شماره تماس : 58925-021

آموزش تصویری شنای قورباغه در استخر + تصویری

lastweb-hiwlastweb-hiw
1,422 بازدید
آموزش تصویری شنای قورباغه

شنای قورباغه در استخر

چه بخواهید شنا را به عنوان یک ورزش حرفه ای دنبال کنید و چه از آن برای تفریح و سرگرمی بخواهید استفاده کنید، بهتر است چندین حرکت شنای مختلف را یاد بگیرید. زیرا آموزش و یادگیری حرکات شنا به ایمنی و لذت بردن شما از استخر شنا کمک می کند. شنا یکی از بهترین ورزش ها یا تفریحات برای کودکان و بزرگسالان است. شنا تقریباً تمام اعضای بدن یک انسان را درگیر می کند. بنابراین ، این بهترین تمرین برای انسان محسوب می شود. اگر بتوانید از کودکی به کودکان خود در مورد نحوه شنا بیاموزید، این امر به آنها کمک می کند تا سلامت جسمی و روانی خود را توسعه دهند. شنا نوعی فعالیت رشدی است که هر پدر و مادری باید بچه های خود را تشویق کند که زود شنا کنند.

انواع مختلف سبکهای شنا مانند پروانه، کرال سینه، کرال پشت و قورباغه وجود دارد. در این پست شنای قورباغه به همراه تصاویر به شما آموزش داده می شود. شنای قورباغه به عنوان یکی از چهار نوع شنای اصلی که مسابقات آن نیز برگزار می شود، طرفداران بسیاری دارد. یادگیری شنای قورباغه به شما در شنا کردن در دریا و همچنین به عنوان غریق نجات کمک می کند. این نوع شنا برای مسافت های طولانی گزینه مناسبتری است و در میان چهار نوع شنای اصلی جزء کندترین آنهاست.

در این پست ما شنای قورباغه را به صورت تصویری و با توضیحات کامل خدمت شما ارائه می دهیم. در این نوع شنا بدن به حالت افقی روی آب قرار میگیرد و دست ها آب را از جلو گرفته و به عقب و زیر شکم هدایت می کنندو از زیر آب خود را به سمت جلو می کشند و مجددا عمل کشش آب را با دست انجام میدهند. پاها نیز با فشار و ضربه ای که به آب وارد می کنند آب را به عقب رانده و حرکت می کنند.

آموزش تصویری شنای قورباغه در استخرآموزش شنای قورباغه

 • حرکت پا

بدن به حالت شناور روی آب قرار می گیرد. ساق پا ابتدا به جهت باسن خم می شود. زانوها به اندازه 15 سانتی متر در هنگام خم شدن زانو ها از یكدیگر فاصله می گیرند، اندك زمانی قبل ازآنكه پاشنه ی پاها به باسن برسند ، پنجه پاها به طرف نازك نی و زانو كشیده می شوند و پاشنه ی پاها به داخل نزدیك می شوند . اكنون ساق پا همزمان از طرفین حركت كرده و دایره ای را در جهت عقب ترسیم می كند و كف پاها نیز با فشار خود آب را به عقب می رانند. به محض اینكه مرحله فشار تمام شد ، پاها به طور كشیده و مستقیم در مجاورت یكدیگر در داخل آب قرارمی گیرد.

ضربه های پای شنای قورباغه باید توسط تخته شنا به منظور به دست آوردن تكنیك و مكانیك صحیح حركت آن انجام شود. به وسیله ی تخته شنا، شناگر و مربی بهتر متوجه می شوند كه ضربه های وارده و یا حركت های انجام شده توسط پاها به چه میزان تاثیر داشته و چقدر باعث جلو رفتن شناگر می شود و در عین حال شرایط پاها كاملا مشخص می شود. اما باید توجه داشت كه در هنگام استفاده از تخته شنا و پا زدن با آن ، دست ها كشیده شود و تخته را به جلو متمایل سازد و درعین حال شانه ها را كاملا به پائین وداخل آب فرو ببرد.

باید توجه داشته باشید كه پاشنه های پا از سطح آب خارج نگردد و اگر چنین موردی را در موقع آوردن پا به جلو مشاهده كردید، باید زانوها را كمی بیشتر به زیر لگن و باسن برده و به شكم نزدیك سازید. این عمل باعث می شود كه پاشنه پاها به پائین برود، یعنی جایی كه باید باشد.  وقتی پاشنه های پا در زیر سطح آب باشد نشان می دهد كه نیروی وارده توسط كف پا كاملا اثر می نماید. در شنای قورباغه حركت های پا بسیار مهم است . زیرا 50 در صد پیشروی بدن در آب به خاطر ضربه های پا به خصوص از ناحیه كف پا می باشد.

 

 • حركت دست

دست ها با فاصله ای درحدود 20-15 سانتی متر در زیر آب با آرنج های كشیده، آب را به طرفین  و انتهای بدن می كشند. ضمنا كف دست ها به طور مورب به طرف خارج از بدن قرارخواهند داشت. هنگامی كه دست ها از طرفین درحدود 40-30 سانتی متر از یكدیگر جدا شدند، مفصل آرنج شروع به خم شدن می نماید. با خم شدن مفصل آرنج ها بازوها و دست ها می توانند حول محور طولی خود به حركت درآیند. توجه داشته باشید كه جهت آرنج ها به طرف بالا بوده و در تمام مرحله ی حركت بالاتر از سایر قسمت های زیر مفصل آرنج خواهد بود. هنگام كشش، آرنج ها نباید به هیچ وجه از ارتفاع شانه بالاتر باشند، ولی باید نسبت به ساعد و كف دست ها در سطح بالاتری قرار داشته باشند تا به این طریق شناگر بتواند عمل كشش و فشار را بهتر انجام دهد. درطول دامنه كشش هنگامی كه مچ و كف دست ها كمی مانده در امتداد و زیر شانه قرار بگیرند، مرحله ای است كه به اندازه  كافی از یكدیگر فاصله گرفته و دراین زمان فشارآغاز می گردد. مرحله  فشار هنگامی شروع می شود كه كف دست ها به طرف داخل حركت می كنند و آرنج ها نیز به طرف بالاتنه آورده می شود. پس از اتمام مرحله فشار مچ و دست ها از زیر خط میان بدن باید به جلو هدایت شوند. كف دست ها نیز باید نزدیك به یكدیگر قرار داشته باشند.

آموزش تصویری شنای قورباغه در استخر

تمرینات آموزشی شنای قورباغه

 1. کارآموز شناگر  روی لبه استخر به قراری که هر دو دست به عقب تکیه داده شده می نشیند. در این حالت ساق هر دو پا آویزان در داخل آب قرار می گیرند. زانو ها به اندازه عرض شانه ها از یکدیگر فاصله دارند و در حالی که پنجه هر دو پا به طرف ساق پاها و خارج متمایل می باشند، کارآموز شناگر با هر دو پای خود دایره ای را در آب ترسیم می نماید. در هنگام اجرای این حرکت، آب توسط کف پای کارآموز فشرده می شود. در انتهای حرکت، پنجه پاها، مجددا کشیده شده و هر دو پا مستقیم در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند تا حرکت بعدی را شروع نمایند.
 2. با گرفتن موج گیر روی سطح صورت را بین دو دست بر روی سطح آب قرار می دهیم. در این حالت مبادرت به انجام پای قورباغه می نماییم. زانوها نباید به هنگام زدن ضربه از یکدیگر فاصله داشته باشند. کارآموز باید حالت جمع، باز بسته را فراموش نکند. حتما مربی بایستی این حرکت را قبل از اینکه کارآموز انجام دهد، خود به او نشان دهد.
 3. تمرین ترکیبی: برای اینکه حرکت پا بهتر و موثرتر آموزش داده شود، کارآموز روی آب به شکم دراز می کشد. برای تعادل بهتر با یک دست موج گیر و با دست دیگر کمی پایین تر از موج گیر را کارآموز می گیرد. نفر دوم با گرفتن کف پای نفری که دراز کشیده، عمل مقاومت آب را در مقابل فشار کف و ساق پا به عقب انجام می دهد.
 4. با گرفتن تخته شنا توسط دو دست، مسافت های کوتاه بدون تنفس همراه با پای قورباغه طی شود.
 5. انجام تمرین شماره ۴ بدون استفاده از تخته شنا دست ها کاملا کشیده و صورت در بین دست ها قرار می گیرد.
 6. کارآموز شناگر در حالی که بر روی شکم در سطح آب دراز کشیده است مبادرت به انجام پای قورباغه می نماید. ضمنا درهمین حالت نفر دوم دست های نفر اول را گرفته و آهسته به عقب گام بر می دارد.

آموزش تصویری شنای قورباغه در استخر

اشتباهات رایج و روش صحیح آن

 • اشتباه: زانوها بیش از حد معمول از یکدیگر جدا و باز شوند.
  اصلاح: زانوها نباید بیش از عرض شانه از یکدیگر جدا شوند.
 • اشتباه: کشیدگی پنجه پاها در هنگام وارد کردن فشار توسط کف پا به آب.
  اصلاح: کف پا به طرف خارج چرخانیده شود و پنجه پاها به طرف انگشت کوچک پا رانده شود.
 • اشتباه: کشیدن زانو به زیر شکم
  اصلاح: کف پاها در ابتدای مرحله فشار باید به سطح آب متمایل باشد.
 • اشتباه: سر، دیر از آب بیرون آید و عمل دم به تأخیر افتد.
  صحیح: با شروع کشش دست‌ها، سر به تدریج از آب بیرون می‌آید به طوری که دهان با شروع مرحله فشار آزاد شده تا عمل دم به آسانی انجام گیرد.
 • اشتباه: در هنگام دم بدن از آب تا سینه خارج شود.
  صحیح: درمرحله دم سر فقط تا حد گردن ازآب بیرون می‌آید و کف دست‌ها آب، را تنها به طرف انتهای بدن به حرکت درمی آورند.

سخن پایانی

پنج مهارت وجود دارد که دانستن آنها برای هر شناگر مهم است:

 • روش تنفس
 • با صورت در آب سر خوردن
 • نحوه هماهنگی اعضای مختلف بدن در حین حرکت
 • تکنیک های شنا
 • شیرجه زدن

مانند هر ورزش، بهترین راه برای پیشرفت یا بزرگ شدن واقعاً سخت کوشی و تمرین است. صرف نظر از سن و سطح مهارت، شرکت در دوره های شنا مکانی عالی برای شروع است. و مهمتر از همه، هرچه می توانید در آب وقت بگذرانید و تمرین کنید. یادگیری هر رشته ای در گرو تمرین بسیار است تا با تمرین نقاط ضعف خود را برطرف کنید.

دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) منتظر شنیدن نظرات شما خوانندگان گرامی می باشد.

دسته بندی آموزش
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت