شماره تماس : 58925-021

تجهیزات استخر بتنی

n fathizaden fathizade
51 بازدید
تجهیزات استخر بتنی

استخر، با مصالح و شکل های مختلفی طراحی و ساخته می شود. یکی از انواع استخرهایی که بیشینه طولانی دارد و یکی از محبوب ترین و مقاومت ترین استخرها می باشد، استخرهای بتنی است. مقاومت و عمر طولانی این نوع استخرها و کارایی آنها با توجه به تجهیزات استخر مورد استفاده در آنها باعث شده است تا محبوبیت آنها روز به روز افزایش یابد و هرکسی که در فکر احداث استخر در باغ و ویلای خود اتس به اولین گزینه ای که فکر کند، استخرهای بتنی باشد. اما در نظر داشته باشید که تمامی استخرهای بتنی مشابه یکدیگر نیستند و در ساخت آنها از مصالح مختلفی استفاده می شود. استخرهای بتنی که در اینجا ما در مورد آنها صحبت خواهیم کرد، استخر بتنی گانیت می باشد. در استخرهای بتنی از زمان شروع حفاری تا پایان کار و آماده شدن استخر نیاز به تجهیزاتی برای حفاری، لوله کشی، بتن کاری، کاشی کاری و غیره می باشد تا استخر آماده شده و سپس از تجهیزات استخر مناسبی برای سیستم فیلتراسیون، ضدعفونی و گرمایش استفاده می شود . در ادامه تجهیزاتی را که برای ساخت استخر بتنی نیاز است را مورد بحث و یررسی قرار می دهیم.

تجهیزات استخر بتنی

گانیت شکلی از بتن است که به صورت پنوماتیک روی سطح ریخته می شود. فرمول بتن در کاربرد گانیت دارای درصد سیمان بالاتر و درصد آب کمتری نسبت به بتن «ریخته‌شده در محل» یا «شاتکریت» است. درصد استفاده از آب در گانیت بسیار کم است و تا جای ممکن سفت می باشد، تا به سیمان اجازه دهد تا با استحکام بیشتری به سنگدانه بچسبد و در نتیجه قوی ترین و ضد آب ترین نوع بتن را ایجاد می کند تا دیواره ها و کف استخر بدون نشت و ترک خوردگی باشد. استفاده از پانیت باعث می شد تا شما در طراحی و استفاده از تجهیزاات استخر بدون محدودیت باشید و در صورت شخصی سازی ، گانیت می تواند گزینه مناسبی باشد.
یک کامیون گانیت را که مخلوط خشکی از ماسه و سیمان است ، را به محل کار شما می آورد. در آنجا مواد داخل ظرفی قرار می گیرد و سپس مواد به یک سیستم اختلاط معروف به مارپیچ وارد می شود. مارپیچ، مخلوط گانیت (بتن) خشک را با یک شلنگ فشار قوی تغذیه می کند. این شیلنگ دارای یک نازل است و توسط یک متخصص به نام نازلمن کار می کند. نازلمن با استفاده از یک شلنگ یا لوله که به شیلنگ گانیت متصل می شود، هنگام خروج از شلنگ، آب را به مخلوط خشک اضافه می کند و گانیت آماده شده به دیواره ها و کف استخر پمپاژ می شود.

تجهیزات استخر بتنی

کاشی بتنی استخر

کاشی های نصب شده در کف و دیواره استخر علاوه بر اینکه زیبایی و سبکی را به طراحی استخر شما می بخشد، بلکه برای یک هدف کاربردی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که استخر پر از آب می باشد، سطح آب استخر مشخص است. در حین تبخیر و یا رفت و امد شناگران در استخر آب استخر کاهش می یابد و با کاهش آب استخر خط آب استخر در دیواره استخر نمایان می شود، نصب کاشی استخر در دیواره ها سبب می شود تا خط آب استخر پنهان شود. انتخاب کاشی استخر کاملاسلیقه ای است و با توجه به معماری خانه و سلیقه شخص کار فرما تهیه و نصب می گردد.

طراحی استخر بتنی

طراحی لبه استخر با توجه به سلیقه و مشتری و فضایی که در اختیار طرح قرار می گیرد انجام می شود. لبه استخر جهت محافظت از داخل و خارج استخر می باشد و بخش مهمی از زیبایی شناسی استخر را شامل می شود. به طور کلی، پوشش لبه استخر به دو صورت طراحی می شود:

 • لبه مربعی (رویشی مستقیم رو به پایین)
 • لبه پوزه ای (یک یا چند لبه گرد شده)

اینکه کدام طرح و مدل را انتخاب کنید به ظاهر استخر و اینکه چه کسانی از استخر استفاده می کند بستگی دارد. متداول ترین مصالحی که برای ساخت لبه استخر استفاده می شود، آجر، سنگ طبیعی، سنگفرش و بتن کنسولی می باشد.

نمای داخلی استخر

نمای داخلی استخر می تواند طراحی آن را به سطح جدیدی از سبک و زیبایی ارتقا دهد. انواع مختلفی از مصالح و تجهیزات استخر برای استخرهای بتنی وجود دارد که می توان از میان آنها یکی را انتخاب کرد، از جمله پوشش های گچی، کوارتز و سنگدانه. هر گزینه دارای مجموعه ای از مواد، رنگ ها و بافت ها است – از گچ سفید سنتی گرفته تا ترکیبی متنوع از سنگریزه های رودخانه یا دانه های شیشه ای. پوشش داخلی که انتخاب می کنید تاثیر قابل توجهی بر زیبایی طراحی نهایی استخر شما خواهد داشت. در ادامه ما گزینه های مختلف را بررسی می کنیم تا دریابیم کدام گزینه به بهترین وجه با طراحی شما مطابقت دارد.

 • گچ

گچ قدیمی ترین و رایج ترین پوشش داخلی استخر است و توسط پیمانکاران و صنف استخر سازان به عنوان پوشش داخلی استاندارد در نظر گرفته می شود. این مخلوط ساده ای از آب، سیمان پرتلند، و غبار مرمر، سنگ آهک خرد شده یا ماسه سیلیس است. گچ سفید سنتی (یا مارسیت) به استخرها ظاهری صاف و کلاسیک می بخشد. از مزایای مهم گچ، قیمت ارزان و به صرفه آن می باشد و می توان گفت، این گزینه کم‌هزینه‌ترین مصالح برای روکش داخلی استخر است، اما باید به این نکته اشاره کرد که کم‌دوام‌ترین مصالح استخری نیز می باشد و طول عمر معمولی بین 5 تا 7 سال دارد. به این نکته توجه داشته باشید، که گچ در مقایسه با سایر گزینه ها یک روکش نسبتاً “نرم” است که آن را نسبت به نوسانات شیمیایی آب استخر شما بسیار حساس تر می کند.

 • کوارتز

روکش های کوارتز با یک استثنای اصلی شبیه به پوشش های گچی هستند. در تولید کوارتز به جای سنگ مرمر از سنگ آهک استفاده می شود. کوارتز به طور قابل ملاحظه ای بادوام تر از هر یک از دو سنگ نرم دیگر است که به این روکش دوام بیشتر، مقاومت در برابر سایش بهتر و یک ماده بازتابنده پتانسیل برای درخشش بیشتر می دهد. مانند گچ، کوارتز یک پوشش نرم در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل در ابتدا پتانسیل یک روکش صاف را دارد. با کوارتز، رنگ‌های بیشتری برای شخصی‌سازی ظاهر استخر وجود دارد. مهم است که توجه داشته باشید با هر روکش کرمی، انتظار تنوع رنگ مشخصی در ظاهر استخر خود را داشته باشید. هر چه رنگ عمیق تر باشد، تنوع رنگ بیشتری در سراسر استخر انتظار می رود. برخلاف گچ، بازه زمانی سالم ماند پوشش کوارتز، می تواند 15+ سال باشد. مراقبت مناسب و ترکیب شیمیایی مناسب آب، کلید داشتن یک روکش داخلی با عمر طولانی و مسطح و صاف است.

 • سنگریزه و شیشه یا سنگدانه

استفاده از سنگریزه یا سنگ دانه با لایه ای از سیمان فرموله شده ، برای پوشش سطح داخلی استتخر می تواند بسیار عالی و زیبا و مقاوم باشد.این پوشش‌ها به عنوان تزئینات در معرض دید قرار می گیرند، زیرا پس از تکمیل و در حالی که سطح هنوز مرطوب است، سطح آنها با مخلوطی از آب و اسید موریاتیک شسته می‌شود تا لایه بالایی بتن برداشته شود و سنگ‌ریزه‌های رنگی درون آن نمایان شود. پرداخت های سنگریزه ای باعث ایجاد زیبایی طبیعی بیشتر و تکمیل محیط طبیعی می شوند، در حالی که افزودن دانه های شیشه ای یا کوارتز درخشش نور خورشید را جذب می کند و جلوه ای سه بعدی به سطح استخر می بخشد. استخرهای سنگریزه ای طول عمر معمولی و در حدود 20 سال دارند.

تجهیزات استخر بتنی

عوامل تعیین کننده رنگ آب استخر

فقط دو رنگ اصلی برای آب استخر شما وجود دارد، آبی و سبز. فاکتورهای متعددی سایه آبی یا سبز را تعیین می کنند. عامل شماره یک رنگ پس زمینه در پوشش نهایی استخر است. حال با توجه به سلیقه و دید خود می توانید:

 • برای داشتن استخری با آب آبی، به دنبال رنگ سفید، آبی، سیاه یا خاکستری در انتهای کار باشید.
 • برای داشتن استخری با آب سبز ، رنگی را انتخاب کنید که سبز، قهوه ای یا برنزه باشد.

عوامل دیگری که بر رنگ آب استخر شما تأثیر می گذارد عبارتند از:

 • رنگ ها در محیط اطراف استخر شما (رنگ بیرونی خانه، نرده، مبلمان چمن، و محوطه سازی)
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید (جهت حیاط خلوت، درختان بلند، و محوطه غربال شده)
 • عمق و شکل استخر (هرچه استخر عمیق تر باشد، آب تیره تر است)
 • حرکت آب (آب و باد)

سخن پایانی

ساخت یک استخر بتنی ، شاید کمی زمانبر و هزینه بر باشد، اما می توانید یک استخر یا طول عمر بالا باشد و هر چند سال یکبار بررسی شود و اگر جایی از استخر دچار ترک و پارگی شود، با تعمیرات کوچکی درست شود. تجهیزات استخر بتنی مانند سایر استخرها می باشد و تنها در زمان حفاری و ساخت نیاز به تجهیزات حفاری و مصالحی داریم تا بتوانیم بدنه استخر و دیواره ها و کف آنرا محکم و مقاوم سازیم. بعد از آماده سازی استخر اکنون نوبت تجهیزات استخر میرسد که هر استخری برای تصفیه آب و ضدعفونی کنندگی و گرمایش نیاز به آن دارد. ما در شرکت ساینا تصفیه آریا(دیجی پول مارکت) تجهیزات استخر در انواع برندها و قیمت ها را ب مشتریان گرامی عرضه می کنیم تا با داشتن حق انتخاب ، مناسبترین لوازم استخری را تهیه نمایند.

تجهیزات استخر بتنی

 

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت