شماره تماس : 58925-021

لوازم مورد نیاز برای استخر زمستانی

n fathizaden fathizade
36 بازدید
لوازم مورد نیاز برای استخر زمستانی

چگونه یک استخر را زمستانی کنیم؟

پس از یک تابستان گرم و آبتنی و سرگرمی در استخر، اکنون زمان آن رسیده است که استخر خود را ببندید تا در شروع فصل سرما مجددا از آن استفاده نمایید. اما قبل از بستن آن و استفاده مجدد، باید مطمئن شوید که آن را به درستی “زمستانی” می کنید. انجام این مراحل بخشی از نگهداری صحیح لوازم استخر و استخر است و به شما کمک می کند تا زمانی که استخر را دوباره باز می کنید، مطمئن شوید که در وضعیت خوبی قرار دارد. پس از پایان فصل، زمانی که دما به طور مداوم به 18 درجه سانتیگراد یا کمتر کاهش پیدا کند، فرآیند زمستانی کردن استخر را شروع کنید و لوازم مورد نیاز جهت زمستانی کردن استخر را فراهم نمایید. در نظر داشته باشید که زمان شروع برای زمستانی کردن استخر، باید مناسب باشد، زیرا اگر خیلی زود شروع کنید، ممکن است با جلبک ها که در دماهای گرم تر رشد می کنند، استخرتان دچار مشکل شود. لوازم مورد نیاز برای استخر زمستانی و کارهایی که باید انجام پذیرد عبارتند از:

  • متعادل کردن آب استخر
  • تمیز کردن کاملا استخر
  • کاهش سطح آب استخر
  • افزودن مواد شیمیایی مورد نیاز استخر در زمستان
  • تمیز کردن فیلتر استخر
  • قطع کردن برق پمپ و چراغ های استخر
  • حذف آب از لوله ها و تجهیزات
  • خطوط را به برق وصل کنید (بنابراین آب دوباره وارد نشود).

کارهای زیر را برای زمستانی کردن استخر انجام دهید، تا استخر خود را برای ماه های زمستان آماده کنید.

برداشتن لوازم جانبی استخر

با حذف لوازم جانبی مانند سبد کفگیر، پاک کننده ها، نردبان و پله ها از استخر شروع کنید. هرگونه کثیفی و جلبک را با شلنگ جدا کنید، اجازه دهید اقلام خشک شوند و آنها را در مکانی امن برای زمستان نگهداری کنید.

تمیز کردن استخر

اطمینان حاصل کنید که استخر شما تا حد امکان تمیز است و تمام برگ ها، گل و لای و سایر زباله ها را از استخر خارج کرده اید. این باعث می شود تعادل شیمیایی آب آسان تر شود و از رشد کپک ها و جلبک ها جلوگیری شود. برای تمیز کردن سطح استخر از توری ها استفاده کنید و از جاروی استخر برای پاک کردن زباله ها از کف استخر استفاده کنید. سپس کف و کناره های استخر را برس بزنید.

لوازم-مورد-نیاز-برای-استخر-زمستانی

 

افزودن مواد شیمیایی به آب استخر

قبل از بستن استخر، شیمی آب را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که قلیایی آن بین 80 تا 150 ppm، سطح pH بین 7.2 تا 7.6، سطح سختی کلسیم بین 175 تا 225 ppm است و سطح کلر بین 1 تا 3 ppm است. قبل از اینکه روی سطح pH کار کنید، مطمئن شوید که قلیاییت را متعادل کرده اید. در سمت بالاتر برای هر یک از این اندازه گیری ها اشتباه کنید، زیرا سطوح به طور طبیعی با گذشت زمان کاهش می یابد.

کاهش سطح آب استخر

اگر از اسکیمر استفاده نمی‌کنید و در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب در زمستان یخ می‌زند، باید قبل از بستن استخر سطح آب را پایین بیاورید. اگر روکش مشبک دارید، سطح آب باید حدود ۳۰ سانتیمتر زیر اسکیمر و برای پوشش های غیر مشبک حدود ۱۵ سانتیمتر پایین تر از اسکیمر باشد. بسته به نحوه حذف آب از استخر، این فرآیند ممکن است یک یا دو روز طول بکشد.

تخلیه تجهیزات استخر

تخلیه آب از تمام تجهیزات و لوازم استخر بسیار مهم است تا زمانی که دما به زیر صفر می رسد، آب منبسط نشود و باعث آسیب نشود. آب خطوط استخر را با استفاده از دمنده پاک کنید، سپس آنها را به  شاخه های تخلیه وصل کنید. اگر می‌خواهید در مورد جلوگیری از ترکیدگی لوله‌ها دقت بیشتری داشته باشید، ضدیخ استخر را اضافه کنید. هر فیلتر، پمپ و بخاری را تخلیه کنید (بیشتر این تجهیزات دارای شاخه تخلیه هستند). علاوه بر این، تمام فیلترها باید حذف و تمیز شوند. در صورت امکان، فیلتر و پمپ را برای زمستان در داخل خانه نگهداری کنید. بعد از اینکه آب را از لوله کشی استخر خود خارج کردید، همیشه بهتر است که در فکر ایمنی استخر باشید. برای اینکار بهتر است از ضد یخ در لوله ها استفاده کنید. ضد یخ را در اسکیمر بریزید یا از یک قیف و شلنگ برای ریختن آن در خطوط برگشت یا خطوط تمیزکننده استخر استفاده کنید. از استفاده در پمپ ها، فیلترها، سیستم های گرمایش یا کلریناتورها ( فقط در لوله ها ) خودداری کنید.

شوک و جلبک کش را اضافه کنید

قبل از پوشاندن استخر، شوک و جلبک کش را به استخر اضافه کنید، که باعث از بین رفتن باکتری ها و جلبک ها می شود. بسته به نوع شوکی که خریداری می کنید، ممکن است مجبور شوید چند روز قبل از بستن رسمی استخر این کار را انجام دهید. دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و مطمئن شوید که مواد شیمیایی به طور مساوی در تمام استخر پخش شود. اگر از شوک کلر استفاده می کنید (در مقابل شوک غیر کلر)، آن را همزمان با جلبک کش اضافه نکنید.

افزودن شوک کلر و جلبک کش، برای هر سطح استخر ایمن و با سوزاندن سلول های کلر مرده به کلر شما کمک می کند تا کلر آزاد بیشتری در آب شما ایجاد کند. این بر سطح pH استخر شما تأثیر نمی گذارد، کلسیم، بایندر یا اسید سیانوریک به آب اضافه نمی کند. یکی از بهترین دلایل برای بستن استخر با شوک غیر کلر این است که جلبک‌های زمستانی را تجزیه نمی‌کند، مانند شوک کلر اگر هر دو به طور همزمان اضافه شوند.

استخر را بپوشانید

بالاخره زمان پوشاندن روکش روی استخر فرا رسیده است! دو نوع پوشش وجود دارد: پوشش های ایمنی و پوشش های زمستانی. روکش های ایمنی باید به پایین بسته شوند و بیشترین محافظت را در برابر زباله ها و همچنین افراد یا حیواناتی که به طور تصادفی در آن سقوط می کنند را ارائه می دهند. پوشش های زمستانی محافظت کمتری ارائه می دهند، اما شما مجبور نخواهید بود که با مرحله اضافی ایمن سازی آنها مقابله کنید. مهم نیست که از چه نوع پوششی استفاده می کنید، مطمئن شوید که محکم باشد و سوراخ یا پارگی نداشته باشد.

پوشش استخر، برای استخرهای داخلی از استخر شما در برابر آفتاب و برف محافظت می کند. این پوشش برای استخر شماست! و استفاده از پوشش بخاری استخر از بخاری شما در برابر رطوبت، زباله و موجودات محافظت می کند. سطح تخته های غواصی را بپوشانید تا سال ها به طول عمر آن اضافه کنید. هیچ کس نمی خواهد از روی تخته ترک خورده و پوست کنده بپرد و یک پوشش تخته غواصی ساده می تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

پوشش های زمستانی مزیتهای زیادی دارند، آنها اجازه عبور نور خورشید را نمی دهند که می تواند منجر به شکوفایی جلبک شود و مشبک نیستند بنابراین از عبور کثیفی، گرده و سایر زباله های ناخواسته جلوگیری می کنند. همچنین آنها اجازه ورود آب باران یا برف را به داخل نمی دهند. پمپ‌های روکش اتوماتیک زمانی فعال می‌شوند که مقدار کمی آب جمع‌آوری شود و از طریق یک شلنگ باغچه متصل شده، آب را پمپاژ کند.

لوازم-مورد-نیاز-برای-استخر-زمستانی

سخن پایانی

دیجی پول مارکت(ساینا تصفیه آریا) در این مقاله خلاصه ای از کارها و لوازم مورد نیاز برای استخر زمستانی را برای شما لیست کرده است که می تواند،استخر شما را در زمستان محافظت نماید تا در شروع فصل گرما و استفاده مجدد از استخر، دغدغه ای جهت تعویض و ترمیم تجهیزات استخر و استخر خود تداشته باشید و از شنا کردن در استخر خود لذت ببرید. زمستانی کردن استخر مانند یک حرفه ای زمانی که لوازم مناسب را داشته باشید چندان سخت نیست! گاهی اوقات غفلت و نادیده گرفتن کوچکترین لوازم جانبی می توانند بیشترین تاثیر را بگذارند و از شگفتی بهاری جلوگیری کنند.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت