دسته‌بندی نشده

مشکل نشتی پمپ استخر

مشکل نشت پمپ استخر

نشت پمپ استخر

پمپ استخر که به عنوان قلب سیستم تصفیه آب استخر عنوان می شود، با توجه به اهمیتی که برای صاحبان استخر دارد، همواره باید مورد بررسی و توجه قرار گیرد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای پمپ استخر به وجود آید، مشکل نشتی پمپ استخر می باشد. گاهی اوقات پمپ استخر ممکن است بدون اینکه آسیبی دیده باشد، دچار نشتی آب شود. نشتی پمپ استخر می تواند نگران کننده باشد، زیرا ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد، که عبارتند از:

  • نشت قطره قطره یا به طور مداوم ، سبب می شود که هزاران گالن از آب استخر شما تخلیه شود.
  • پمپ های استخر دارای نشتی، همچنین می توانند باعث فرسایش پد تجهیزات شوند. زیرا آب شور یا کلر می تواند باعث خوردگی موتور پمپ یا پد بتونی زیر موتور می شود.
  • همچنین اتلاف آب استخر گرم شده و تصفیه شده شماست و برای مناطقی که هر قطره آب گرانبها است ، حتی نشتی پمپ یا فیلتر کوچک باید به سرعت رفع شود.

در این پست، 5 علت رایج نشت پمپ استخر را برای شما ارائه می دهیم. اینکه چگونه اتفاق می افتد و چگونه می توانید سریع آنها را برطرف کنید و استخرتان را نجات دهید.

مهر و موم شافت پمپ

هر پمپ استخر دارای یک مهر و موم شافت مکانیکی است که از نشت آب در امتداد شافت موتور، در پشت پروانه جلوگیری می کند. در صورت خرابی مهر و موم شافت ، آب از پشت سوراخ صفحه مهر و موم ، از سوراخ محل قرارگیری شافت موتور عبور کند. مهر و موم پمپ نشتی را می توان بوسیله دست و پا و با پایین کشیدن و دقیق نگاه کردن و مشاهده قطره قطره آب از پشت صفحه آب بندی ملاحظه نمود. مراقب باشید که نشت در یک بند گیره شل نباشد ، یا از محل خروجی پمپ آب، آب نریزد و پایین بیاید و از قسمت پایین آن چکه کند. برای تعمیر مهر و موم شافت در حال نشت ، ابتدا باید مهر و موم شافت مناسب برای پمپ خاص خود را تهیه کنید. همچنین می توانید از یک کیت پمپ استفاده کنید ، که شامل مهر و موم و تمام حلقه و واشر برای یک پمپ استخر خاص است.

برای جایگزینی مهر و موم شافت ،باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • نصف موتور را از محفظه پمپ یا ولتاژ آن جدا کرده یا از پیچ خارج کنید و آن را به بیرون بلغزانید.
  • کفپوش پخش کننده یا پروانه را بردارید تا پروانه آشکار شود.
  • یک آچار در عقب شافت موتور نگه دارید تا از حرکت آن جلوگیری کند ، در حالی که پروانه را باز نمی کنید ، CCW را از انتهای دیگر شافت موتور خارج کنید.
  • هر دو نیمه مهره شافت را بردارید. “نیمه فنر” از پروانه ، و “نیمه دیگر” از صفحه مهر و موم.
  • مهر و موم شافت جدید را به همان صورت و در همان جایی که مهر و موم قبلی قرار داشت،  بگذارید، همانطور که برداشته شده است.
  • پروانه را محکم به شافت برگردانید ، دیفیوزر و حلقه سایش را تعویض کنید و صفحه مهر و موم پمپ را دوباره محکم پیچ و مهره کنید.

نشت محفظه پمپ استخر

محفظه پمپ ، که به آن ولت نیز گفته می شود ، “انتهای مرطوب” پمپ شماست ، از جمله سبد گلدان / صافی مو و پرز و محفظه پروانه ، می تواند در چندین قسمت نشت ایجاد کند. در صورت شل بودن گیره یا پیچ و مهره ها ، یا اگر حلقه o صفحه مهر و موم شده خوب مهر و موم کند ، محفظه می تواند در جایی که به صفحه مهر و موم یا “انتهای خشک” پمپ شما متصل می شود ، نشت کند. گاهی اوقات پمپ شما دچار آسیب یخ زدگی شده است ، همانطور که در بالا نشان داده شده است ، باید محفظه پمپ را عوض کنید. تعویض فقط با برخی از لوله کشی های سبک بسیار ساده است. شاخه های تخلیه پمپ می تواند منبع دیگری برای نشت محفظه پمپ باشد. اگر شاخه های تخلیه شما دارای حلقه های معیوب و خرابی باشند یا با نوار تفلون نصب نشده باشند ، هنگام خاموش بودن پمپ ، قطره قطره آب از پمپ خارج می شود، در حالی که هیچ آبی از پمپ عبور نمی کند و پمپ هوا را مکش می کند.

مشکل نشتی پمپ استخرنشت اتصالات خروجی پمپ استخر

همانطور که قبلاً ذکر شد ، ممکن است در بعضی موارد این امر نشت آب بند شافت باشد ، زیرا آب از کنار پمپ پایین می آید و از پایین می چکد. اگر با دقت نگاه کنید، می توانید نشت آب را ببینید که اتصالات پی وی سی رزوه دار به درگاه خروجی پیچ می شود. برای تعمیر اتصالات خروجی نشتی ، باید اتصالات را تعویض کنید. هیچ مقدار بتونه خارجی یا JB Weld یا هر ماده مهر و موم دیگری که می بینید در اطراف آن قبلا کار می کرد، دیگر کار نمی کند. همانطور که می دانید، می توانید با یک اتصال ساده MTA و یک کوپلینگ  اتصالات خروجی را جایگزین کنید ، یا می توانید از یک اتصال پمپ با حلقه o برای مهر و موم بهتر استفاده کنید. می توان علت این مشکل را اغلب گرم شدن بیش از حد و کوچک شدن رشته های اتصالات PVC معرفی کرد. برای جلوگیری از وقوع این مشکل می توانید از یاتصالات  CPVC استفاده کنید که رنگ خاکستری دارند و در برابر دما مقاوم هستند.

نشت اتصالات ورودی پمپ استخر

در قسمت ورودی پمپ که آب وارد آن می شود ، یک اتصالات کوچک و یا رشته ای شل شده سبب می شود تا به جای آب هوا را هنگام پمپ به داخل بکشد ، و ممکن است هنگام خاموش شدن پمپ ، به خصوص هنگامی که پمپ در زیر سطح آب قرار دارد ، آب نشت کند. گاهی اوقات دلیل کج شدن لوله به دلیل ذوب شدن نخ ها و کوچک شدن بیش از حد آن است که باعث می شود هوا و آب نشت کند. مانند نشت اتصالات خروجی ، بهترین راه حل تعویض اتصالات است. با استفاده از اتصال پمپ یا اتصالات CPVC به جای Sch 40 PVC، یا با استفاده از بتونه استخر یا سیلیکون سیلا می توانید تعمیر نسبتاً خوب و تقریباً دائمی نیز انجام دهید، اگر اتصالات بیش از حد شل نباشد. هنگامی که پمپ در حال کار است ، یک مهره سنگین از بتونه استخر یا سیلیکون قرار دهید ، تا در خلا v مکیده شود. پمپ را به مدت 24 ساعت روشن نگه دارید تا در جای خود سفت شود.

نشت درب پمپ استحر

مانند دیگر نشت های سمت مکش که در بالا ذکر شده است ، درب پمپ نشت کننده تنها در صورت خاموش بودن پمپ آب، نشت می کند. اگر فقط وقتی پمپ در حال کار است به دنبال آن هستید ، این نشت پمپ را نمی توانید شناسایی کنید و کار شما را دشوار می کند. درب پمپ در برخی موارد ممکن است ترک بخورد و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. درب پمپ باید بسیار محکم باشد و حلقه های درب پمپ باید روغن کاری شوند. هنگام خاموش شدن پمپ ، یک حلقه خشک یا یک درب پمپ شل تقریباً همیشه کمی دریبل می خورد. از یک روان کننده استخر با پایه تفلون با کیفیت خوب استفاده کنید و درب پمپ را بسیار محکم نگه دارید. بسیاری از پوشش های درب پمپ ، دارای لبه ها یا بریدگی هایی هستند که به شما امکان می دهد یک تکه چوب 2 × 4 یا یک قطعه فولاد ضخیم را برای استفاده در شل کردن درب پمپی که بیش از حد محکم می باشد یا برای سفت کردن درب استفاده نمایید.

نتیجه گیری

مشکلاتی که برای پمپ استخر  شما به وجود  می آید ، ممکن است باعث آسیب تجهیزات دیگر استخر شما نیز شود. دیجی پول مارکت (ساینا تصفیه آریا) با ارائه پمپ استخر هایواتر بهترین کیفیت و بهترین قیمت را برای شما ارائه دهد تا قلب سیستم تصفیه آب استخرتان را با بهترین تجهیزات استخر بیارایید تا دچار مشکل نشوید. با متخصصان فروش شرکت ما در تماس باشید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *