره ای که یکی از جزایر هیبرید (Hebrides) اسکاتلند است، به عبارت دقیق تر باید بگوییم که فینگال در سمت غربی اسکاتلند قرار گرفته و با عظمتش خودنمایی می کند. نام اسکاتلندی این غار نیز (Uaimh Bhinn) است که به معنای غار ملودیک می باشد. جزیره استافا جزیره ای آتشفشانی است و غار هم کاملا جنس بازالتی دارد و در اثر جمع و خنک شدن گدازه ها روی هم به وجود آمده است، علاوه بر موقعیت جغرافیایی و ظاهر زیبای فینگال از نکات قابل توجه و وجه تمایز آن با سایر هم نوعانش موسیقی غار است؛ بر اثر برخورد امواج دریا به جزیره و بدنه ی غار پژواکی زیبا در میان غار می پیچد و به گوش می رسد. صدای دل انگیز این غار را به نوای کلیسا تشبیه کرده اند، گویا کلیسایی عظیم زیر آب های اقیانوس پنهان شده است. ارتفاع غار فینگال حدودا ۲۲ متر است و تا ۸۲ متر زیر آب های اقیانوس هم ادامه دارد و سنگ هایش به صورت چند ضلعی برش خورده اند و قدمتی چند میلیون ساله دارند، همه ی این ویژگی ها در کنار هم قرار گرفته اند و غاری محبوب در نظر گردشگران و ماجراجویان ساخته اند. نکته ی جالب در رابطه با غار فینگال این است که جزو عجیب و دیدنی ترین غارهای جهان توسط خبرگزاری سی ان ان اعلام شده است. برای دسترسی به این غار باید از تورهای کروز محلی استفاده کنید.

آبشار هاواسو گرند کنیون در آریزونا

این آبشار دیدنی در بخش‌های گرم و خشک پارک ملی گرند کنیون در آریزونا واقع شده، در سرزمین‌های متعلق به قبایل بومی آمریکا قرار دارد. این مجموعه‌ی دیدنی از آبشاری تشکیل‌ شده است که از صخره‌ای ۳۷ متری به درون یک آبگیر بزرگ می‌ریزد. به دلیل مقدار زیاد کلسیم کربنات، رنگ آب این استخر، فیروزه‌ای است که تضاد زیبایی با صخره‌های سرخ‌رنگ پیرامونش دارد. تالاب کوچک این آبشار محل مناسبی برای شنا کردن می باشد. اما دلیل خلوت بودن آن این است که برای رسیدن به این آبشار زیبا لازم است ۱٫۵ کیلومتر پیاده روی نمایید. ریزشگاه‌های متعدد، ارتفاع زیاد ریزشگاه، آب و هوای مناسب منطقه و رنگ زیبای آب موجب شده آبشار هاواسو در کانون توجه گردشگران قرار گیرد و هر ساله تعداد زیادی توریست برای دیدن جاذبه‌های طبیعی این آبشار به آریزونا سفر کنند. بهترین زمان برای سفر به این منطقه فصل بهار می باشد که روزها طولانی تر هستند و تردد در مسیر آبشار آسان تر خواهد بود همچنین به دلیل گرم بودن آب امکان شنا کردن نیز فراهم است. این آبشار زیبا در فصل زمستان گردشگر نمی پذیرد. آبشار هاواسو یکی از زیباترین آبشارها در سراسر جهان است و در مجلات متعدد و برنامه های تلویزیونی نشان داده شده و اغلب در تقویم آبشارها و یا مناظر زیبا گنجانده شده است.

غار آبی کاپری در ایتالیا

در جزیره‌ی کاپری در جنوب ایتالیا، یک غار دریایی قرار دارد که به دلیل رنگ آبی شگفت‌انگیز آن، شهرت خاصی پیدا کرده است. این غار گاهی به سبز زمردین تغییر رنگ می‌دهد و از طریق منافذ بالای آب، به زیبایی نورپردازی می‌شود. برای دیدن این غار فقط از راه دریا و با قایق های کوچک می توان به داخلش رفت. بسیاری از اقصی نقاط جهان برای دیدن این غار زیبا به این جزیره مسافرت می کنند. برای سفر به این غار سوار قایقی چوبی می شوید و تا می توانید خود را خم می کنید چون می خواهید از دهانه کوچک غاری که به زحمت یک متر ارتفاع دارد وارد شوید. از تاریکی مطلق به غار درخشانی می رسید که با نورهای آبی لاجوردی روشن شده است. غار آبی یک غار دریایی طبیعی است که ۶۰ متر طول و ۲۵ متر عرض دارد. دهانه غار ۲ متر عرض دارد و ارتفاع آن به زحمت به ۱ متر می رسد به همین دلیل برای رفتن به داخل غار باید سوار قایق های کوچکی شوید که حداکثر ۴ نفر در آن جا می شوند. اگر هوا خوب و دریا آرام باشد غار هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز است. نور زیبایی که درون غار را روشن می کند بین ساعت ۱۲ تا ۲ ظهر در بهترین حد خودش است با این وجود انعکاس نور در طول صبح تماشایی تر است. در روزهایی که هوا خیلی ابری است به بازدید از غار نروید چون غار روشنایی کمی دارد.

 

دریای مرده در اردن

در حقیقت این دریا قابل شنا کردن به معنای واقعی کلمه نیست چرا که نمکی‌ترین حجم آبی روی زمین است. شنا کردن در این دریا به دلیل غلظت زیاد آب، بیشتر شبیه به شناور ماندن است. این دریاچه‌ی نمکی، هزاران سال است که گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. نمک و املاح موجود در آب دارای خواص درمانی و زیبایی هستند و رنگ منحصربه‌ فرد این دریاچه را ایجاد می‌کنند. دریای مرده در کرانه باختری رود اردن قرار دارد و در برخی منابع از آن با نام دریاچه نمک یاد شده ‌است. دریای مرده، در واقع، دریاچه ای نمکی بین اردن و فلسطین اشغالی است. سواحل اطراف آن پست ‌ترین نقطه ی خشکی‌های زمین است. ارتفاع گودترین نقطه آن ۴۲۲ متر کمتر از سطح دریا است. بیشترین عمق آب تا کنون از ۳۷۸متر بالاتر نبوده ‌است. ۶۷کیلومتر طول و ۱۸ کیلومتر عرض دارد. حجم آب دریاچه ۸۱۰ میلیون متر مکعب است. این دریاچه با ۳۳.۷ درصد غلظت مواد محلول شورترین دریاچه ی دنیاست. دریای مرده، تنها دریاچه در روی زمین است که هیچ گیاه یا جانوری در آن زندگی نمی کند و به همین دلیل آن را چنین نامیده اند. البته در زمستان و بهار، کمی به مقدار آب موجود در دریاچه افزوده می شود، اما چون غیر از رود اردن و چند آبراه کوچک دیگر، هیچ رودی به آن وارد نمی شود، همیشه مقدار آب آن کم و غلظت نمکش بسیار زیاد است. میلیون ها سال پیش، سطح دریای مرده ۴۲۷ متر بالاتر از موقعیت کنونی بوده است. در آن زمان، جانوران آبزی در این دریا زندگی می کردند. اما ناگهان نوعی خشکسالی رخ داد، آب دریاچه تبخیر شد و شرایط زیستی آن به صورت کنونی درآمد.

 

پاموک‌ کاله دنیزلی در ترکیه

پاموک کاله یا پاموق قلعه، یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی گردشگری در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه است. پاموک کاله به خاطر نوع و شکل خاص خود و به خاطر وجود چشمه های آبگرم و سنگ‌ آهک تراورتن به قلعه پنبه ای مشهور است و هرساله گردشگران بی‌شماری را به سوی خود جذب می‌کند. آب روان باعث ته‌نشین شدن کانی‌های کربناتی به صورت ایوان‌های مطبق در این ناحیه شده ‌است. شکل سازه‌ای منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز، چشمه‌های آب گرم، غارهای طبیعی، و آبشارها و حوضچه های طبیعی همه و همه باعث جذابیت پاموک کاله ترکیه شده است. در این منطقه ۱۷ چشمه آب گرم وجود دارد که دمای برخی از آن‌ها به ۲۱۲ درجه سانتی گراد می رسد و طبیعتاً شنا در آن غیرممکن است. پاموک کاله در نوع خود بزرگ‌ترین نمونه در جهان است که با تشکیل رسوب املاح آهکی با زیبایی حیرت‌انگیزی به وجود آمده و تا شعاع چند کیلومتری اطراف خود را تحت تأثیر قرار داده است. جالب است بدانید مکانی مشابه پاموک کاله در ایران بانام چشمه های باداب سورت وجود دارد، با این تفاوت که ایوان های باداب سورت به رنگ نارنجی و قرمز هستند. گفته می شود که آب درون حوضچه‌های آهکی پاموک کاله برای درمان بسیاری از بیماری‌های مزمن سودمند است. بیمارهایی همچون بیماری‌های قلبی، فشارخون، مشکلات مربوط به دستگاه گردش خون، بیماری‌های گوارشی، ناراحتی‌های عصبی، بیماری‌های پوستی، اختلالات تغذیه‌ای و خستگی‌های جسمی.

ساحل مخفی جزیره ماریتا در مکزیک

یکی از جاذبه های عجیب و جالب طبیعی در جزیره ماریتا در مکزیک یک ساحل مخفی است که کمتر کسی از آن با اطلاع است. این ساحل که تقریبا ده ها متر دورتر از ساحل اصلی قرار گرفته یک مکان جالب و دنج برای تفریح به شمار می آید. البته این آبگیر در حقیقت مصنوعی است و بر اثر انفجار بمب در یک رزمایش ایجاد شده است. ساحل مخفی پوشیده و آفتاب‌گیر است که تنها هنگام جزر، قابل دسترسی است. ارتباط این ساحل با خود دریا از طریق تونلی در زیر زمین است که باعث می شود این ساحل همانند یک ساحل واقعی به نظر آید. ضمن اینکه دیواره های تونل مانند موج شکن عمل می کنند و در زمان های طوفانی می توان با خیال آسوده در آب های این ساحل کم نظیر به شنا پرداخت. ساحل مخفی شبیه به گودالی بزرگ است که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ و درخشان، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ است. در حقیقت این ساحل غاری در کنار اقیانوس بی کران آرام است که به دلیل سکوت و منظره ی زیبایش مقصد خوبی برای عشاق و دلدادگان بدل است. ساحل یا غار مخفی ماریتا از سطح آب ها حدودا ۲ فوت معادل ۱.۸۲ متر ارتفاع دارد و به عبارتی دیگر اگر داخل این ساحل مخفی شوید سقف گنبدی شکلش ۱.۸۲ متر با شما فاصله خواهد داشت. آب اقیانوس آرام توسط باد و جزر و مد از طریق تونلی ۱۲ متری به سمت ساحل غار مانند و مخفی ماریتا هدایت می شود و محیطی خیره کننده را پدید می آورد.

 

زیباترین استخرهای طبیعی جهان

خلیج ماسکیتو در پورتوریکو

خلیج ماسکیتو در جزیره‌ای با نام ویکوئس در پورتوریکو قرار دارد. این جزیره از مجموعه جزایر کارائیب است. دلیل تمایز این خلیج، زندگی پلانکتونی خاص در آب‌های آن است که در تاریکی هنگام حرکت آب به رنگ آبی می درخشد. این منظره به قدری شگفت‌انگیز است که ساکنان قدیمی این منطقه فکر می‌کردند درخشش آب، کار شیطان است. این نوع خاص پلانکتون «پیرودینیوم بهامنس» نام دارد که نوعی پلانکتون تک‌ سلولی است که به رنگ آبی درخشان درمی آید. این پلانکتون در آب زندگی می‌کند، هر زمانی که جریان آب آشفته شود، این آشفتگی ممکن است براثر پارو زدن و یا امواج رخ دهد، پلانکتون‌ها درخشان می‌شوند و تعداد آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. در هر گالن آب این خلیج حدود ۷۰۰.۰۰۰ عدد پلانکتون درخشان وجود دارد. کمپین‌های حفاظت از محیط‌ زیست، از هجوم و بازدید بی‌رویه از این خلیج ناراضی هستند و دلیل این نارضایتی را تأثیر بد بر روی محیط زیست این منطقه است. مواد آرایشی بهداشتی که زنان استفاده می‌کنند و استفاده از عطرها در فضای اطراف خلیج؛ باعث کمتر شدن درخشش پلانکتون‌ها در آب می‌شود و هر چه میزان بازدیدکننده در یک‌زمان مشخص بیشتر باشد، میزان درخشش آب هم کمتر است. در سال‌های اخیر بازدید از این خلیج محدودشده است و برای بازدید از آن باید محدودیت‌ها را در نظر داشته باشید.

دریاچه‌ی هیلیر در غرب استرالیا

این دریاچه‌ی نمک در لبه‌ی جزیره‌ی میانی از مجمع‌الجزایر ریشرشی (Recherche) واقع در غرب استرالیا قرار دارد که به خاطر رنگ صورتی‌اش متمایز و شناخته‌ شده ‌است. رنگ زیبای صورتی آن به‌ صورت دائمی وجود دارد و حتی زمانی که مقداری از این آب را درون لیوان بریزید، باز هم شاهد تغییر رنگ آن نخواهید بود. تاکنون دلیل قطعی برای ایجاد چنین رنگ زیبایی پیدا نشده است، اما گمان می‌رود به دلیل وجود نوعی جلبک به نام دینالیالا (Dunaliella) و هلیوباکتریوم باشد. مثل دریای مرده، شنا کردن در این دریاچه نیز امکان‌پذیر و امن است اما دسترسی به آن تنها با کشتی یا هلی‌کوپتر امکان‌پذیر است. اولین اشاره‌ی مکتوب در مورد این دریاچه به سال ۱۸۰۲، زمانی که کاپیتانی انگلیسی به نام “متیو فلیندرز” از آن دیدن کرد بازمی‌گردد. فلیندرز، یک‌ بار دیگر در ماه مه سال ۱۸۰۳ از دریاچه بازدید کرد و این بار به دلیل مرگ یکی از خدمه‌اش به نام “ویلیام هیلیر” بر اثر اسهال خونی در همان زمان، نام این شخص را بر روی دریاچه گذاشت. در مقطعی سعی بر استخراج نمک از این دریاچه شد که البته به دلایلی از جمله سمی بودن نمک جهت مصرف، با شکست مواجه شد. در سال ۲۰۱۲ دریاچه‌ی هیلیر را به‌ عنوان بخشی از منطقه‌ی محافظت شده‌ی ریشرشی اعلام کردند. تنها میکروارگانسیم‌های زنده درون دریاچه شامل دینالیالا سالینا و هالوفیلیک باکتری قرمز است.

دریاچه‌ی کراتر در اورگون

قبل از اینکه دریاچه کراتر شکل بگیرد، آتشفشان مونت مازاما در جای خود ایستاده بود. این کوه ۵۰۰٫۰۰۰ سال قبل در اثر حرکت پوسته­‌ی زمین و فشار زیرلایه­‌ها برهم و برخاستن لبه‌‌ای برای تشکیل آتشفشان به ارتفاع ۳۷۰۰ متر به وجود آمد. ۷۷۰۰ سال قبل فوران بزرگ این آتشفشان سبب شد هر گونه آثاری از حیات تا کیلومترها پاک شود. فوران حجم زیادی خاکستر و سنگ در هوا سبب فروریزی قله‌ی مونت مازاما شد و فرورفتگی بزرگی به جای گذاشت. دریاچه کراتر یک دریاچه آتشفشانی  در اورگن واقع در غرب آمریکا است که عارضه اصلی پارک ملی کریتر لیک به‌شمار می‌رود و به دلیل شفافیت و وضوح آب عمیق و رنگ آبی آن معروف است. در حال حاضر عمیق‌ترین نقطه­‌ی دریاچه ۵۹۲ متر است. دلیل وجود این عمق، افتادن قطعات سنگ آتشفشانی از لبه­‌ی کوه برای هزاران سال و ساخته شدن آهسته­‌ی ته این دریاچه است. هیچ رودخانه‌ای به دریاچه کراتر وارد یا از آن خارج نمی‌شود و فقط با برف و باران پر می شود. این دریاچه عمیق‌ترین دریاچه در ایالات متحده آمریکا و نهمین دریاچه عمیق دنیا به‌شمار می‌رود. دو جزیره نیز در این دریاچه وجود دارند. یکی از جزیره ها ۲۳۲ متر از آب دریاچه بالاتر است و ۲٫۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. می توان با یک قایق به این جزیره رسید و از دهانه آن بالا رفت. قله‌های ناهموار جزیره دیگر تا ارتفاع ۵۲ متری آب نیز می‌رسند. شکل مخروطی و رنگ خاکستری سنگ های تشکیل دهنده­‌ی آن سبب شده است این جزیره همچون کشتی ارواح در میان مه به نظر آید. بدون شک تماشای مناظر پانورامای شگفت‌انگیز و الهام‌بخش این منطقه ارزش بازدید را خواهد داشت. این ناحیه برای بومیان آمریکایی مقدس است، از همین رو برای آن احترام قائل هستند.

دریاچه‌ی‌ اوشینن در سوئیس

دریاچه Oeschinen در منطقه Bernese Oberland سوئیس قرار دارد. این دریاچه در ارتفاع ۱۵۷۸ متری سطح دریا قرار داشته و به نوعی جواهر کوهستان‌های این منطقه است. این دریاچه بخشی از میراث جهانی یونسکو و منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn و از طریق تله‌کابین قابل دسترس است. دریاچه Oeschinen با آب‌های تازه زیرزمینی تغذیه شده و منزلگاه تعداد زیادی ماهی است. ماهیگیری یک فعالیت محبوب در این دریاچه است؛ مخصوصا در زمستان زمانی که دریاچه با یک لایه یخ نازک پوشیده می‌شود. این دریاچه‌ی کوهستانی بکر با صخره‌های سرسبز و قله‌های پربرف احاطه شده و با روانه‌های حاصل از یخچال‌ها پر می‌شود، این دریاچه، یک جاذبه‌ی طبیعی بی‌نظیر برای قایق‌سواران، شناگران، کوه‌نوردان و همه‌ی عاشقان طبیعت است. اسکی‌بازان و کوهنوردان نیز عاشق این منطقه‌اند. مناظر نفس‌گیر، توریست‌ها را در تمام طول سال به این منطقه جذب می‌کنند. در تابستان کل منطقه سرسبز و پرگل می‌شود و فرصتی عالی برای یک پیاده‌روی نشاط‌ آور در هوای تازه کوهستان فراهم می‌کند.

برکه‌ی حفاظت‌شده‌ی همیلتون آستین در تگزاس

هزاران سال پیش بر اثر یک فرسایش گسترده طاق یک رودخانه‌ی زیر‌زمینی در آستین تگزاس فرو ریخت و این برکه‌ی دنج و آرام را آشکار کرد. این مکان شبیه به استخر شیرجه‌ای است که یک آبشار ۵۰ فوتی آن را ایجاد کرده‌ است و با قطعات سنگ آهک و استالاکتیت احاطه شده‌است؛ صخره هایی که همچون سقفی برای آب های زلال استخرند. منطقه‌ی حفاظت شده‌ی استخر همیلتون که مساحتی حدود ۲۳۲ متر مکعب را در‌بر‌می‌گیرد، به دلیل در اختیار داشتن آبی آرام و زیستگاهی سرسبز که محل رشد سروهای تالاب، سرخس‌ها و گل‌های وحشی است، یکی از مقاصد مورد علاقه‌ی گردشگران در تابستان است. استخر همیلتون در ۳۷ کیلومتری غربی شهر آستین که یکی از مهم ترین شهرهای ایالت تگزاس است قرار دارد. این برکه، آبشاری ۱۵ متری دارد که به آبگیری یشمی می‌ریزد. همچنین ارتفاع سنگ های آهکی این استخر به معادل ۱۵.۲۴ متر می رسد. استخر طبیعی همیلتون دارای جلبک های رنگارنگی است که زیبایی آن را چندین برابر کرده اند. اینجا تمام طول سال میزبان توریست های زیادی از سراسر آمریکا و دیگر نقاط جهان می باشد، زیرا تگزاس تقریبا همیشه هوایی گرم و سوازن دارد. از دور تا دور این استخر آب جاری می شود که شبیه به آبشارهایی سراسری و عظیم هستند و چهره ی این استخر را ویژه و خاص کرده اند. آب این استخر در فواصل زمانی کوتاه از نظر آلودگی و سلامت بررسی می شود تا برای توریست ها خطری نداشته باشد پس جای هیچ نگرانی نیست و می توانید با خیالی آسوده به تفریح در این استخر بپردازید.

گودال تو سوآ اوشن در ساموآ

مجموعه جزایر ساموآ در سال ۱۹۶۲ جدایی خود از نیوزلند را اعلام کرده و ایالات مستقل ساموآ نامیده شد. البته آن را به نام ساموآی غربی نیز می‌شناسند. ساموآ از دو جزیره‌ی اصلی آتشفشانی به نام‌های آپولو (Upolu) و ساوایی (Savaii) و تعدادی جزیره کوچک‌تر تشکیل شده است. محلی که این استخر در آن واقع شده دهکده لوتوفاگا در ساحل جنوبی جزیره آپولوست. معنای نام این استخر “گودالی بزرگ برای شنا کردن” است و در حقیقت این توصیفی دقیق از این مکان به شمار می‌رود. برای ورود به این استخر طبیعی لازم است که ۳۰ متر پایین بروید. آب این استخر بسیار زلال و شفاف بوده و در عین حال خنک و باطراوت است، همچنین این استخر از عمق چندانی برخوردار نیست. این گودال به اقیانوس راه داشته و از آن تغذیه می‌شود و در نوع خود تجربه‌ای کاملاً متفاوت را در اختیار شناگران قرار می‌دهد. این استخر طبیعی دیدنی و نفس‌گیر که بر اثر فعالیت یک آتشفشان ایجاد شده است، یک نردبان برای پایین رفتن گردشگران دارد. باغ‌های سرسبز، اطراف آن را احاطه کرده‌اند و موجودات دریایی متعددی از قبیل انواع ماهی و خرچنگ در آن زندگی می‌کنند. بهترین زمان برای بازدید از جزایر ساموآ از ماه می تا نوامبر است؛ چرا که در این زمان وضعیت اقلیمی مناسبی بر ناحیه حکم‌فرماست. برای رفتن به این جزایر نیز ابتدا باید سری به نیوزلند زده و از آنجا به مقصد شهر آپیا مرکز ساموآ سوار هواپیما شد.

زیباترین استخرهای طبیعی جهان

استخر هیرو ال آگورآ در اوآکساکا مکزیک

استخر طبیعی هیرو ال آگورآ نه تنها یک جاذبه طبیعی محبوب نزد مسافران است، بلکه یکی از عجایب زمین و طبیعت به‌شمار می‌آید. «هیرو» در زبان اسپانیایی به معنای «جوشاندن» است، پس اگر به مکزیک سفر کردید، شانس دیدن این استخر‌های طبیعی را از دست ندهید. این استخر آب خود را از آبشاری زیبا تامین می‌کند. آب آبشار‌ها معمولا سفید است، اما دو استخر طبیعی که در لبه‌ی صخره‌های آبشار شکل گرفته، دارای آبی به رنگ سبز و آبی است. این استخر‌ها دارای چشم‌اندازی فوق‌العاده و بی‌نظیر هستند. هزاران نفر در طول تابستان برای لذت بردن از این استخر طبیعی به مکزیک سفر می‌کنند تا شاهکار خلقت را ببنید.

استخر طبیعی گیولا در جزیره تاسوس یونان

تالاب گیولا در نزدیکی روستای استریس است، اغلب به اسم استخر طبیعی شناخته می شود. در واقع، آن شبیه یک مخزن آب منحصر به فرد است، که یک تجربه لذت بخش شنا را فراهم می کند. هنگامی که دریای اژه سواحل آن را شستشو می دهد استخر پر آب می شود اما از آنجا که استخر از دریا با دیوار سنگی جدا شده است، آب در تالاب بسیار گرم تر است، و آن را برای شنا کردن بسیار لذت بخش تر کرده است. این استخر زیبا و چشم نواز از هر استخر طبیعی و سنگی دیگری زیباتر است وجود صخره کف تالاب و درخشش فیروزه ای آب در مقابل نور خورشید این استخر را دو چندان جذاب کرده است و مکانی باشکوه برای شنا کردن و لذت بردن از دریای مدیترانه است. ارتفاعی که بازدیدکنندگان این استخر می توانند در آن شیرجه بزنند، به ۸ متر می رسد. استخر طبیعی گیولا در یونان، قطعا باید یکی از مکان‌هایی باشد که در طول زندگی به آنجا سفر کنید. این فرصتی ناب و منحصر‌به‌فرد در دل طبیعت است. شاید رفتن به استخر گیولا سخت باشد، اما در انتها پاداش این زحمت را از زیبا‌یی‌های طبیعت دریافت خواهید کرد. این استخر طبیعی، بهترین مکان برای ریلکس کردن می باشد و از نظر غرق شدن، خطر کوسه ها و یا نیش خوردگی از عروس های دریایی در امان هستید پس پیشنهاد می کنیم که به استخر گیولا سر بزنید.

استخر طبیعی پری در جزیره اسکای اسکاتلند

در نزدیکی روستای کربوست (Carbost) در جزیره اسکای، به وسیله یکی کشتی به راحتی می‌توانید خود را به استخر طبیعی پری برسانید. اینجا، مکانی فوق‌العاده محبوب نزد مسافران و دوستداران عکاسی است. به راحتی می‌توان گفت این استخر طبیعی، یکی از مکان‌های جادویی و زیبا در اسکاتلند است. استخر طبیعی شگفت‌انگیز و ماندگار که گویی فرای طبیعت است را فقط در سفر به اسکاتلند باید دید و تجربه کرد. این استخر یکی از منحصر به فردترین استخرهای طبیعی در اروپا می باشد. استخر پری آب شفاف و زلالی دارد اما همواره یخ زده و سرد است. هوای این منطقه معمولا بارانی می باشد. آب شفافی که از کوه کویلین سرازیر می شود، استخر طبیعی پری را پر می کند. مرتفع‌ترین نقطه در کوه‌های کویلین کوه Sgurr Alasdair peak است که ۹۹۳ متر ارتفاع دارد. استخر پری (Fairy Pools) یکی از شناخته‌ شده‌ترین جاذبه‌های این منطقه محسوب می‌شود.

تالاب لاگونا ایل دودا در جمهوری دومینیکن

این تالاب آبی در جمهوری دومینیکن، جاذبه‌ای هیجان‌انگیز و عمدتا ناشناخته که در سواحل شمالی این سرزمین واقع شده است. بر‌خلاف دیگر استخر‌های طبیعی که برای وارد شدن به آن کار دشواری در پیش نداشتید، برای رفتن به داخل این استخر طبیعی، لاگونا ایل دودا، باید پرشی از ارتفاع ۳۲ فوتی داشته باشید که هر‌کسی جرات آن را نخواهد داشت. اما ما یک راز را به شما خواهیم گفت، در کنار صخره‌ها به سمت آب، پله‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای رسیدن به استخر استفاده کنید. پس برای رفتن به جمهوری دومینیکن مردد نباشید.

استخر طبیعی گروتا دلا پوسیا در ایتالیا

استخر طبیعی گروتا دلا پوسیا، که با نام «غار اشعار» هم شناخته می‌شود، در ایتالیا واقع شده است. این تنها جواهر طبیعی این کشور نیست اما قطعا یکی از بهترین‌ها است. بین جاذبه‌های باستانی و مکان‌های تاریخی، بازدید از این زیبایی طبیعی باور‌نکردنی را از دست ندهید. چاله‌ای ۱۰۰ فوتی در لبه‌ی دریا که سالیان متمادی محلی مناسب برای شنای دوست‌داران سفر است. نام این استخر طبیعی برگرفته از داستان شاهزاده خانمی است که عاشق گروتا دلا پوسیا بوده است، در مورد این زن تا به حال شعر و داستان‌های فراوانی گفته شده است.

استخر طبیعی لاس گریتاس در جزایر گالاپاگوس اکوادور

لاس گریتاس، یک راه عالی برای تجربه‌ی زیبایی و حیات‌وحش در جزایر گالاپاگوس، اکوادور است. همانطور که از صحرا عبور می‌کنید و به جنگلی می‌رسید که ساختار آن توسط مواد مذاب آتشفشانی شکل گرفته است، با یکی از زیبایی‌های منحصربه‌فرد طبیعت روبرو می‌شوید. مجموعه‌ای که از شکاف‌های آتشفشانی به وجود آمده و به معنای واقعی یک ترک است. اگر به اکوادور سفر می‌کنید، شنا در آب‌های خیره‌کننده لاس گریتاس را از دست ندهید. لاس گریتاس، دره ای عمیق و باریک است که دو دیواره آن توسط گدازه های آتشفشان ایجاد شده است. هم آب چشمه و هم آب دریا به داخل این استخر طبیعی ریخته می شود و دمای بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد آن دمایی مناسب برای آب تنی است. در اواسط صبح این استخر شلوغ می شود به همین دلیل بهتر است که صبح زود به این محل بروید تا بتوانید استفاده بهتری از این استخر طبیعی و زیبا داشته باشید. آب فیروزه ای رنگ این استخر است که آن را در شمار زیباترین مکان های گردشگری قرار داده است.

غار سنگ مرمر در پاتاگونیا شیلی

این غار در پاتاگونیا وجود دارد که جنس آن از سنگ مرمر است و بر اثر فرسایش و تابش نور آفتاب در مدت‌ زمان طولانی ظاهری بسیار زیبا و منحصربه‌فرد پیدا کرده، گویی مجسمه‌سازی آن را به‌دقت تراشیده است. پاتاگونیا درواقع بخش بزرگی از آمریکای جنوبی است که از سویی به رشته‌ کوه‌های آند و از سوی شرق به دشت می‌رسد. غارهای سنگ مرمر که با نام غارهای «د مارمول» هم شناخته می‌شوند در تمام نقاط زمین یافت می‌شوند. غار پاتاگونیا در شبه‌ جزیره‌ای در پاتاگونیا قرار دارد که از نظر زمین‌شناسی شکلی بسیار خاص و منحصربه‌فرد دارد. غار سنگ مرمر در شیلی، از تونل و ستون‌‌هایی تشکیل شده که بیش از ۶۰۰۰ سال پیش توسط امواج ساخته شده است. این غار شگفت‌انگیز در دریاچه کاررا (Carrera) در مرز شیلی و آرژانتین قرار گرفته و دارای دیواره‌هایی به رنگ آبی و خاکستری است که ترکیب آن دو، خالق رنگ فیروزه‌ای بسیار زیبایی است. همین ترکیب رنگ باعث شده رنگ آبی که در غار وجود دارد شبیه به آب‌های یخ زده باشد. اگر به شیلی سفر کردید، بازدید از این غار را باید حتما در برنامه سفر بگنجانید. گشت و گذار با قایق و تور‌های تفریحی به داخل این غار امکان‌پذیر است.

استخر طبیعی فیرودا در گالیسیا اسپانیا

گالیسیا، جایی است که فیرودای زیبا را خواهید دید. گالیسیا، با‌شکوه و همراه با تپه‌های به هم پیچیده در کنار روخانه‌ای کریستالی قرار گرفته است و همگان، همیشه آن را کشوری با رودخانه‌ای شنی شناخته‌اند. گالیسیا یکی از بخش‌های خودمختار اسپانیا و نام منطقه‌ای تاریخی و جغرافیایی در اروپای مرکزی-شرقی است. در گالیسیا تداخل رودخانه و آبشار، استخری طبیعی و زیبا ایجاد کرده که برای شنا در تابستان شبیه به یک بهشت است. گالیسیا از سوی دیگر در کوه‌پایه‌های اسپانیا قرار دارد که پر از دیدگاه‌های چشم‌نواز است. این مقصد ارزشمند را حتما در لیست سفر خود جای دهید. سفر به اسپانیا برای کسب تجربه‌ای باور‌نکردنی در یکی از زیبا‌ترین استخر‌های طبیعی دنیا را از دست ندهید.

غار ویتومو گلو وُرم در نیوزلند

ویتومو گلو ورم (Waitomo Glowworm) یا غار کرم های شب تاب شهر ویتمومو، نام غاری در شهر ویتومو، نیوزلند می باشد که اخیرا به یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار این کشور تبدیل شده است. شهرت این غار به خاطر تعداد بالای کرم های شبتابیست که در آن زندگی می کنند. در تاریکی غار نورهای سبز و زرد تولید شده توسط این کرم های شب تاب سقف غار را به مانند کهکشان و دنیایی از ستارگان می نمایند. این غار اولین بار در سال ۱۸۸۷ کشف و از سال ۱۸۸۹ برای بازدید عموم افتتاح گردید. تورهایی که به منظور گشت داخلی این غار زیبا برای توریست ها در نظر گرفته شده است همگی توسط قایق انجام می شوند و ۳ مرحله مختلف این غار را برای توریست ها و گردشگران به نمایش در می آورند. همچنین در این غار می‌توان غواصی یا شنا کرد. گونه هایی از کرم شب تاب به نام کار آرکنوکامپا لومینوسا در سقف غار ویتومو گلو ورم نیوزیلند چراغ های درخشان و نخ های منجوق دوزی شده آویزان ایجاد می کنند که زیبایی غار مدیون آن هاست. این گونه کرم شب تاب فقط در نیوزلند زندگی می کند. جالب است بدانید که این گونه کرم شب تاب، با ذرات بزاق خود رشته های طویلی از ابریشم درست کرده و پخش می کند و سپس با تابش خود از آن برای گیر انداختن حشرات حین پرواز استفاده می نماید. اگر این کرم ها گرسنه باشند درخشش آن ها بیشتر از قبل می شود.

گودال آبی دین در باهاما

گودال آبی دین (Dean) در جزیره ی لانگ و در کشور باهاما قرار گرفته است. این گودال، عمیق‌ترین گودال آبی آب شور دنیا است. بیشتر گودال‌ها و غارهای آبی نهایتا ۱۱۰ متر عمق دارند در حالی که عمق این گودال به بیش از ۲۰۰ متر می‌رسد که در نوع خود بی‌نظیر است. در سطح آب، این گودال تقریبا دایره‌ شکل است و قطری بین ۲۵ تا ۳۵ متر دارد. پس از ۲۰ متر پایین رفتن، این گودال به شکل قابل توجهی، عریض‌تر می‌شود و به گودالی به شعاع ۱۰۰ متر تبدیل می‌شود. جزیره‌ی لانگ، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری متعددی دارد اما گودال آبی دین از همه جذاب‌تر و شگفت‌انگیزتر است. این گودال یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا برای علاقه‌مندان به انواع غواصی است. این گودال برای غواصی بسیار امن است اما کودکان و کسانی که شنا بلد نیستند بهتر است به این گودال نزدیک نشوند. چرا که احتمال سقوط ناگهانی از حاشیه‌ی ساحلی شنی گودال به داخل آن وجود دارد. به لطف حضور ویلیام تروبریج (William Trubridge) رکورددار غواصی آزاد دنیا، این مکان به مرکزی برای آموزش و تمرین غواصی آزاد تبدیل شده است. زمانی این غار خشک بود اما در عصر یخبندان و از آب شدن یخ‌ها، دوباره جان گرفت و ژرف‌ترین گودال آبی جهان را ایجاد کرد.

https://www.medallionenergy.comغار ریو سِکرِتو در مکزیک

غواصان دو غار زیر آب‌های کشور مکزیک کشف کرده‌اند و مدعی هستند بزرگ‌ترین غارهای جهان محسوب می‌شوند. در این غارها علائمی از تمدن مایا نیز دیده می‌شود. این غارها زیر آب‌های شبه‌جزیره یوکاتان مکزیک کشف شده و به یکدیگر متصل هستند که در مجموع غار دریایی به طول ۳۴۷ کیلومتر (۲۱۶ مایل) می‌سازند و تبدیل به بزرگ‌ترین غار هم در خشکی و هم در دریا می‌شوند. دو غار به طول ۲۶۳ و ۸۳ کیلومتر کشف شده است. این غارها بیشتر به حفره‌های طبیعی Cenote شبیه هستند و آثاری از زندگی مردم مایا و تمدن بزرگ سرخ‌پوستان در قرن‌ها پیش دیده می‌شود. این غارهای جدید جزو آثار باستانی زیردریایی ارزشمند جهان محسوب می‌شوند. غار ریو سِکرِتو بر خلاف نامش دیگر یک غار مخفی نیست و سال ۲۰۰۵ کشف شد. از آن موقع این غار آبی بسیار محبوبیت پیدا کرده است. وجود استالاکتیت و استالاگمیت (رسوبات نوک تیز آهک در سقف و کف غار) این غار را به یکی از جذاب‌ترین نقاط مخصوص شنا در جهان تبدیل کرده است.

دریاچه‌ غار پارک ملی بروس در اونتاریو کانادا

این غار در پارک ملی بروس پنینسولا اونتاریو واقع شده است که احتمالاً محبوب ترین جاذبه پارک ملی Bruce Peninsula محسوب می شود. تقریباً همه بازدیدکنندگان این پارک از این غار هم دیدن می کنند. غار پارک ملی بروس یک غار بزرگ ساحلی است که در طول هزاران سال توسط موج های خلیج Georgian تشکیل شده است. این غار بسیار چشم نواز بوده و با تابش نور خورشید، تونل زیرآبی باشکوهی داخل آن هویدا می شود. شما می توانید در لبه داخل گودال غار قدم بزنید و یا در آب زلال و خنک آن شنا کنید. از گذرگاه محوطه پارکینگ تا جاده دریاچه ی Cyprus و غار ۳۰ دقیقه پیاده فاصله است. برای رسیدن به غار از طریق گذرگاه Bruce باید از دودکش طبیعی در سنگ های پرتگاه نیاگارا پایین بروید. این مسیر کاملاً دست نخورده بوده و هیچ گونه علامت، نور، پله یا نرده ای در آن وجود ندارد. در ماه های تابستان، پارکینگ این مناطق معمولاً سریع پر می شود و باعث می شود که بازدیدکنندگان نتوانند از غار دیدن کنند. بخش اعظم پیاده روی به سمت غار مناسب و راحت می باشد اما خط ساحلی سخت و ناهموار است. برای ورود به غار، نزول ۴۰ فوتی از صخره های سنگی لازم است. پرش از صخره یک فعالیت خطرناک و غیرقانونی در پارک محسوب می شود و انجام آن منجر به اخذ جریمه و اخراج می شود.

غار پروسپرو در برمودا

غاری به عمق ۲۰ متر در سطح زمین که در جزیره برمودا که البته با آن مثلث معروف و مرموز متفاوت است قرار دارد. این غار بیشتر به خاطر ترکیب رنگ و قندیل های بی شمارش است که معروف شد. در این غار یک دریاچه کوچک نیز وجود دارد. این دریاچه خودش به تنهایی ۱۵ متر عمق دارد. آب آن به قدری شفاف است که بدون مشکل می توان تا انتهای آن را مشاهده کرد. غار پروسپرو تابع قوانین برمودا نیست و زمانی به عنوان یک کلوپ هم مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در حال حاضر از دریاچه‌ی این غار تنها برای شنا استفاده می‌شود.

استخر طبیعی ایک کیل در یوکاتان مکزیک

این گودال در اثر فروپاشی یک غار تشکیل شده است. به این نوع استخرهای طبیعی (سِنوت) می‌گویند. این واژه از زبان مایا آمده و معنی آن چاه است. سنوت ایک کیل یک نمونه بزرگ آن است و اهمیتش نیز در مقدس بودنش است. در مسیر شهر باستانی «چیچِن ایتزا» می‌توان این سینوتی را پیدا کرد. عمق زیاد، درخت‌های موی پیچ در پیچ و دیوار سنگ آهکی، استخری مرموز و بسیار حیرت‌آور و دوست داشتنی ساخته‌ است. صدها استخر شنای طبیعی به نام سنوت، شبه جزیره یوکاتان در مکزیک را پوشانده، اما ایک کیل زیباترین سنوت است که آب‌های آبی و زلال آن با درختان مو و جنگل‌های آرام و زیبا احاطه شده است. شنا کردن در این استخر طبیعی تجربه ای شیرین و رویایی خواهد بود. ایک کیل معروف به آبی مقدس، استخری است با حدود ۱۳۳ فوت عمق و ۱۹۰ فوت عرض که آب فیروزه ای آن آرامشی وصف ناپذیر به شما هدیه می دهد. مجموعه مسابقات شیرجه از پرتگاه «رد بول» نیز در این مکان انجام می‌شود و برخی از ماهرترین شیرجه روهای دنیا در آن حاضر می‌شوند.

استخر هوم استد کریتر در یوتا

در اقامتگاه هوم استد در پارک سیتی یوتا، مهمانان می توانند در استخری که با گرمایش زمین گرم می شود، شنا یا غواصی کنند. علاوه بر این، استخر هوم استد در یک غاز زیرزمینی قرار دارد. فرقی نمی‌کند چه زمانی از سال به این استخر بروید، چون آبش از چشمه‌های آب گرم تامین می‌شود، همیشه در دمایی بین ۳۲ تا ۳۵ درجه‌ی سانتیگراد قرار دارد. عمر این دهانه‌ی پر آب ۱۰۰۰ سال است و قرار گرفتنش در اوج جریان هوا را آسان می‌کند و آن را در معرض تابش نور خورشید قرار می‌دهد. این استخر در واقع یک آبشار گرم طبیعی است که در تپه هوم استد (Homestead) واقع شده است.

استخر طبیعی زاکاتون در مکزیک

سنوت زاکاتون عمیق‌ترین گودال آب دنیا است. تا سال ۱۹۹۷ عمق این گودال کشف نشد تا اینکه ناسا [۳۰] رباتی را به این گودال فرستاد و مشخص شد که عمق آن حدود ۳۴۰ متر است. منشا آب این گودال یک چشمه‌ی آب گرم است. ‏‏‏‏سنوت ها گودال های طبیعی عمیقی هستند که در مکزیک یافت می شوند. این گودال ها میان گردشگرانی که به ‏چیچن ایتزا‏ ‏سفر می کنند مشهور هستند، بسیاری برای شنا کردن و پریدن در این آب ها به این نقطه سفر می کنند. این شهر علاوه بر این ‏گودال های آبی شگفت انگیز زیبایی های خاص خودش را دارد و قدمت آن نیز به دوران تمدن مایاها می رسد. سنوت ها نه تنها ‏از عجایب طبیعی این منطقه هستند بلکه منطقه ای تاریخی نیز محسوب می شوند.‏‏

زیباترین استخرهای طبیعی جهان

سوکه پوثولس در بریتیش کلمبیا کانادا

یخچال‌های در حال ذوب از عصر یخبندان و یک صخره‌ی بزرگ باعث به وجود آمدن سوکه پوثولس در ونکور شده‌اند. این آب در تابستان خنک و قابل تحمل  است، اما در باقی سال به دلیل دمای پایین قابل شنا نیست.

استخر چشمه‌های بارتون در تگزاس

این استخر طبیعی در آستین تگزاس قرار دارد و وسعت آن به ۱٫۲ هکتار می رسد. آستین یازدهمین شهر پرجمعیت ایالات متحده و چهارمین شهر پرجمعیت تگزاس می باشد. آستین دارای آب و هوای نیمه مرطوب با تابستان های گرم و زمستان های نسبتا ملایم می باشد. همچنین شهر آستین در مرکز تگزاس و در دامنه های بخش کوهستانی آن واقع شده است جالب است بدانید دمای آب این استخر در تمام طول سال حدود ۶۸ درجه سانتی گراد است و از اواسط مارس تا اواخر سپتامبر شناگران می توانند در این استخر به عمق ۶ متر شنا کنند. استخر چشمه‌های بارتون از آب شیرین چشمه‌های زیرزمینی تغذیه می‌شود که قبلا در مراسم مذهبی قبیله بومی آمریکایی تونکاوا استفاده می‌شده است. این استخر اصلا شبیه یک استخر معمولی نیست. لبه های استخر طبیعی بارتون، سایه دار است. افسانه ها می گویند که رابرت رِدفورد، ستاره و کارگردان معروف سینما هنگامی که پنج ساله بود طی یک سفر خانوادگی به اینجا شنا را آموخت.

تالاب آبی دودو در دومینیکن

این استخر در واقع تالابی ۳۰ متری است که بسیار زلال است و سایه آبی کبالتی دارد. این تالاب زیبا در ساحل شمال شرقی جمهوری دومینیکن قرار گرفته است و شامل غار‌های زیرزمینی هم می‌شود که آن را یک مقصد غواصی محبوب کرده است. جمهوری دومینیکن در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب کشف شد. این منطقه‌ی شگفت، مجموعه‌ای از مناظر طبیعی با‌شکوه، صدها کیلومتر ساحل شنی سفیدرنگ، صخره‌های مرجانی غنی، چشم‌اندازهای بدیع و رودهای زیبا است. این منطقه یکی از مناطقی است که در دریای کارائیب، بیشتر از سایر مناطق، روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است و سالانه صدها هزار گردشگر از آن دیدن می‌کنند.

آبشار کومینز فالز در تنسی

این آبشار در ایالت تنسی  واقع شده است که آب آن به استخر می ریزد و می توان در آن استحمام کرد. بازدید کنندگان این مکان بیشتر توریست هایی هستند که برای سپری کردن اوقات خود و شنا کردن در این استخر طبیعی شگفت انگیز به آن جا می آیند. این آبشار یکی از مناظر چشم‌نواز در پاییز است، نه‌ تنها آبشار بلکه تمام این منطقه چشمگیر است. در این مطلب به زیباترین استخرهای طبیعی جهان که از سراسر جهان توریست های زیادی را جذب میکند پرداختیم، امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید و سرگرم کننده بوده باشد. دیجی پول مارکت ارائه دهنده تجهیزات استخر، سونا و جکوزی همیشه سعی دارد تا بهترین مطالب در زمینه ساخت، حفظ و نگه داری استخر را در اختیار شما کاربران بگذارد. 

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت